Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

İlk Aşk

İlk Aşk

8,06

(15 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Duygusal Duygusal

Yönetmen: Osman F. Seden Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Seyyal Taner, Yıldırım Önal, Zeynep Değirmencioğlu, Muzaffer Tema, İsmail Hakkı Şen, Kerem Bozbay, Erdoğan Esenboğa, Meltem Mete, Ayşin Atav, Turgut Boralı Devamını Gör...

Konusu : Ayşe bir trafik kazası geçirir. Ayşe'ye çarpan Ali ve arkadaşı onu hastaneye götürür ve ilgilenirler. Kısa sürede Ali ve Ayşe arasında bir yakınlık doğar, ancak Ali Ayşe'den yaşça büyüktür ve istekleri çok farklıdır. Bir gün Ali Ayşe'yi evine çağırır ve onunla ilişkiye girmeye çalışır ve Ayşe de onu terk eder...CerenSelim

23 Şubat 2018 23:15

Zeynep Değirmencioğlu’nun belki de en dramatik en acıklı filmi. Gerçekten çok güzel.

Cevap Yaz

lebkuchen

6 Ocak 2016 15:06

Hic izlemediigim Bir Zeynep Degirmencioglu filmi..Film oldukca güzel.ve güzel oldugu kadar da,sosyolojik yönü agir olan bir film...Her ne Kadar film Uyarlama bile olmus olsa dahi..Bizim toplumumuz ve Kültürümüz ile o kadar güzel örtüsmüski..Osman Fair Seden ustanin elinden,harmanlanip,ortaya dramatik,sosyolojik ve Psikolojik bir film olarak,seyirciye sunulmus..O yyillardaki,Ailelerin Genc kizlarina vermis olduklari en büyük nasihat,Namus,erdem,ve Seref temasini inceden inceye oya isler gibi o kadar güzel islenmiski,Herhalde filmi begenmeyen cikmaz..Elestirebilecegim noktalar ise,Filmin 1970 li yillarda degilde bir kac sene öncesinde eger cekilmis olsaydi,bu kadar fazla erotizimi icinde barindirmazdi gibime geliyor..Zira filmin en büyük handikapi,Sex Furyasi döneminde cekilmis olan ender,Aile ve Salon filmerindendir..Filmde Tipki Soyunmaktan giyinmeye firsat bulamayan,Feri Canselin Ekurisi Seyyal Taner,oldukca erotik sahnelerini görebilirsiniz..Bir diger elestirimde filmin müziklerine,Adi ile hic yakismayan,filme bile uymayan müzikleri..Keske Yönetmen Theodorakisin,To Yelasto Pedi adli bestesini yadaPaola adli bestelerini Kullansaydi..

Cevap Yaz

lebkuchen

29 Ocak 2016 23:27

Himmm..Filme Söyle arsivimden Kisa bir göz attim..O filmde Bir cok Bestecinin Müziklerine yer verilmistir...Su anda adi bir türlü adi aklima gelmeyen Meshur bir fransiz bestecinin eserleridir..Ama filmin can alici Müzigi Oglu icin yasamasini isteyen ve agladigi sahnedeki,Müzigin adi...a time for us leroy homes,dir..benimde cok sevdigim bir eserdir..Ayrica Romeo ve Jülyetin Filmi ile Özdeslesmis tir Müzigi...

azraadal

29 Ocak 2016 16:10

çok çok çok teşekkür ederim o zaman 1 tane daha sorabilir miyim azat kuşu adlı film var hülya koçyiğit ve tarık akan başrolde onda başında çalan müziği biliyor musunuz. hatta filmin büyük bir kısmında çalıyor bu müzik onu da arıyorum çok uzun zamandır

lebkuchen

29 Ocak 2016 01:46

Merhaba Biraz gec Gördüm mesajinizi..1_14 ila _16 arasi calan Müzigin adi Jonny Harris in, Opening Theme (Nimrod's Theme)adli bestesidir..Sanatcinin Kendisine ait olan Film Müziklerini bir arada Topladigi arsivlik bir Soundtrack albümü vardir..

azraadal

6 Ocak 2016 19:36

iyi günler size bu filmde 1:14:00 ve 1:16:00 arasında çalan fon müziğini soracaktım. biliyorsanız orijinalini adını söyleyebilir misiniz.Harika bir müzik. daha önceden de çok kez duyup kalbimde derin yaralar açan bir film ve müzik. bulmak istiyorum..

azraadal

5 Ocak 2016 20:49

keşke bu aşırı sahneler olmasaydı filmde çünkü aslında film o kadar güzel ki. farklı bir şey iç burkan boğazımı düğümleyen bir film.. keşke her şey tertemiz ve çok masum olsa..

Cevap Yaz

Kleberson

16 Haziran 2015 23:06

iyi bir film kerem bozbay neden iki filmle kalmis anlam veremedim basariliydi zeynep degirmencioglu burdada cok iyiydi

Cevap Yaz

performer

1 Ekim 2014 21:58

filmin tek güzel şeyi çalan plaklar. en önemli kötü tarafıysa yıldırım önal gibi bir aktörün başkasının sesiyle oynaması.

Cevap Yaz

benimsinema

14 Eylül 2013 16:15

tv de pek gösterilmeyen nadir filmlerden biri... belki cüretkar sahnesi cok oldugu icin gösterilmiyordur... seyyal taneri bu konuda bu yüzden tebrik ediyorum.... kerem bozbayin yerine aytac arman daha uygun olurdu... konusu ilginc degisik bir film

Cevap Yaz

beyzacetin

13 Ağustos 2012 14:46

farklı bir tarz, galiba öykünme değil de özentilik var

Cevap Yaz

ozkaracam

10 Temmuz 2011 23:54

Elia Kazan'ın yönettiği, başrollerini Warren Beatty ile Natalie Wood'un oynadığı Aşk Bahçesi-Splendor in the Grass (1961) adlı filmden uyarlamadır. İzlenebilir bir film. 

Cevap Yaz

missy77y

10 Temmuz 2011 02:16

insana konusunu okuyunca klişe bir film gibi geliyor ancak diğer yeşilçam dram filmlerine nazaran değişik bir konusu ve oldukça etkileyici bir sonu var. yer yer oyuncular biraz abartılı oynamış olsalar da yıldırım önal faktörü, filmin konusu ve olayların beklenmedik akışı insanı şaşırtıyor. izlenmeye değer bir film.

Cevap Yaz

periL

12 Mayıs 2008 15:37

üvey annesiyle sorunu olan ,  ondan ve tüm kadınlardan nefret eden psikolojik olarak takıntılı bir gençle onunla tesadüfen bir kaza sonucu tanıştığı ona aşık olan saf bir mahalle kızının duygusal hikayesi.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica