Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kral Arkadaşım

Kral Arkadaşım

8,38

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 Duygusal Dram Duygusal, Dram

Yönetmen: Zafer Davutoğlu Osman F. Seden Zafer Davutoğlu, Osman F. Seden

Ülke: türkiye

Oyuncular: Ahmet Tarık Tekçe, Ahmet Turgutlu, Selahattin İçsel, Özdemir Akın, Haydar Karaer, Hasan Ceylan, Suna Pekuysal, Sadettin Erbil, Kadir Savun, Nubar Terziyan Devamını Gör...

Konusu : Avukat Ayhan (Ayhan Işık) oturduğu mahalleyi satın almak isteyen bir iş adamı olan Nurettin'in (Nubar Terziyan) mahalleyi dolandırmak istediğini ortaya çıkarır. Nurettin, gazeteci kızı hülya'dan (Tijen Par) ayhan'ın çıkarcı olduğunu yazmasını ister. Haberi araştırmak için mahalleye yerleşen hülya olayın iç yüzünü anlar ve ayhan'a aşık olur. Ancak Ayhan'ın en büyük destekçilerinden turan'ın para hırsı ile ihanet etmesi olayları tersyüz eder. Hülya'yı da tuzağın bir parçası olmakla suçlayan ayhan mahallenin güvenini kaybetmesine neden olan iftiralarla da boğuşmak zorundadır...Tuba.Artan

20 Eylül 2017 19:44

Bir an kendimi o kızların içinde hayal ettim :)) ütobikte olsa tasavvur etmek hoştu... .. Sevdim... mükemmel değil ama başarısız da değil..

Cevap Yaz

şahin_şahin90

24 Ocak 2015 16:26

Avukat Ayhan(Ayhan Işık) oturduğu mahalleyi satın almak isteyen işadamı Nurettin’in(Nubar Terziyan) mahalleliyi dolandırmak istediğini ortaya çıkarır.İş adamı gazeteci kızı Hülya’dan (Tijen Par) Ayhan’ın çıkarcı olduğunu yazmasını ister.haberi araştırmak için mahalleye yerleşen Hülya olayın iç yüzünü anlar ve Ayhan’a aşık olur.Ancak Ayhan’ın en büyük destekçilerinden Turan’ın para hırsı ile ihanet etmesi olayları tersyüz eder.Hülyayı bu tuzağın bir parçası olmakla suçlayan Ayhan mahallelinin güvenini kaybetmesine neden olan iftiralarla da boğuşmak zorundadır. Süleyman Turan kardeşlerine ihanet eder bir kadın uğruna neyse ki daha sonra aklı başına gelir.Erol Tezeren'in Ayhan Işık'ı şerefini kurtarmak adına Nubar Terziyanın evinden tahrif edilmiş evrağı alıp kaçması ve kovalamaca sahneleri güzeldi.Aklı başına gelen Süleyman Turanında babasını vuracakları sahnede kendini feda edişide keza öyle güzeldi.Neyseki film mutlu sonla bitiyor.Cast güzeldi Ahmet Tarık Tekçe,Erol Tezeren,Suna Pekuysal,Sevil Candan,Süleyman Turan,Nebahat Çehre dönemin ünlü oyuncuları.Tabi birde KADİR SAVUN.KRAL yine müthişti.Tijen Parda güzel oynamış.Ayriyeten Nebahat Çehre yide fitneci kadın rolünde iyi buldum.Neyseki onun da aklı başına geldi Süleyman la birlikte babası Nubar'ın karşısında oldu.Bence güzel bir film.Osman Fahir Seden iyi yazmış ve yönetmiş.Kadroyuda iyi seçmiş.

Cevap Yaz

benimsinema

8 Ağustos 2014 12:35

aslinda güzel bir film... fakat almanyadan gelemn kizlar tek kelime almanca bilmemeleri tarzanca konusmalari durumu vasatlastirmis... nebahat cehre o yillara göre yine bastna cikaraici kötü de degil tam iyi kiz rolünde degil...kral arkdasim yinede izlenir...

Cevap Yaz

Avcı24

21 Mayıs 2014 19:16

ayhan ışık ile tijen par beraber çok başarılı

Cevap Yaz

Lalegül34

24 Aralık 2013 16:26

her yönüyle seyirciyi çeken hoş bir film

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

5 Mayıs 2011 20:35

Performer arkadaşın aksine bilakis, ben de bir Osman SEDEN tutkunu olarak. Onun siyah beyaz filmde olan yönetmenliğini daha çok severek izlerim. Bu demek değildir ki, renkli olarak çektiği filmleri sevmem. Bu film'de bi kere Zafer DAVUTOĞLU Osman SEDEN imzasını taşımaktadır. Birde iddia ettiği de gibi her oyuncu kendi ismini kullanmamakta olduğu vede kendisi ile örtüştüğüm tek husus; Bu filmin de vasata yakın olması. 

Cevap Yaz

performer

9 Temmuz 2009 23:53

bir osman seden hayranı olarak söylüyorum. izlediğim birkaç siyah beyaz filmini izledim seden'in genelde vasat filmlerdi. sanırım osman seden 70'li yıllardan sonra iyi filmlerini çekmiş. bu filmde kötü. oyuncular gerçek isimleri ile rol almış. süleyman turan'ın filmdeki ismi turan'dı.

Cevap Yaz

bir_demet_menekse

7 Mayıs 2008 00:08

O yıllarda çıkarılan akşam gazetesini görmekteyiz çünkü Hülya(Tijen Par)orada çalışmaktadır diyerek başlamak istiyorum. Ben özellike Ahmet Tarık Tkeçe'nin bu filmde çok sevimli ve de harika olduğunu düşünüyorum özellikle de Suna Pekuysal ile olan bir sahensinde "Tabi ya sizin Ay'a giden füzeniz varsa bizim de lahmacunumuz var...Naber??!" bu sözü filmin en güzel sahnelerinden birdir. Nebahat Çehre biraz tabir-i caizse fettan bir kadın (biraz kötü ama kalbi temiz) roldedir. Kaddir Savun yine harikaydı-iyi kalpli bir amca rolünde(Ayhan Işık'ın amcası rolünde görmekteyiz). Filmde Ayhan Işık'ın da ilginç sözlerini duyuyoruz "Ne öğrenmek istiyrosun benden pis casus??" (sevdiği kadına hesap sorarken duymaktayız.) Kadir Savun Nebahat Çehre'ye dönerek(ya da ona söylüyor "Hele sen kahpe kancık yılan.." (olanlardan çok sinirlidir!!bu sahnede oğlu Turan'ı da onu ayartan Selma'yı da bu sözleriyle suçlamaktadır.) Ne gariptir ki filmde alışık olmadğımız bir şekilde Nubar Teziyan kötü adam rolündedir (Ayhan Işık'ı suclamaktadır). Filmin son sahnesindeki Ayhan Işık-Kadir Savun ve Süleyman Turan arasındakı gecen konuşma bana göre dikkat çekicidir. "Affet beni Kral Arkadaşım(Ayhan Işık'a söyler..","Olur böyle şeyler koca oğlan!","Sen baba?""Helal Olsun!!"...sonuç olarak bence izlenilmesi gereken güzel bir film =)

Cevap Yaz

erbiş

27 Temmuz 2007 16:00

Avukat Ayhan(Ayhan Işık) oturduğu mahalleyi satın almak isteyen işadamı Nurettin’in(Nubar Terziyan) mahalleliyi dolandırmak istediğini ortaya çıkarır.İş adamı gazeteci kızı Hülya’dan (Tijen Par) Ayhan’ın çıkarcı olduğunu yazmasını ister.haberi araştırmak için mahalleye yerleşen Hülya olayın iç yüzünü anlar ve Ayhan’a aşık olur.Ancak Ayhan’ın en büyük destekçilerinden Turan’ın para hırsı ile ihanet etmesi olayları tersyüz eder.Hülyayı bu tuzağın bir parçası olmakla suçlaya Ayhan mahallelinin güvenini kaybetmesine neden olan iftiralarla da boğuşmak zorundadır.

Cevap Yaz

ayhanadana

5 Temmuz 2007 12:50

cok güzel bir film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica