Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Avare

Avare

8,94

(12 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Mart 1965 Dram Dram


erhaab

1 Mayıs 2017 14:26

Küçük oyuncu iyiydi bi hayli. Bol bol eski istanbul sokaklarına şahit olacağınız, fena olmayan bir film. Büyük usta her zamanki gibi harika oynamış.

Cevap Yaz

Maviprens

18 Kasım 2013 04:07

sokak yaşamının kesitlerini sunmuş film bizlere her açıdan izlenmeli

Cevap Yaz

Tayfa

2 Eylül 2012 15:55

izlediğim en güzel filmlerden biri fazlası ile doyurucu her zaman izlenebilecek arşivlerde olması gereken bir film

Cevap Yaz

benimsinema

10 Mart 2012 11:49

filmde topluma verilen aslinda bi cok mesaj var. iyi arkadas iyi seylere, kötü ise kötü seylere vesile olur..tipki erol tasin sadri alisika yaptigi gibi....

Not: eski istanbul severler icin birebir film ve sadri alisikin kendi sesin avare sarkisini bolca dinlemek mümkün..

Cevap Yaz

kariz_ma_35

9 Haziran 2011 16:33

Başı boş sokaklarda büyüyen. Islahevine düştükten sonra hırsızlık çetesine katılan. Talihsiz bir insanla avukat bir kızın aşkı ile biçimlenmiş bir film. "Sedat" Sadri Alışık doğmadan babası tarafından terk edilmiş. Küçüklüğünden itibaren bir çeteye katılmıştır. Devamlı suç işleyen hapise girip çıkan sedat. Günün birinde karşılaştığı "Selma" Ajda Pekkan'a aşık olur. Çete elebaşı "Kaya" Erol Taş tarafından yetiştirilmiş işinde profesyonel olmuştur sedat. Sonradan bırakmak isteyince bırakmazlar peşini. En sonunda herşeyi kıza anlatılar. Türlü şantaj uygularlar. Filmin ilerleyen aşamasında çizmeyi aşan kaya'yı, sedat bıçaklayarak öldürür. Sedat'ın babası bu arada "Mithat" Kenan Pars'tır. Geçmişinde ciddi hatalar yapmış bir bakıma sedat'ın kaderiyle oynamıştır. Mahkemede avukatlığını yapan sevgilisi selma. Ve oğlu olduğunu yeni öğrenen mithat az bir ceza ile onu kurtarırlar. En sonunda sedat ile selma evlenir. Filmde her filminde olduğu Sadri Alışık'ın mükemmel oyunculuğu var. Erol Taş ve Kenan Pars filmi izleten önemli faktör'lerden. Sadri Alışık'ın iyi filmlerinden birisi. 

Cevap Yaz

FOSTERKANE

6 Mayıs 2011 19:55

kardes, münir özkulun dedigi bu avare filmi degil, onun dedigi bu filmin orjinali 1951 yapimi ve raj kappoor tarafindan cekilen avare filmi. türkiyede o dönem bu hint filmi cok is yapmis.

Cevap Yaz

kemre_emre_76@hotmai

1 Mayıs 2011 22:41

Münir Özkul'un Mavi Boncuk filminde "Gözünü sevdiğim Avare filmi bunun sayesinde para kazanmıştık." dediği film

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

25 Aralık 2010 01:41

Sinema Dünyasına Hint Aşk filmi olarak lanse edilen izleyene gözyaşı seliyle kasıp kavuran nam-ı değer Avare şarkı adıy'la müsemma bir efsane. Konsepti: Sevginin gücü hazin dolu bir Aşkın onmaz'ı bir nevi betimlenmekte. Sinemamıza yansıyan öykünme konusu.. Bizim yeşilçam'a da "Avare" olan bu rolün üstesinden gelende bizden biri bizede en yakın aşina oyuncu deha.. ölümsüz bir Sadri ALIŞIK abartıdan uzak rolüne yatkın gerçek bir Aktör'ün silinmeyen izini bırakmış, dünden bugüne gelmiş geçmiş... en saf, en katışıksız Sadri BABA'DAN Bir nevi görsel "Sanat resitali..."

Cevap Yaz

Halil Güneşli

16 Ekim 2008 08:34

sadri alışık izlenmesi gereken filmlerinin başını çekenlerden

Cevap Yaz

nedim yıldız

28 Eylül 2007 07:25

ünlü avare filminin sadri alışık-ajda pekkan tarafından oynanan versiyonu.sadri alışığın eşşiz sesinden ünlü avare şarkısı çok güzel..izlenebilir güzel bir film...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica