Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Turgut Özakman

Turgut Özakman

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 1 Eylül 1930

Ölüm : 2013-09-28

Eğitim : Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi

Hakkında : Nisan 2002'de Eskişehir Belediye Başkanlığı, açtığı ikinci tiyatroya 'Turgut Özakman Sahnesi' adını verdi. 2006 yılında Orta Doğu Teknik Üniversitesi Özakman'a Üstün Hizmet Ödülü verdi. 2005 yılında piyasaya sürülen , 50 yıla yakın bir sürenin emeği olan ve Kurtuluş Savaşı'nı romansı bir dille anlatan Şu Çılgın Türkler (Bilgi Yayınevi) adlı belgesel-romanı, Uğur Dündar'a göre cumhuriyet tarihinin en çok satan kitabı oldu. Haftalarca çok satanlar listelerinde ilk sırada kaldı. Turgut Özakman'ın üç çocuğu ve dört torunu vardır. 28 Eylül 2013 tarihinde tedavisi devam etmekte olduğu Özel Güven Hastanesinde vefat etmiştir



capone

8 Ekim 2008 15:20

Başarılı bir yazar

Cevap Yaz

bosmisra

30 Ekim 2006 14:27

su cilgin turkler \'i okuduktan sonra...sizin yasadiginiza dua etmeye basladim ! ne de cok ogrenecek seyler var sizden ! www.anti-soad.org adresine gelip bizi bilgilendirmenizi dilerim! zira sozde ermeni soykirimi yuzunden ulkemiz basina gelenlere sessiz kalmak istemeyen binlerce gencin sizin bilgilerinize ihtiyca duymakta ! saygimla... selametle ! d.pinar ( bos misra)

Cevap Yaz

gercekdost54

1 Eylül 2006 16:27

turgut özakman türkiyenin gelmiş geçmiş en büyük senaryo yazarlarındandır kurtuluş ve cumhuriyet filmlerinin senaryoları tek kelimeyle mükemmeldir bu filmleri benim kadar çok izleyen yoktur sanırım ayrıca kanije kalesi son akın ve keloğlan filmlerinide çok beğendim böyle insanlara türk tarihini anlatan senaryoların verilmemesi çok kötü kendisi hollywood filmlerini yazan senaristlerden daha iyi bir senaristtir kendisine uzun ömürler diliyorum bizim milletimiz ne yazıkki böyle insanların değerini öldükten sonra anlayabiliyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica