Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!


by_carisma351

23 Mart 2014 23:03

Çok seviyorum. Çok çok önemli bir oyuncu..

Cevap Yaz

Hakan_Irızak

27 Kasım 2012 01:11

görünmez kahramanlar , isimsiz kahramanlar..Sizin yüzünüze bakmak bile keyifti

Cevap Yaz

kariz_ma_35

25 Şubat 2010 02:09

oyunculuğu iyidi allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

Halil Güneşli

17 Aralık 2009 16:24

Nevzat Açıkgöz'ü ilk olarak Hababam Sınıfları film serilerinden daha sonra Evlidir Ne Yapsa Yeridir filminde Süleyman Demirel'i oynarken daha sonra Taşı Toprağı Altın Şehir, Gırgıriye film serileri ve Kemal Sunal filmlerinden yan, yardımcı ve karakter oyunculuklarıyla hatırlıyorum. Kendisi gerçekten çok başarılı bir karakter oyuncusu olmasının yanında jest ve mimiklerine son derece hakim bir oyuncudur. Bunu Evlidir Ne Yapsa Yeridir filminde Hükümet Başı Süleyman Demireli oynarken görmüştüm. Ne yazık ki o dönemde bir çok başarılı bir oyuncu gibi çok fazla filmde oynayamadan daha doğrusu kendini gösteremeden ölmüştür. Surat ifadesinde bile oyunculuk olan bir değerli sanatçı, bir çok sanatçı gibi adını bir çok kimse bilmez ama filmi ya da resmini görünce herkes hatırlar galiba buda bu mesleğin acımasız taraflarından biridir. Çok çok üzücü bir durum.

Cevap Yaz

segal844

12 Ağustos 2008 16:03

Bir başka karakter oyuncumuz için yan rollerde oynayan bir sinema oyuncusuydu.Sinema izleyicilerinin dikkatinden kaçmadığı nokta yani doğru hatırlandığı kadarıyla sevgili Açıkgöz hem komedi filmlerinde oynamış hem de daha çok Kemal Sunal'lı filmlerde rol almıştır.Çok film yapmamasına rağmen şaban filmlerini severek izleyen birçok izleyicinin kendisini ve oyunculuğunu rahatlıkla görebileceği bir kişiydi.Davranışları,mimikleri ve doğal haliyle komediye yatkın olduğunu göstermiştir.Ayrıca uyanık ve açıkgözlü olması da rolüne ayrı bir hava katmıştır.

Cevap Yaz

emrahcakmak

25 Eylül 2007 08:54

zübük filminde ibrahim zübükzadeden önceki belediye reisi Allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

performer

4 Eylül 2007 15:04

türk kukla sanatının önemli isimlerinden biriydi, çok doğal bir oyunculuğu vardı, 1989 yılında hayata gözlerini yummuştur.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica