Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Keloğlan Aramızda

Keloğlan Aramızda

8,11

(19 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1972 1 Saat 30 Dk Komedi Komedi

Yönetmen: Sırrı Gültekin Sırrı Gültekin

Ülke: türkiye

Oyuncular: Agah Hün, Kemal Ergüvenç, Hayri Esen, Timuçin Caymaz, Gülen Kıpçak, Jeyan Mahfi Tözüm, Sabahat İzgü, Sıdıka Duruer, Cevat Kurtuluş, Ahmet Koç Devamını Gör...

Konusu : Köyün'den annesiyle birlikte İstanbul'a Dayısı'nın yanına gelen Keloğlan'ın (Rüştü Asyalı) İstanbul'daki maceralarının anlatıldığı bir komedi filmidir.... Film'de Mahalle'nin belalısı olan Çamur Şevket (Hayati Hamzaoğlu'nu) sonunda madara eden ve mahalleliyi bu sıkıntı'dan kurtaran Keloğlan'ın arkadaşları Tırtıl ve Bicirik ile maceraları komedi tadında izleyiciye aktarılmıştır. Keloğlan, Mahalle'nin en zengin adamı olan İsa Bey'in kızı Nurperi'ye aşıktır. Ancak Nurperi şehirli zengin bir kız olduğundan Keloğlan'ı fazla önemsememektedir. Ancak Keloğlan'ın haberi olmasa da aynı anda Mahallenin güzel kızlarından Fatma'da Keloğlan'a ilgi duymaktadır. Filmin Sonunda Keloğlan yaptığı iyiliklerle mahallelinin en sevdiği kişilerden olmuştur.…SarpBayhan

30 Temmuz 2019 19:06

Keloğlan serileri içinde belkide en güzeli bu filmdir. O dönemin İstanbul'unu izlemek ayrıca keyifli bunu da söylemeden geçemem. Köyde kendi halinde yaşayan Keloğlan ve annesinin büyük kente dayılarının yanına gelmesi ve Keloğlanın mahallede herkesin başına bela olan Çamur Şevket isimli kabadayıyı perişan etmesini anlatan komedi filmi. Rüştü Asyalı'nın oyunculuğu muazzam.Güzel bir film. 10/8'i hak ediyor bence.

Cevap Yaz

performer

11 Eylül 2016 21:35

turgut ören'in renk uzmanlığı ve çetin tunca'nın başarılı kamerası ile pırıl pırıl bir film olmuş....komedi filmlerinin başarılı yönetmeni sırrı gültekin'in bu filmi yönetmiş olmasıda filmin başarılı olmasına neden olmuş. oyuncu kadrosu da çok başarılı...tabi turgut özakman'ın gerçekçi senaryosunuda unutmamak lazım.

Cevap Yaz

ElBLanKo

2 Şubat 2016 16:26

Senaryosu ve kadrosu bakımından çok başarılı bir film olmuş.

Cevap Yaz

Financier

25 Ocak 2016 03:56

Çok güzel bir filmdi.Tekrar izlemekten sıkılamadığımız Rüştü Asyanın hem sivri zekası hem de güldürmesiyle izlemeye doyamadığımız filmlerinden biri diyebiliriz.

Cevap Yaz

kral_affetmez

9 Kasım 2013 18:31

bütün keloğlan serileri mükemmel.rüştü asyalı için izleyin e tabi izlemeyen de kalmamıştır herhalde:)

Cevap Yaz

sevda1979

1 Eylül 2013 18:14

çok komedi çok güzel keloğlanın en güzel filmi türküleri tek kelimeyle harika

Cevap Yaz

bysiirtli56

25 Mart 2013 16:38

sen bir aysın ben kara gece gel derim.şu koca değirmen.gibi süper türkülerle süslenmiş bir rüştü asyalı filmi.

Cevap Yaz

digitaly

12 Şubat 2012 20:09

Filmdeki eski istanbul evler mahalle ortamı filme müthiş katkı sağlamış ...

Cevap Yaz

oğuzzz

25 Eylül 2010 19:46

 keloğlanın en güzel filmi

Cevap Yaz

Loverman

10 Temmuz 2010 01:58

yalın tolga da tırtıl rolüyle bu güçlü kadronun içinden kendini ispatlayabilmiş. meğerse tırtıl, çamur şevket in kardeşiymiş. ama birbirlerini sevmiyorlar. isa bey mahallenin zenginlerinden olup çamur şevketle işbirliği de yapıyor mahallelilere karşı. herkes de çamurdan korkuyor. isa beyin kızı nurperi ise, fesat kötü bir kız. ona tutulan keloğlanla gönül eğlendirip dalga geçiyor. oysa züccaciyeci mustafa beyin işyerinde çalışan aynı mahalleden fatma, keloğlanı seviyor. keloğlan nurperiyi öylesine seviyorki, züccaciyede beraber çalıştığı fatmayı göremiyor. nurperi için yapmadığı delilik kalmıyor. fatma ne kadar masum, şirin ve de güzel. nurperiyle bir olurmu hiç. keloğlanın türkülerine deyişlerine söylenecek söz yok. velhasıl çok güzel bir film.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica