Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Cahit Şaher

Cahit Şaher

Eğitim : Ankara Devlet Konservatuarı Opera Bölümü

Hakkında : Lise eğitimini tamamladıktan sonra, Ankara Devlet Konservatuvarı opera bölümüne girdi. 1973 yılında opera yüksek bölümünden mezun olarak, Ankara Devlet Operası' nda solist sanatçı olarak çalışmalarına başladı. 1980-81 yılında Almanya Mainz Operasında mesleki çalışmalarını sürdürdü. 1986-87 yılında Avusturya Viyana Volks Oper' de ihtisas yaptı. Daha sonra İstanbul Devlet Operası' nda solist sanatçı olarak çok sayıda eserde baş rol üstlendi. 1970 yılından yılından itibaren Radyo ve TRT' de, daha sonra özel televizyon kanallarının Türkiye' de faaliyet göstermesiyle, sayısız film, dizi ve programda seslendirme yaptı. Birçok ürünün tanıtımında ve reklamında, sesi ve görüntüsüyle görev aldı. TRT2' de Sanat programları sundu, özel kanallarda haber programlarında çalıştı. Ankara Gazi Üniversitesi ve İstanbul Marmara Üniversitesinde belli aralıklarla öğretim görevlisi olarak ders verdi.

ResimlerMtekke

6 Temmuz 2018 10:59

Türkiye'nin en iyi seslerinden birisi kuşkusuz Cahit Şaher'in sesidir. Olağanüstü derecede etkileyici bir sesi var. Bunun yanı sıra Kurtlar Vadisi'nde ki oyunculuğu da muazzım derece başarılıydı. Allah uzun ömürler versin büyük sanatçımıza

Cevap Yaz

Loverman

9 Şubat 2011 00:38

lider bir ses tonuna sahiptir. mümkün olsaydıda cahit şaher ustanın sesini siyah beyaz veya renkli sinemanın ilk yıllarındaki tarihi, dini, komedi ve salon gibi diğer tür filmlerde duyabilseydik. 

Cevap Yaz

delikadir39

24 Nisan 2010 18:16

Polis Dosyası filminde de Cüneyt Arkını seslendiren Cahit Şahere uzun ömürler ve başarılar diliyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

5 Nisan 2010 10:17

ayrıca dini filmlerde seslendirmesi de çok başarılı hatırlarsanız Ahmet Bedevi Hazretlerini yüzü peçeli evliyayı mükelmel seslendirmişti Veysel Karani filmindede Hz. Ömeri seslendirmişti. ayrıca dini kasetlerden Alpaslan hazretlerini İbrahim Havvas Hazretlerinin seslerinide bu seslendirmenimiz mükelmel seslendirmiştir böyle etkileyici seslendirmen sanatcımızın lüzumsuz reklamlarda seslendirmenlik yapması bence gereksiz bence bu ses filmlerde kullansa daha etkiyeci olur uzun ömür diliyorum.

Cevap Yaz

Alın yazısı

7 Mart 2010 13:57

eşsiz bir ses tonuna sahip olan bir sanatçı , hatırlarsanız 'arena ' programını seslendiriyordu.kurtlar vadisi dizisinde'de rol almıştı

Cevap Yaz

z.u.h.o.

18 Eylül 2008 02:32

Çok etkili bir sese sahip bir seslendirme sanatçısıdır.En son Kurtlar Vadisi Pusu da rol almıştır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica