Altın Çocuk Beyrut'ta

8,30

( 4 kişi yorum yaptı )

Altın Çocuk Beyrut'ta

Sinema Filmi

1967

1966 yapımı "Altın Çocuk"un devamı olan James Bond uyarlamasında, biri erkek diğeri kadın iki ajanın Beyrut'ta yaşadıkları maceraları izliyoruz.

Künye

Yönetmen Ertem Göreç
Senaryo
Yapımcı Göksel Arsoy
Görüntü Yönetmeni Wıllıam Nami , Turgut Ören , Ruby Breydi , Kaya Ererez , İbrahim Şamat
Süre 93 dk
Tür Bilim Kurgu, Macera
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Beyrut, Macera, REİS, ÇAKAR ALİ, KOBRA, Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Özdemir Arıtan (Kurgu)
Yapım Ekibi Arif Eriş (Yapım Amiri)
Salih Ajamo (Yapım Amiri)
Mustafa Oğuz (2) (Yapım Amiri)
Yönetmen Ekibi Turan Aksoy (Reji Ekibi)
İnal Tengizman (Reji Ekibi)
Kamil Erşahin (Reji Ekibi)
Kamera Ekibi İzzet Akay (Kamera Asistanı)
Ruby Breydi (Kameraman)
Zihniye Ören (Kameraman)
Çetin Tunca (Kameraman)
Wıllıam Nami (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Sedat Tuncel (Laboratuar)
Recai Karataş (Laboratuar)
Işık Ekibi Necip Haddat (Işık Şefi)
Kenan Eryılmaz (Işık Şefi)
Rıdvan Varol (Işık Şefi)
Ses Ekibi Tuncer Aydınoğlu (Ses Kayıt)
Kemal Çokcan (Senkron)
Arif Özalp (Senkron)
Efektler Sudi Yılmaz (Ses Efekti)

Firmalar

Göksel Film (Yapım)
Acar Film (Film Hazırlık)
Acar Film (Seslendirme)

Son Yorumlar (4)

Göztepe avatar Göztepe 23 Ekim 2013 01:06:43

8

Film idare eder aslında ama biraz kopuk kalmış özellikle kol saatinden görüp adam vurma ve o yılların Beyrut şehrini görme açısından güzeldi. Film çokta iyi değil ama çokta kötü değil orta ayar siyah beyaz filmlerimizden Altın Çocuk'un ilk çevrimi da ha başarılıydı ikincisi ilki kadar malesef başarılı değil !

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 28 Mart 2012 01:21:03

5

Bu film'e dair Kamil Zafer'in yorumuna katılmamak mümkün değil. Gerçi bende filmi çocuk denilen bi' yaşta izledim. İyi ki yorum yapmamışım, zaten objektif bir yorum olmazdı.. Şuan filmi yeniden izlediğimde öyle ahım şahım bir film olmadığını bu tür b ir rolün Göksel ARSOY standardı bir jön için hiç uygun düşmediği kanısındayım. Bana göre:) Orhan GÜNŞİRAY İzzet GÜNAY Cüneyt ARKIN Kartal TİBET Tanju GÜRSU Fikret HAKAN Ayhan IŞIK Turan SEYFİOĞLU Tamer YİĞİT seçimi daha isabetli olup Göksel ARSOY'UN filmden daha iyi iş yapardı diye de düşünürüm.  

kamil zafer 23 Ocak 2012 13:04:01

7

    İsminin verdiği azamet filmin kendisinde gram yok.Abuzamzak,birbirinden kopuk konusunu sindiren varsa buyursun gelsin.Ta oralara gidip boşuna masraf yapmışlar lakin inanmıyorum tüm kadronun oralara gittiğini veya götürüldüğünü.Zannedersem o yı llar da yurt dışına çıkılıp da çevrilen filmler iyi gişe yapıyordu.İşte milletin bu zaafından istifade edilerek gargaraya getirilmiş bir olay.   Biraz dikkat edilirse farkedilecektir o zengin kadro da ki sanatçıların sanki nöbetleşe rol kestikleri(H.Baradan 2-3 sefer ayrı ayrı görünüyor).Komple Türkiye'de çekilseymiş en azından memleketimiz görüntüleriyle belki bi adam sınıfına girermiş(Haliç'ten manzaralar var).Bir de merak ettiğim Tarup'larını gördüm.Ha turp ha Tarup.Üstelik ondan daha iyileri biz de gani.Jeneriğide yanlışlıklarıyla abuzamsaklığından nasibini almış.2-3 sefer bir filmi üstüste seyrettiğim çok olmuştur ama bunun 2. kez şansı kesinlikle olmayacaktır. 23.1.12   Zafer ALGAN

hakan8311 avatar hakan8311 24 Kasım 2008 11:38:11

FİLM TİPİK BİR GÖKSEL ARSOY FİLMİ, FİLMDEKİ REKOR LASTİK FABRİKASI DEDEMLERİN FABRİKASIYDI GÖZLERİME İNANAMADIM:) VAYBEEE FİLMDE GÖKSEL ARSOY'U ABDURRAHMAN PALAY SESLENDİRMİŞTİR 

Yandex.Metrica