Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kız Kolunda Damga Var

Kız Kolunda Damga Var

7,74

(4 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 20 Dk Komedi Komedi

Yönetmen: Halit Refiğ Halit Refiğ

Ülke: türkiye

Oyuncular: Mehmet Ali Akpınar, Sevda Nur, Fatma Girik, Eva Bender, Altan Günbay, İsmet Erten, İhsan Bayraktar, Nejat Özemre, Enver Dönmez, Adnan Uygur Devamını Gör...

Konusu : Zorla evlendirilmek istendiği bir kızın ağabeylerinden kaçarak İstanbul’a gelen Dümen Basri ile bilimsel bir toplantı için geldiği İstanbul’da gizli bir örgüt tarafından kaçırılan ünlü bir bilim adamını bulmakla görevlendirilen gizli ajan Demirçiçek’in maceralı güldürüsü.erhaab

18 Ekim 2017 09:32

Şaka değil, Sadri Baba bu filmde 007 James Bond rolünde:)) Aynı zamanda da açlıktan kıvranan ve abileri tarafından zorla Gülsüm ile evlendirmek istenen Dümen Basri. Karakolda Ayna Var (1966) filminin devamı niteliğinde olsa da o filmden sadece Demirçiçek (Fatma Girik) karakteri yer alıyor burda. Ütopik bir komedi filmi, tam bir goygoy dönüyor filmde. Öncelikle belirtelim, Sadri Baba'nın oynadığı James Bond için ABD ajanı diyorlar. Oysaki orijinal Bond karakteri İngiliz ajanıdır ama olsun, bizimkiler öyle yakıştırmış:) Zenta isimli uluslararası cinayet şebekesi, Rus ajanları, ABD adına Bond, bizim adımıza Demirçiçek, Gülsüm'ün abileri, sonlara doğru Çin ajanları derken sebze çorbasından daha karışık bir hâl alıyor film:) hatta bir ara Rus ajanlarıyla Gülsüm'ün abileri kavga ediyordu, herkes o kadar birbirine karışmıştı ki sırayla birbirlerine girdiler farklı amaçlarla:) James Bond ile Dümen Basri'nin birbirine çok benzemesi sonucu karışıyor her şey. Basri'nin yaşamıyla Bond'un yaşamı birbirine giriyor. Mesela Gülsüm'ün abilerinin tek amacı kızkardeşlerini Basri'ye vermek, Zenta isimli uluslararası cinayet şebekesinin tek amacıysa kaçırdıkları Profesör Marconelliyi 10 milyon dolara ABD ya da Rusyaya okutmak. Bu iki alakasız grup birbiriyle kavga falan etmek zorunda kalıyor, tam bir kara komedi:) Bond'u da bir ara aşağıladık resmen, adam kendi ülkesini Ruslara satmaya falan kalktı:) koskoca James Bond'u bıçak zoruyla Gülsüm ile evlendirdik filmin sonunda:)) Profesörü en son Çinliler kaçırınca Dümen Basri ve Demirçiçek Çin'e gitti ve film bitti. Muhtemelen seriyi sürdürme niyetindeydiler ama serinin 3.filmi gelmemiş. Sadri Baba filmin başında espri katılmış şarkılarla açıyor filmi ve ara ara döktürüyor yine. Fatma Girik de kavga sahnelerinde birçok aktörden daha başarılıydı. Senaryoya çok takılmayın, gülmek için izleyin gitsin. Sadri Baba var, daha ne olsun:)

Cevap Yaz

benimsinema

1 Nisan 2012 18:43

hollywood filmlerini aratmayan türden... hem macera hemde komik. o yillara bakarak ve türkiye sartlarina göre iyi derecede teknoloji kullanilmis.. oyunculara diyecek laf yok, hepsi mükemmel...sadri alisikin söyledigi sarkilar dinlemeye deger. hazim, nazim, kazim kardesler filme ayri bir renk katmis. kesinlikle izlenmeli :)

Cevap Yaz

performer

12 Kasım 2011 20:53

güzel bir film. komedi ve macera karışımı bir film. sadri alışık nihayet halit refiğ gibi iyi bir yönetmenle çalışmış.

Cevap Yaz

iigood

26 Haziran 2011 07:13

Sadri Alisik bu filmde iki roldedir birinde Amrikan ajani James Bond digerinde ise koyden sehire gelen garip biri Dumen Basri koydeki kizla zorla evlendirilmekten kacan sonrada demir cicek (fatma girik) tanisir. Demir cicek gizli bir sebekenin pesindedir bir icatta bulunan bir profesorun pesinde. profesor ise akrep maskesi giyen bir sebekenin elindedir film birazda fantastik tarzindadir. oldukca komik olaylarin gectigi bu film izlenmeli hele sadri alisik'in hazim, nazim, kazim demesi cok komik.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica