Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bizanslı Zorba

Bizanslı Zorba

8,47

(9 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 7 Dk Tarihi Fantastik Tarihi, Fantastik
IMDb puanı: 0

Yönetmen: Suat Yalaz Suat Yalaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Gürbüz Tansever, Birsen Ayda, Nevin Nuray, Yavuz Selekman, Altan Günbay, Devlet Devrim, Nurhan Nur, Turgut Akaslan, Reha Yurdakul, Tanju Gürsu Devamını Gör...

Konusu : Bizans'ın kadın düşkünü gaddar imparatoru I. Manuel Vasilias, rakiplerini arenada vahşice öldürterek zevk almaktadır. Bir gün sadık adamlarından Yüzbaşı Viktor, kendisinden evlenme izni ister. Manuel, Viktor'u öldürterek evlenmek istediği Eleni'ye sahip olmaya kalkar. Genç kız saraydan kaçar. Aklını yitirmiş halde izbe bir yerde saklanırken Karaoğlan ve Aybora ile karşılaşır. Hikayesini dinleyen ikilimiz bu gaddar imparatora haddini bildirmek için Konstaninepolis'e gitmeye karar verirler.yeşilçam1987

27 Mart 2018 02:06

Karaoglan filmlerinin içinden en sevdiğim film bu. Tanju gürsu çok yakisikliymis gerçekten ve role tam oturmuş.altan gunbayda zaten tarihi filmlerde harika.filmde heyecan tempo nostalji herşey var.kartal tibet zaten efsane..filmde dekorlar ve yaratılan set ortamı çok güzel yanı her detaya özenilmiş.suat yalaz ustamız zaten romanida kendi yazdigi icin kafasindaki her seyi iyi uygulamis.

Cevap Yaz

aulus

20 Eylül 2014 04:09

yüzbaşı viktorun evlilik için imparatordan 4 gün izin istemesi dikkatimi çekti. nasıl bir orduysa hiç emir komuta zinciri yok. imparatora gelene kadar binbaşı-yarbay-albay-general hiç mi üstün yok senin viktor. koca imparatorun karşısına çıkıp yıllık izin istiyor adam. imparatorda zaten manyak, sinop ordularının başkumandanı yaptı aniden. yüzbaşından başkumandanı mı olur şak diye. askeri disiplin olmayınca yıkılırsınız işte öyle.

Cevap Yaz

benimsinema

3 Aralık 2013 16:42

suat alazin vazgecilmez eserlerinden biri daha... türkiyenin karaoglani ve tarkanidir kartal tibet... cüneyt arkin kadar olmasana biz onu bu sekilde alisik oldugumuz icin seviyoruz... tanju yine kötü aslinda üzülüyorum onun adina ama o yine egosunu yenmis kötü olmaya razi olmus.... arenada iki ustanin dövüsme sahnesinui izleyeme deger...

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

14 Eylül 2009 03:59

Yaşlı Mihail papazın kızı Eleni (Esen Püsküllü) genç ve güzel yüzü ile yıllarca babası Mihail tarafından gün yüzüne çıkarılmamıştır, kızı çok güzel olduğundan kimse bilmemektedir pek, bir gün Vasilias'a (Tanju Gürsu' ya) biri bir haber uçurur, çok güzel bu kızı görmen gerek diye, ve o da çağırtıp seyreder görür bakar ve pek beğenir,kızı ne edip ne yapıp elde etmek istese de güzel Eleni de razı olmaz,çünkü kız başkasına sözlüdür..O da uzun boylu yakışıklı Sinop Yüzbaşısı Viktor'dur..

Vasilias da kıza sahip olması için Viktor'u taa sinopa gönderir, sözlüsü Eleni'den uzak olsun diye keza viktor efendi gitmeden kızın evine gelir onunla konuşur iken odaya pat diye Altan Günbay girer, Viktoru alıp götürmek ister kandırarak, Eleni umutlanıp odada yanlız kalır..

Ertsei günü gün ağırdığında Vasilias da Eleniyi yanına çağırtır, [keza o arada bir vakitte gece Viktor'un kellesi çoktan uçurulmuş idi] Eleni'ye viktorun kellesini tepsi içinde gösterir, kızda görüp çıldırır ve oradan kaçar gider, kimsede bulamaz zira film icabı gereği,kız bir yıkık metruk eski harabeye sığınmıştır artık ve az da olsa aklını oynatmış halde yaşamaktadır, saçı başı ağarmış vaziyette..

Buraya da hava yağmurlu olduğundan sığınmaya karaoğlan ile baybora gelir, içeride Eleni'yi görürler, kız da onları bekleyin az durun size Viktoru getirip göstereceğim der ve baba ile oğlunu kapalı bir yere kapatır, gidip Viktorun benzeri başı kesik sopa takılmış gövdesi büyük bir kuklasını getirir,onlara gösterir bakın tanışın bu benin Sözlüm der onlara..Onlarda bu kızcağız aklını kaçırmış diye zaten düşünmüşlerdi baba oğul orada keza..Ama elden ne gelir kapalı kilitli kaldıkları yerden kızı seyrederler iken kıza yahu onun başı yokki nerde derler, kız da bişiler der ve çıldırır orayı yakar meşale ile, sonrasında kızın başına yanık tahta düşer kız bayılır, kukla gövdede yanar tabi,,anahtarı bir şekilde daha önce kızdan karaoğlan almayı başarmış idi lakin kapıyı içeriden açamazlar,dışarıdan kapıyı kolunu menfezden çıkarıp açmayı başarırlar, kızı alıp oradan çıkarlar, kız ayılıp olayları anlatır ve babasının cüzzamlı bir adaya papaz Mihail olarak gönderildiğini söyler, İş artık bizansa üç kişi gitmeye karar kılınmış halde yola çıkarlar, bilezikçi çiftliğine girip başka bir papaz bulup bizansa girme yolunu bulma işini yoklarlar o çiftlikte, iş öyle ile kalmaz geceyi orada geçirmeden olaylar kavgalar der iken oradan da kaçarlar atlar ile [giderken iki at ile idiler karaoğlanla kız tek atla,baybora başka atla] sonra oradan bir at daha bulup üçlü olarak bizansa gidemezler,papaz kılığında iken yolda şüphe üzerine bizanslı askerler onlara inanmaz ve kaçmaya mecbur kılarlar kendilerini,Eleni ve baybora beraber en yakın bir han bulup beklerler,karaoğlan arkadan gelen askerleri oyalamak adına geride kalır.. Kaçar kaçar bir ufak çiftliğe girer, orada karşısına güzel bir kız olan Devlet Devrim çıkar elma yiyerek karaoğlana bakar..Bir ara samanlıkta da sevişirler..

Oradan ayrılan karaoğlan doğruca en yakın han da Eleni ile bayborayı bulur zati..Bizansa gitmeye girmeye ve artık iş kolaydır, giderler de ve Bizanslı Zorba olan Vasilias'la[tanju Gürsu'yu] arkeoloji müzesinin merdivenlerinde bulup konuşur reha yurdakul papaz kılığında,üzerilerine ağ attırır vasilias ve karaoğlan ile babasını zindana attırır, zindan da Yavuz Selekman da vardır, tutuklu zaten..[Bu sahneden evvel de içeride nurhan nur ile vasilias öpüşürler,] nurhan nur da,vasilias'ın papaz rolündeki baybora ile kinayeli mevzuyu iştişare eder iken o merdivenli sahnesinde Nurhan Nur'da oradan aradan sıvışır hızla kaçar halkın arasına,yanında Eleni de gider halkın arasına inanç kurtulma mertebesinde..

Zindan, işkence, arene, kırbaç,dövüş derken film hareketlenir sonrasında..

Filmin adı : Karaoğlan "Bizanslı Zorba"  dır ve S/B 'dır..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

21 Temmuz 2009 20:31

BU FİLM: Sinema tarihi filmler içinde Milat olarak geçebilecek çizgi roman kahramanı "Suat YALAZ'IN" KARAOĞLAN karakterlerinden olan başarılı, bir film. Şüphesiz olanı tarihi filmlerde bir "Kartal TİBET" gerçeğinide yadsınmamalı... Sinemadaki yandaş dostu "Cüneyt ARKIN'I" tatlı bir rekabet içine almış olduğuda, bir film. Bugüne değin değişmeyen İzleyici izlenimi: "Kartal/ARKIN & Cüneyt/TİBET kaynaşmasının yansıması, bir empoze. Bu savımı sinema tarihine baktığınızda bu durum açık seçik ortada "KARAOĞLAN" Kartal TİBET & MALKOÇOĞLU Cüneyt ARKIN "KARA MURAT & TARKAN" yan yana ve yıllarcasına.! Konsepti; Tarihe dem, bir kahramanlık öyküsü... Belleğizi iz bırakan buda öylesine, bir film... "Elit" saygın sanatçılarımıza sağlık dolu bir yaşam dileğim.

Cevap Yaz

nurettin_akgoz@hotma

9 Haziran 2009 13:10

BU FİLİM:Bazı,Eleştirmenlerin söylemlerinin Aksine Bir Kartal TİBET Gerçeğini doğurmuş olup,Yandaşı Cüneyt ARKIN'a da Tatlı bir rekabetin içine almış.Dünden Bu güne Hep Sanki :Kartal ARKIN & Cüneyt TİBET'i Bizlere Anımsatan bir filim olma özelliğini taşıyan Çizği Roman'nın Kahramanı Suat YALAZ İle Türk Sinemasını Tarihin derinliklerina taşımıştır.Tartışmaya açık.........

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

21 Haziran 2008 04:07

Tepsi içindeki kesik başı seyredin film de o esnada..

Cevap Yaz

capone

26 Mayıs 2007 14:07

Muhteşem bir tarihi film izleyin

Cevap Yaz

star

20 Haziran 2006 10:12

karaoğlanın babasıbaybora ile bizanslı zorba imparator manuele karşı giriştikleri mücadelenin öyküsü...tarihi filmlerden hoşlananlar ilgiyle seyredibilir...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica