Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Ayşen Tekin

Ayşen Tekin

Doğum Yeri : Amasya

Doğum Tarihi : 2 Mart 1953

Ölüm : 2006-07-28

Eğitim : İstanbul Edebiyat Fakültesi Felsefe Bölümü

Hakkında : İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Felsefe Bölümü'nden mezun olan Ayşen Tekin, 1970 yılında tiyatro dünyasına adım attı. İlk deneyimlerini Tevfik Gelenbe Tiyatrosu'nda edinen sanatçı sonraki yıllarda Lale Oraloğlu Tiyatrosu, Ankara Birlik Tiyatrosu, Tuncay Özinel Tiyatrosu gibi topluluklarda çalıştı. Aynı zamanda bir seslendirme sanatçısı olan Tekin, bir yandan kamera karşısına geçerek, televizyon dizileri ve filmlerinde, ve sinema filmlerinde rol aldı. Çocuklar Duymasın dizisindeki rolüyle tanınan sanatçı, geçirdiği guatr ameliyatı sonrasında yüksek ateş ve nefes darlığı nedeniyle yaşamını yitirdi ve Karacaahmet mezarlığı'na gömüldü...

Resimlermansur34

25 Temmuz 2016 09:31

Ayşen tekin çocuklar duymasın dizisinde müzeyyen rolünde iyi performans göstermişti bu rolüyle tanındı ve küçük besleme dizisinde de esmerayı başarıyla seslendirmişti iyi bir oyuncu ve iyi dublaj sanatçısıydı ses tellerinden ameliyat olmuş aşırı yüksek ateş ve nefes darlığı yüzünden yaşamını yitirmiş di allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

delikadir39

4 Kasım 2010 23:27

Çok iyi bir oyuncu ve seslendirme sanatçısıydı.Çok erken öldü.Ses tonu Bedia Enere benzerdi.Küçük Besleme dizisinde Esmeray'ı seslendirdi.Allah rahmet eylesin Ayşen Tekin...

Cevap Yaz

segal844

7 Aralık 2009 16:02

Usta tiyatro oyuncusu başlangıç olarak Tevfik Gelenbe tiyatrosundan çıkmış orada yetişmiş çok kıymetli bir sanatçıydı.Tiyatro oyunculuğuyla birlikte rol aldığı güzel ve popüler dizi filmleriyle televizyonlarda ve medya da halkın sevdiği ve değer verdiği bir oyuncu haline gelmiştir.

Dizi filmlerin tiryakisi olan birçok izleyicinin hafızasında yer etmiş olan çok sıcak bir aile dizisi "Çocuklar Duymasın" malum bilinen bir dizi olmasının yanında konusu ve karakterleriyle de yayınlandığı haftalarda izleyenlerin evlerine konuk olmuştur.Söz konusu dizide Müzeyyen hanım karakteriyle ya da eşini canlandıran Müsteşar Kemal Bey'in deyimiyle 05 Müzeyyen türk aile dizisi kavramı içinde anneanne karakterini samimi ve içten canlandırarak ayrı bir sevgi ve de saygınlık kazandırmıştır.Dizinin devamı niteliğinde aynı içeriğe sahip "Çocuklar Ne Olacak" da da bu karakteri canlandırmış iyi bir tiyatro oyuncusuydu.

Hayatını kaybettiğine ise inanamadım.Televizyonlarda ve gaztelerde okuduğum kadarıyla yatırıldığı hastanede yanlış tedavi sonucu vefat ettiğini duyunca insanın bunlara bir anda inanması gerçekten zor.Hastane yetkililerini de kendisine bakan doktorlarını da suçlasanız, yerden yere vursanız, eleştiri yağmuruna da tutsanız giden geri gelmeyeceği için bütün feryat figan maalesef boşuna oluyor.Ağzınızı açıp tepki verdiğinizdeyse sadece biraz sesinizi duyuyorlar fakat ne tip bir sonuç verdiği ortada.Umuyorum ki kendi hastanelerimizde bu şekilde trajik ölümler yaşanmaz da yurtdışındaki hastanelere zorunlu olarak gidilmesine gerek kalmaz. Sevgili tiyatro oyuncumuzu saygı ve sevgiyle anıyorum..

Cevap Yaz

f_ebru_b

25 Aralık 2008 17:33

izlemeye bayıldığım oyunculardan biriydi.gerçekten çok başarılıydı.keşke bu kadar erken kaybetmeseydik.

Cevap Yaz

capone

13 Haziran 2008 19:26

talihsiz birameliyat geçirdikten sonra hayatını kaybeden usta tiyatrocu

Cevap Yaz

Gül Tuna

10 Şubat 2008 11:56

basarili bir oyuncuydu allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

painting

11 Aralık 2007 17:26

sevdiğim oyunculardan biriydi...

ALLAH rahmet eylesin...

Cevap Yaz

erkan_2236

18 Temmuz 2007 05:14

Çoçuklar Duymasın ile tanıdığım başarılı bi oyuncuydu...

Cevap Yaz

tiyatrocukarakter

17 Şubat 2007 19:41

ölümüne inanamamıştım.......Allah rahmet eylesin...müthiş bir oyuncuydu

Cevap Yaz

pentagram

3 Ekim 2006 20:08

Herkesin değeri ölünce anlaşılır lafına şimdi inanmaya başladım.. Nur içinde yat.. Samimiyetinle bizi etkilemeyi bildin,en önemliside bu... Gülüşün hala kulaklarımızda..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica