Kaldırım Çiçeği

8,80

( 7 kişi yorum yaptı )

Kaldırım Çiçeği

Sinema Filmi

1969

Filmde, iki kadın arasında kalan Orhan’ın yaşadıkları konu edilir. Cavidan ve Orhan evlidir, ama sürekli tartışmaktadırlar. Bir gün Orhan’a çok kızan Cavidan annesinin evine gider. Orhan ise teselliyi pavyonda arar. Gittiği pavyonda şarkı söyleyen Melek ile karşılaşır. Orhan’a âşık olan Melek, onun evine taşınır. Orhan’ın komşuları bu durumu Cavidan’a söyler. Cavidan, Orhan’ı yeniden kazanmak için harekete geçer. Ancak iki kadın arasında kalan Orhan ne yapacağını bilmemektedir.

Künye

Yönetmen O. Nuri Ergün
Senaryo
Yapımcı Berker İnanoğlu
Görüntü Yönetmeni Nejat Okçugil
Tür Dram
Özellikler 35 mm, Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Hugo HAAS Daha Fazlası

Ekip

Yönetmen Ekibi Samim Utku (Teknik Yönetmen)

Firmalar

Er Film (Yapım)

Son Yorumlar (7)

TubaArtan avatar TubaArtan 01 Mart 2017 15:39:38

10

bir aktörün, her filmi mi ayrı güzel, ayrı anlamlı olur...
çok hoştu.. daha sonraları benzerleri yapılsa da ilkinin yerini tutmaz hiçbir zaman

AlınYazısı avatar AlınYazısı 06 Temmuz 2016 13:22:40

7

Mine mutlu o dönem fazlasıyla güzel. Mine soley de Öyle. Sadri Alışığın
Çolpan ilhanla bir çok filmde başrol oynadığı filmlerinden.
Orhan Gönlünü Meleğe kaptırır. Aslında filmin final kısmında zoraki olarak her iki tarafta ayrılsada yinede kırıntıla r kalmıyor Değil.
Biri Bar Kızı biri Evli Mimar.
İmkansız yasak aşklar filmi sayılabilir.

benimsinema avatar benimsinema 06 Ekim 2014 23:38:22

8

Safa önal vesikali yarimden bir yil sonra sanki baska türlü ama ana tema aynisi olarak yazmis sanirim.. ama bu film tabiki vesikali yarim kadar degil cok az benzesede... herseye ragmen kadrosuyla harika bir film yalniz oyunculardan sirf mine soley ka ldi sanirim ;(

beyzacetin avatar beyzacetin 24 Temmuz 2013 14:05:09

"Zaten onu hiç sevmedim ben, hiç sevmedim. Yalnızlığımı bölüştüm bir ara hepsi o kadar; sonra içten içe gülüştük biraz, bir demet çiçek, niyet kuşu, deniz kıyısı, karpuz sergisi, falan filan..."
İşte bu güzide repliğin geçtigi film. Mine Mutlu öylesi ne güzel ki nasıl vazgecilir ondan diyor insan. Ama hayatın gercekleri cogu zaman aynen bu filmdeki gibi oluyor. Orhan yine evine, karısına dönüyor filmin sonunda. Daha sonra benzerleri cekildi; Serpil Çakmaklı, Ahu Tugba ve tekrar Mine Mutluyla. Bıktırana kadar film cektiler aynı senaryoyla. Üstelik hiçbiri bu filmin kalitesinin, asaletinin ve içtenliğinin bir parcasını bile alamamıs. Gereksiz bir zorlamayla cekilmiş filmler. Oysa bu film gercekten duygulu, samimi, sımsıcak bir film. Sadri Alışık tan baska kim oynayabilir ki zaten, kim böylesine yakısır ki drama, acıya, aska.

performer avatar performer 26 Ekim 2012 23:53:00

8

çok güzel çok.

dinamik27 avatar dinamik27 23 Mart 2008 00:10:03

BU FİLMDE  SADRİ ALIŞIK GİBİ BÜYÜK BİR OYUNCU YİNE ONUN EŞİ OLAN ÇOLPAN HANIMLA KARI KOCA VE FİLMİN BİR GİRİŞ MÜZİĞİ VAR ÇOK GÜZEL GERÇEKTEN

Yandex.Metrica