Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nilgün Atılgan (Ayşe Nilgün Atılgan)

Nilgün Atılgan

Doğum Yeri : Bilecik

Doğum Tarihi : 7 Ekim 1956

Ölüm : 2012-12-12

Hakkında : Altı yaşında Şehir Tiyatroları Çocuk bölümü'nde Mark Twain'in, Tom Sawyer oyununda rol alarak sanat yaşamına adım attı. Bir süre Ankara Devlet Konservatuvarı Bale bölümü'nde eğitim gördü. Bir gazetenin açtığı Foto Roman Güzeli yarışmasında birinci güzel seçildi. Ardından foto roman ve sinema oyunculuğuna başladı. Sahneye çıkarak ses sanatçılığı yaptı. Gazinocular Kralı olarak tanınan Fahrettin Aslan'la nişanlandı. Sonra Öztürk Serengil'le bir evlilik yaptı. Son olarak, Grand Restaurantlar'ın sahibi Cengiz Tabakçı ile evlendi ve bu evliliğinden iki evlat sahibi oldu. Antalya'da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybetti.Tolga

13 Eylül 2020 03:02

Kendisini sinemeda pek görmedik ama sanatçıdır aslında şarkıcıdır meslegi oydu çok trajik şekilde hayatını kaybetti trafik kazasında vefat etmiştir nurlar içinde uyusun

Cevap Yaz

erakman

28 Ekim 2013 07:57

Az önce dost bildiklerim adlı filmin fragmanında gördum kendısını.Ah nerede filminden de tanıyordum kendisini.Ne de güzel oyuncuymuş.Vefat ettıgınıde az önce ögrendım ve çok üzüldüm.

Cevap Yaz

beyzacetin

26 Eylül 2013 15:57

Güzel bir kadın ve iyi bir oyuncuydu. Allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

Loverman

21 Aralık 2012 16:09

Türkiye nin en büyük üç sorunundan biri olan trafik kazası maalesef nilgün atılganın da hayatına mal oldu. zengin, fakir, genç, yaşlı, sanatçı işçi ayırmadan herkesi tehdit eden bu bela yok olsun artık. karizma35/göztepe arkadaşımın belirttiği gibi daha ziyade ah nerede filminde hatırlayacağız. ferite bir sözü vardıki aklıma gelirdi bazen "sakın bana kıtır atma gözünü oyarım". merhume aysel karakterini oynarken 37 yıl sonra hızla gelen bir arabanın onun sonu olacağını nerden bilebilirdi. leman çıdamlı ve kamil sönmezin ölümüde üzdü ama gerçekki nilgün atılganın ölümüne daha çok üzüldüm. boşu boşuna ölmeyi haketmiyordu. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Göztepe

19 Aralık 2012 23:27

Onu hep Tarık Akan'ın Ah Nerede filmiyle hatırlayacağım sinemayla birlikte iyi bir ses sanatçısıydı. Fakat fazla ön planda olmadı Allah rahmet eylesin.!

Cevap Yaz

silvester

15 Aralık 2012 10:12

Ah nerede filmiyle akıllarımızda iz bıraktı.Çok güzel bir kadındı.Genç yaşta kaybettik.Sağolsun Teyfik bey çok ayrıntılı anlatmış.Trafik terörü bir kez daha masaya yatırılması gereken bir ülke sorunu.Mekanı cennet olsun......Silvester.

Cevap Yaz

tevfikcakmak

14 Aralık 2012 06:41

İnternette 1956 doğumlu olduğu yazılı sinema oyuncusu - şarkıcı Nilgün Atılgan,dayısı Haluk Atasoy'un Antalya Murat Paşa ilçesi,Şirin Yalı Mahallesi'ndeki evine tatil için gelmiştir. Akşam 21.30 civarında sigara almak için dışarı çıktığında,karşıdan karşıya geçerken,taksi çarpması sonucu olay yerinde hayatını kaybetmiştir.Antalya'da bu durumdayken hastaneye kaldırılmıştır.Acı haberi alan çocukları ve yakınları, ortaya çıkan acı haber karşılığı şok olmuşlardır.Son olarak Cengiz Tabakçı ile evli olan sanatçının bu evliliğinden iki evladı bulunuyor.İnternette vefat tarihi 13 Aralık 2012'dir.Cenazesi 14 Aralık 2012 tarihinde İstanbul,Selimiye Camisi'nden kaldırılacaktır.

Cevap Yaz

lebkuchen

13 Aralık 2012 23:59

Cok üzüldüm,vefat ettigine..Allah Rahmet eylesin..Keske son dönemlerini görebilmis onlan yapilmis bir röportaj olabilseydi keske,,

Cevap Yaz

dieFohlen

13 Aralık 2012 20:28

Ayşe Nilgün Atılgan, bir taksinin kendisine çarpması sonucu hayatını kaybetmiştir. Sinema dünyası bir ferdini daha kaybetmiştir. Allah rahmet eylesin, yakınlarına başsağlığı diliyorum.

Cevap Yaz

nodanger

13 Aralık 2012 16:19

Eskiden sanatçıya katkıda bulun diye bir tuş vardı ama sanırım kaldırılmış yeni sitede.Nilgün Atılgan dün Antalya'da geçirdiği bir trafik kazası sonucu hayatını kaybetmiştir.Sevenlerinin ve Türk sinemasının başı sağolsun

Cevap Yaz
Yandex.Metrica