Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Geri Dön

Geri Dön

7,42

(18 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 25 Dk Duygusal Dram Macera Psikolojik Duygusal, Dram, Macera, Psikolojik

Yönetmen: Orhan Elmas Orhan Elmas

Ülke: türkiye

Oyuncular: Zeynep Erman, Cem Erman, Merih Fırat, Efgan Efekan, Hülya Avşar, Reha Yeprem, Yüksel Gözen, Jeyan Mahfi Tözüm, Erhan Yazıcıoğlu, Pekcan Koşar Devamını Gör...

Konusu : Filmde, üvey oğluna âşık olan bir kadının hikâyesi anlatılır. Yoksul bir hayatı olan Gamze, yaşlı ancak zengin olan Sedat adında bir iş adamıyla evlenir. Böylece rahat bir hayatı olur. Bir süre sonra kocası bir kalp krizi geçirir. Kocasının yurtdışında yaşayan oğlu Kenan, babasını ziyarete gelir. Kenan, ilk görüşte üvey annesi Gamze’ye âşık olur. Birkaç gün sonra duygularını Gamze’ye açar. Kenan 'a karşı aynı duyguları besleyen Gamze, duygularını saklamak zorunda kalacaktır.Yeşilcamavi

6 Ağustos 2014 19:58

Film idare eder. Bazı replikler çok abartılı. Reha Yeprem'in babası için 'kavuşabilmemiz için babamın ölmesini bile istiyorum. ' demesi. Gamze'nin kocam da ölse senle beraber olmam demesiyle üvey oğlunun nikahinda intihar etmesi gibi. Aşk acısının bile bir karakterliligi var. Bu filmde Reha Yeprem 19 yaşındaymıs. Sezen Aksu'nun şarkısı filme bi hava katmış.

Cevap Yaz

sevda1979

25 Mart 2014 05:31

defalarca izlerken sıkılmadığım bir hülya avşar ve reha yepremin en güzel filmi aşk acısı çekenler için izlenir sezen aksunun geri dön şarkısı mükemmel.

Cevap Yaz

kral_affetmez

16 Kasım 2013 18:02

reha yepremin güzel filmlerinden birisi.sezen aksunun o geri dön şarkısıyla btünleşmiş nefis bir filmdir geri dön

Cevap Yaz

sevda1979

13 Mayıs 2013 05:19

hülya avşarın en beğendiğim filmlerinden biri ve minik serçenin şarkıları filmi süslemiş

Cevap Yaz

performer

20 Ocak 2013 00:48

normalde film çok iyi değil ama orhan elmas'ın usta rejisi ile film baştan sona sıkılmadan izleniyor.

Cevap Yaz

beyzacetin

3 Eylül 2012 14:53

ben abartıldıgını düşünüyorum cok da güzel degil ama kötü de değil bence

Cevap Yaz

Loverman

4 Temmuz 2012 20:03

görünmese bile sezen aksunun etkisi fazla olmuş. sezen aksuyu çok fazla sevmeyen ve şarkılarını pek dinlemeyen biri olarak filmin adı olması ve baştan sona çalan bu şarkının farklı bir hava katmış olması yeterli sanırım. açıkcası hülya avşarın birçok filmi beni çekiyor. bunda rolünü iyi yapması özellikle aşk filmlerindeki başarısı bence onun da gerçek bir sinema oyuncusu olduğunu göstermekte. ancak duygusal filmleri dışında çok daha iyi klasik olabilecek filmlerde yer alabilirdi. filmin içeriğinde yasak bir aşk işlenmiş. kenan fazlasıyla kaptırmış kendisini. ayak öpmeler babasının ölümünü istemeler gibi. aşk uğruna bu kadar aciz kötü fikirli olunmamalı. başka bir detayada değinmek istiyorum. gamze sedatı arabayla götürüken hızı 60 dan 90 a çıkarıyor. sedat ta diyorki gamzeye "uçmadığın kaldı yavaşla biraz". rahmetli hayatta olsaydı şimdiki sürücüleri görse ne derdi acaba. mahalle aralarında bile 100kmyi geçen magandalar var bir sürü.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

28 Mart 2011 19:01

Sezen AKSU şarkısı ile ön plana çıkan Hülya AVŞAR'IN Bende, sinema oyuncusuyum dediği filmlerden. O dönemin jönü olan Reha YEPREM'LE oyuncuların hakkını da yemeyeyim.. iyide bir ikili olmuştular hani!. Film'de, Duygu, dram, macera, psikoloji ne ararsan var, sanırım bu yönüyle bi'çok kişiye'de hitap eder diye düşündüğüm bir film.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

6 Aralık 2009 13:12

Filmin doğum tarihime denk gelmesi benim açımdan ufak bir ayrıntı olsada, Hülya Avşar'ın özellikle seksenli yıllarından ortasından doksanlı yılların başına yeter çektiği İbrahim Tatlıses'li filmler haricinde olması çok önemli ve özel bir detaydır. O dönem ki filmlerin gereğinden fazla eleştirilmesi, özellikle yeşilçam fanatikleri tarafından gereksizce yıpratılmasını çok anlamsız bulmuşumdur. Film konu işleyiş bakımından çok yetersiz, senaryo anlamında o döneme göre farklıdır. Oyuncu kadrosunda Reha Yepremi yetersiz bulsamda, diğer iki başrol oyuncusu yerinde seçilerek film kurtarılmıştır. Sezen Aksu'nun Geri Dön şarkısı çok güzel olmasına rağmen filmle arasında pek bir bağ kuramadım, yasak olan bir aşkı anlatmadığını düşünüyorum. Yan rollerdeki Merih Fırat, Cem Erman ve Yüksel Gözen seçimleri, diğer yan roller gayet yerinde seçimler olmuş. Filmin sonu diğer filmlere göre gayet bir final olmasına rağmen, bazı yetersizliklere kurban gittiği görüşündeyim. Genede filmi izlediğime pişman olmadım. Seksenler tutkunları için çok özel arşivlik bir film, bir kere izleyin pişman olmazsınız.

Cevap Yaz

enigmacuture

21 Kasım 2009 15:47

Gamze(Hülya Avşar), para uğruna Sedat(Efkan Efekan) ile evlenir. Nazan(Merih Fırat) ise Sedat'ın işyeri çalışanı ile evlidir. Kocasının terfi etmesi için akla hayale gelmeyecek planlar yapmakta hatta bununla ilgili ahlaksız projelerini Gamze'ye anlatmakta da sakınca görmemektedir. Gamze onu azarlayıp yanından kovduğu halde...

Sedat hastalanınca bir müddet işe gidemez. Aile doktorları Gamze ile Sedat'a sevişme yasağı koyar. Fakat dayanamayan Sedat, Gamze ile birlikte olmak istese de Gamze kovasının hasta halini gördüğü için ona kocadan çok kardeş gibi davranmaya başlar.

Sedat'ın hastalık haberini alan eski eşi ve oğlu, soluğu adamın yanında alırlar. Kenan(Reha Yeprem) ilk görüşte üvey annesine aşık olur. Gamze de genç adama boş değildir ancak eşine olan bağlılığı Kenan'a açılmasını engeller. İkili ormanda jogging yaparken, Gamze ayağını burkar ve Kenan, üvey annesinin ayağına ayak masajı yapar. Artık Gamze, adama büsbütün yakınlaşmıştır. Aşkları tavan yapar.

Film, 1984 tarihli Sezen Aksu Şarkısı Geri Dön'ün zorlama bir sinema versiyonu. Hülya Avşar üvey anneyi iyi oynamış. Efkan Efekan da yaşlı ve zengin koca rolünde başarılı. Reha Yeprem, ise çapkın genç rolü için bana göre hatalı bir seçim. Yakışıklı olsa da bu rollerin adamı değil. Gelelim filmin asıl yıldızına: Merih Fırat. Kötü kadını ciddi anlamda çok iyi oynamış. Hırsları için her türlü çılgınlığı yapmaya hazır tehlikeli ve güzel bir kadın rolünde. Ancak filmde entrika dozu keşke biraz daha fazla olsaydı. Film boyunca yasak bir aşk ve fonda çalan Sezen şarkısı dışında, bu fettan kadını pek göremiyoruz.

Boş Beşik(1969) gibi bir benzeri olmayan kusursuz bir filme imza atan Yönetmen Orhan Elmas; 80'lerin başında Metres, Yosma, Kayıp Kızlar gibi filmlerle rotasını başka bir yöne çevirse de "Geri Dön" her bakımdan favorilerimden....  

Cevap Yaz
Yandex.Metrica