Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Efkarlıyım Abiler

Efkarlıyım Abiler

8,74

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 34 Dk Dram Duygusal Komedi Dram, Duygusal, Komedi

Yönetmen: Türker İnanoğlu Türker İnanoğlu

Ülke: türkiye

Oyuncular: Bedri Çavuşoğlu, Ahmet Turgutlu, Hakkı Haktan, Nubar Terziyan, Senih Orkan, Hulusi Kentmen, Filiz Akın, Sadri Alışık, Faik Coşkun, Ali Demir Devamını Gör...

Konusu : Film, Fatoş ile Arif’in aşkını anlatır. Arif işportacılık yapan, her akşam içen, sürekli belaya bulaşıp hapse düşen biridir. Amcası Necmettinzade Rüknettin, Arif’in serseri hayatı sürmesini istemese de kuralcılığı yüzünden Arif onun yanında yaşayamaz. Bir gece çaresiz halde Arif’in karşısına çıkan Fatoş, ona üvey annesinden kaçtığını söyler. Arif ile Fatoş birlikte yaşamaya başlar. Fatoş’a âşık olan Arif, içinde bulundukları yoksulluktan kurtulmak ister. Fakat Fatoş, Arif’in âşık olduğu insan değildir.yorgun85

28 Ağustos 2020 20:01

Evet ilyas salmanın aynı bu konu üzerine oynadığı bir film vardı. Sadri Alışık'a sokak serserisi, berduş, sarhoş tiplemeleri gidiyor gerçekten. Role iyi bürünüyor, sokak jargonuna sahip olması bu konuda avantaj sağlamış..

Cevap Yaz

erhaab

20 Ekim 2017 08:18

Aslında doyurucu bir senaryo yok ama Sadri Baba show var. Hele ki kadın kılığında harikaydı. ''Ya sen eskiden az gelişmiş bir ülke halindeydin, şimdi maşallahların da yerine gelmiş her şeylerin de'' sahnesinde iyi güldürdü:)

Cevap Yaz

sinemaadamı

18 Nisan 2017 17:41

ilyas salman ve bahar öztanın 1985 de çektiği fakir milyoner filminin ilk çevirimidir. her iki filmde oldukça iyidir daha doğrusu neşelidir. ama genede sadri baba daha ağır basmış. filiz akın da rolünde gayet başarılı.

Cevap Yaz

performer

17 Nisan 2017 22:03

gazeteci kızın gönlübol ile ilk karşılaşma anları vede yaşadığı arkadaşlık günleri gereğinden fazla kısa tutulmuş, bu filmden yıllar sonra çekilen fakir milyoner filmi bu açıdan daha başarılı... ama herşeye rağmen sadri alışık için her oynadığı film izlenir.

Cevap Yaz

geliyorumtoro

16 Şubat 2016 16:45

Asıl hikâye bunlarda abla bunlarda. bizde Hicaz'a ah çekmekten başka ne var ki? Hadi oynayın çaçanızı, çalın alafranganızı. Biz de Çakır'ın meyhanesinde 'Hicran yine hicran mı bu aşkın sonu söyle' şarkısına atalım kendimizi. Bakma ağladığıma. Fatoş, Fatoş öldü diye ağlıyorum. Deniz kızı Fatoş! Hey yavrum hey!

Cevap Yaz

benimsinema

22 Temmuz 2013 23:18

hem eglendirici hemde hazin bir tarafi var filmin... sadri alisikin ustaligini konusmaya gerek yok...film zaten bastan sonuna sadri alisik... filiz akin yine zarif ve güzel...

Cevap Yaz

Ciggarette44

17 Haziran 2013 11:45

2.versiyonu İlyas Salman'ın Fakir Milyoner filmine uyarlanmıştır....tadımlık bir film...

Cevap Yaz

enderorhan

17 Haziran 2013 05:22

10 kez izledim sanırım ne zaman daralsam bi adet sadri alışık flimi yetiyor

Cevap Yaz

beyzacetin

5 Ocak 2013 14:44

olağanüstü, muhteşem, inanılmaz bir film. İnsanı aynı filmde hem bu kadar güldürmek hem bu kadar ağlatmak da sadece rahmetli Sadri Baba ya özgü bir şey. Ne söylesem ne yazsam boş. Bu başyapıtı izlemeyen çok şey kaçırmış demektir.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

10 Mart 2011 23:55

İşlediği bir suç yüzünden cezaevine düşen. Amcası "Necmettinzade" Hulusi Kentmen ile yıldızı barışmayan. Gönlü zengin muhabbeti koyu. Alem yapmayı içmeyi arkadaşlarıyla eğlenmeyi seven bir gencin hayatı. "Arif" Sadri Alışık bir gece yarısı. Deniz kenarında içerken hıçkıran bir kız bulur. "Fatoş" Filiz Akın tanışır kanı ısınır ve eve alır. Beraber satış yaparlar eğlenirler yerler içerler. En sonunda evlenmeye karar verir arif. Bir gece yarısı evi terkeder "Fatoş" Filiz Akın. Aslında kılık değiştirmiştir. Yazardır kendisi gönlübol arifin hayatını yazmak içindir. Bir süre sonra piyasaya "Meral Soydan" adında kitap çıkar. "Arif" Sadri Alışık durumu sonradan öğrenir. Davettedir kitabı yazan "Fatoş/ Meral" Filiz Akın onu herkesin içinde içini döker. Hatasını anlayan "Meral" Filiz Akın arifin amcasını bulur. Durumu anlatır. "Arif" Sadri Alışık intikam almak için kadın kılığına girer. Hatta amcası "Necmettinzade" Hulusi Kentmen numarayı öyle bir yutarki. "Çılgın Meloş" kılığına giren arifi tanımaz. Filmin sonunda "Meral" Filiz Akın ve "Arif" Sadri Alışık evlenir. Arif arkadaşlarını fabrikaya işe aldırır. "Korsan Zühtü" Senih Orkan, "Zühtü Baba" Nubar Terziyan ve "Perişan" Hakkı Haktan'dır arkadaşları. Heryönüyle dram, komedi, duygusal ağırlığı. Sadri Alışık eski mahalle ağızı konuşmaları. Arkadaşları ile keyf veren sohbeti. Filme çok olumlu yansımış. Muhteşem bir filmdi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica