Teoman Kumbaracıbaşı

Doğum Tarihi 18 Ekim 1971
Doğum Yeri Arjantin
Eğitim Durumu İTÜ Gemi İnşaatı Mühendisliği

Biyografisi

6 yaşındayken Türkiye'ye geldi. Türkçe'yi İlkokulda öğrenen Teoman Kumbaracıbaşı, Tiyatroyla lisedeyken tanıştı. Çeşitli tiyatrolarda sahne önü ve arkasında çalıştı. Aslı Tandoğan ve Beste Bereket ile Kraft Dublaj Stüdyosunu kurdu. 2005 yılında Aşk Yolu isimli TV Filminde rol aldı. Yine 2005 yılında Mahsun Kırmızıgül ve Beren Saat ile birlikte "Aşka Sürgün" isimli dizide Arda ve Civan Azizoğlu karakterlerini canlandırdı. Dizi bitmeden diziden ayrıldı.2006 yılında Gözyaşı Çetesi isimli dizide "Serdar" rolüne hayat verdi. Omuzumdaki Melek isimli tiyatro oyununda rol aldı. Özel Bir Lisenin Tiyatrosunu yönetmektedir.

Senaryo (1)

Oyuncu (40)

Son Yorumlar (17)

mansurx avatar mansurx 02 Kasım 2016 00:54:22

7

Teoman kumbaracıbaşı yakışıklı,yetenekli,karizmatik iyi bir oyuncu bu özelliklerine rağmen fazla popüler olamadı daha iyi bir kariyeri hak ediyor her rolde oynayabilen bir oyuncu yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

dara sönmez 09 Mayıs 2012 04:25:05

Başarılı bir oyuncu olmasının yanısıra iyi bir insan olduğunu düşünüyorum. umarım egolarına kurban olmaz diğerleri gibi.

kornkorn avatar kornkorn 08 Eylül 2011 09:12:09

Süper bi adam ya, En güzel karakteride Kılıç Günü dizisindeydi ama diziyi kaldırdılar. saçma bir sebep yüzünden. Allah nasıl biliyosa öyle yapsın. yazık oldu o güzelim diziye. final bölümünde ağlamamak için kendimi zor tuttum. çokta sinirlendim. sayg ılar 

Yandex.Metrica