Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!


KartalTibetTutkunu

19 Ağustos 2017 01:49

Özellikle "Bir Türke Gönül Verdim Ve Tarkan" filminde olan oyun performansı ile öne çıkan çekiçi bir oyuncu

Cevap Yaz

Kaptan34

3 Mayıs 2016 09:57

Kötü kadın yıldızı son kızgın adam filminde inanılmaz başarılıydı

Cevap Yaz

silvester

7 Nisan 2015 23:09

Eva bender in öldüğünü zannetmiyorum.Her ne kadar öyle bir söylenti varsa da,2011 de eski kocası Halit Refiğ için İstanbul a gelmişti.Çok uzun yıllardır sessizlik içinde olması,hayatta olmadığı izlenimi veriyor ama aslı öyle değil.Eva Bender in adını duyduğum an,aklıma Tarkan daki ahtapot sahnesi gelir.........Silvester.

Cevap Yaz

Lalegül34

2 Ocak 2014 16:45

sinemamıza renk katmış güzelliği ile hepimizi büyülemiş bir oyuncu sinbad filminde kendisine hayran oldum gerçekten çok başarılı bir oyuncu

Cevap Yaz

lebkuchen

12 Kasım 2012 01:07

Sinemamiza ayri bir renk ve güzellik getirmistir..Topragi bol olsun..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

25 Ekim 2011 19:41

Sanatçıya dair tanım 'Afeti Devran Bir Kadın' Aynı zaman usta yönetmen Halit REFİĞ'İN eski eşi de olmuştur. Filmografisin'e kayıtlı 20 adet filmde görülmekte. Önemli filmleri: Karakolda Ayna Var, Bir Türk'e Gönül Verdim Tarkan Gümüş Eğer, Tarkan Viking Kanı Tarkan Altın Madalyon Son Gece Son Kızgın Adam Yaşamak Ne Güzel Şey İlk Ve Son Vb. Nede olsa oda sinema yeşilçam'a derin bir etki bırakmıştır. Ruhu şad olsun diyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

20 Haziran 2011 16:18

tarkan filmlerinin büyücüsü gerçekten erkekleri etkileyici bir güzelliğe sahip bir oyuncuymuş bu bayanın eşi rahmetli Halit Refiğle çektikleri Bir Türke Gönül Verdim filmini bende arayanlardanım bunca ödül almış bir filmin piyasadan kayıp olması gerçekten üzücü. Eva Bender'in toprağı bol olsun diyerek yazımı bitiriyorum.

Cevap Yaz

ozkaracam

15 Aralık 2010 09:33

Sarışın, yeşil gözlü bir güzel olan Eva Abrahamson, 1960'lı yılların ortalarında Türkiye'ye gelerek İstanbul'daki gece kulüplerinde çalışmaya başlar. Halit Refiğ ile tanışması ona yeni bir kapı aralar, Kız Kolunda Damga Var filmiyle, 1966'da sinemaya geçer. Bir süre sonra da Refiğ ile evlenirler. Filmografisindeki belki de en önemli yapıt, Refiğ'in Ulusal Sinema anlayışı doğrultusunda çektiği Bir Türk'e Gönül Verdim olur. Bir süre sonra, serüven filmlerinde, vamp rollerinin aranan oyuncularından biri haline gelir, özellikle Tarkan filmlerindeki Büyücü Gosha rolüyle geniş kitlelerce tanınır. Giderek artan alkol sorunu, evliliğini bitme noktasına getirir. 1973 yılının başlarında, soğuk bir kış günü, kendini boğazın sularına atarak intihar girişiminde bulunur. Bu olaydan kısa bir süre sonra da, Türkiye defterini kapatarak ülkesi İsveç'e döner. 1999 yılında Tevfik Yener'in onun hakkında yazdığı bir yazıdan, öldüğünü öğrenmiştim. Bu bilgileri de İbrahim Türk'ün Halit Refiğ ile yaptığı söyleşi kitabından ve Tevfik Yener'in o uzun yazısından aldım. 1973'den sonra Türkiye'ye dönüp film çevirdiğine ilişkin bir bilgiye rastlamadım. Filmografisindeki bilgilerin teyit edilmesi gerektiğini düşünüyorum.  

Cevap Yaz

Loverman

15 Nisan 2010 00:00

yeşilçamın başarılı yabancı uyruklu oyuncusu. onu en çok da tarkan serilerindeki gosha karakteriyle hatırlayacağız. mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

Halil Güneşli

24 Eylül 2009 15:39

Gerçekten çok seksi ve insanın kanını kaynatan bir vücudu aynı güzellikte bir yüzü varmış. İskandinavya ülkelerinden olması çok normal, çünkü oraya has bir bayanmış. İsveç yerine Türkiye'de film çevirmesi ona özellik katmıştır.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica