Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Zirek (Ahmet Ziyrek)

Zirek

Doğum Yeri : Hakkari

Doğum Tarihi : 10 Temmuz 1957

Hakkında : Kürt kökenli vatansız (BM kararıyla hiç bir ülke vatandaşı değil)[1], aktör, senaryo yazarı, yönetmen, tiyatro oyuncusu ve yazar. Küçük yaşlarda tiyatroya başlamış olan Zîrek yirmili yaşlarında yurt dışına kaçmak zorunda kalmış[2] ve memleketine dönememiştir. Kendisi gibi sürgünde olan Yılmaz Güney'in yazıp yönettiği Duvar filminde oynadığı Gardiyan Cafer rolüyle ünlendi. Bu filmin Türkiye'de bir süre yasaklanması ve oyunculara duyulan tepki nedeniyle Türkiye'ye dönemedi. 1998 yılında Hervé Hadmar'ın yönettiği Comme un poisson hors de l'eau ve sonrasında başrollerini Christina Ricci ve Johnny Depp'in oynadığı Erkeğin Gözyaşları filmi ile sinemaya geri dönmüştür.performer

25 Ağustos 2019 22:45

evet sonuç olarak duvar filmindeki rolünden dolayı nefretimizi kazanmış olması onun iyi bir aktör olduğunun göstergesidir. gerçek hayatta gerçekten ahmet bey'in oynadığı tipte gardiyan mutlaka çok olmuştur.

Cevap Yaz

MGUNAY

29 Nisan 2016 15:32

Duvar filmini izleyip de bu adama sövmeyen var mıdır? Hiç zannetmiyorum. Ülkemizde daha çok filmde görmek isterdim kendisini.

Cevap Yaz

mansuryıldırım

23 Haziran 2015 18:25

Duvar filminde gardiyan cafer rolünde çok iyiydi paris sürgünü filminde de iyiydi sanırsam şu an fransada yaşıyor umarım türkiyeye gelir yeni film yada dizilerde görmek isteriz.

Cevap Yaz

Kleberson

9 Kasım 2013 22:53

gardiyan cafer rolüyle cok basariliydi

Cevap Yaz
Yandex.Metrica