Cafer Bey

8,43

( 7 kişi yorum yaptı )

Cafer Bey

Sinema Filmi

1970

Filmde, kendi halinde yaşayan bir adamın başından geçen olaylar konu edilir. Cafer, İstanbul’a yeni gelmiştir. Yolda karşılaştığı görme engelli Ayşe’ye yardım eder. Genç kadın, zengin bir beyefendi zannettiği Cafer’e âşık olur. Öte yandan Cafer, varlıklı bir adam olan Nurettin’le arkadaş olmuştur. Ayşe’nin gözlerini açtırmayı aklına koyan Cafer, Nurettin’den yardım ister. Ancak bir sorun vardır. Nurettin, Cafer’i sadece sarhoşken tanımaktadır.


Charles Chaplin'in “City Lights” (1931) adlı filminden uyarlama.

Künye

Yönetmen Tunç Başaran
Senaryo , ,
Yapımcı Hürrem Erman
Görüntü Yönetmeni Mike Rafaelyan
Tür Komedi
Özellikler 35 mm, Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Aşk, Başlıkta Karakter İsmi, Müjdat Gezen, Sokak, Sokak Kızı, Daha Fazlası

Ekip

Müzik ekibi Nurhan Damcıoğlu (Şarkılar)

Firmalar

Erman Film (Yapım)

Son Yorumlar (7)

Göztepe avatar Göztepe 01 Temmuz 2016 13:30:23

8

Nejat Uygur'un az sayıda çektiği sinema filmlerinden hatta ilk seyrettiğim filmi. Film sonraki yıllarda çekilen iki Kemal Sunal filmi İnek Şaban ile En Büyük Şaban filmlerin ilk versiyonu gibi. Her iki filmdende film benzerlikler taşıyor. Güzel olma sına film güzel ama film çok kopuk bu yüzden filmden istediğim tadı alamadım. Sinematürk künyesinde yer alıpta filmde görünmeyen bayağı oyuncu da var muhtemelen bu oyuncular kesilen sahnelerde oynayan oyuncular olabilir. Birde hangi yesilcam filminde olursa olsun film fon müziği olmadan olmuyor filmin en büyük eksiklerinden biride buydu bana kalırsa.

performer avatar performer 17 Haziran 2015 22:38:25

8

evet bencede "en büyük şaban" adlı filmin yanında bu film daha başarılı. çok beğendim.

beyzacetin avatar beyzacetin 22 Eylül 2012 16:59:35

Fena değil. En azından yıllar sonra cekilen ve bu filmin kötü bir kopyası olan "en büyük şaban" adlı filmin yanında önemli ve güzel bir film diyebilirim.

MGUNAY avatar MGUNAY 10 Eylül 2012 10:20:10

10

filmde bazı kopukluklar var gibi mesela cafer balodayken bir anda futbol maçına bağlanılıyor büyük ihtimal negatifinde kopmalar olmuş ama film güzel.

ali87 avatar ali87 18 Ağustos 2012 12:11:13

7

kemal sunalın en büyük şaban filminin ilk çevrimi çok komik film espriler çok güzel

performer avatar performer 25 Nisan 2009 17:58:04

8

nejat uygur tiyatrosu'nun sinema versiyonu. kamera çok kötü kullanılmış. kamera arkasında mike rafaelyan var. bir kamera ancak bu kadar kötü kullanılabilir. yinede izlenebilir.

Yandex.Metrica