Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kış Uykusu

Kış Uykusu

7,94

(22 kişi yorum yaptı)

2013-03-23 11:51:01 13 Haziran 2014 3 Saat 16 Dk Dram Dram
IMAX 2d

Yönetmen: Nuri Bilge Ceylan Nuri Bilge Ceylan

Ülke: almanya, fransa, türkiye

Gişe: 304.782

Oyuncular: Nejat İşler, Serhat Kılıç, Ayberk Pekcan, Demet Akbağ, Haluk Bilginer, Melisa Sözen, Emirhan Doruktutan, Tamer Levent, Nadir Sarıbacak, Mehmet Ali Nuroğlu Devamını Gör...

Ödüller: Altın PalmiyeEn iyi filmEn iyi yönetmenCahide Sonku En iyi kadın oyuncuEn iyi Erkek OyuncuEn iyi yardımcı erkek oyuncuEn iyi görüntü yönetmeni

Konusu : Kış Uykusu filmi, eski bir tiyatro oyuncusu olan Aydın'ın, Anadolu bozkırlarının ortasında, adeta bir kış uykusuna yatmış gibi görünen ıssız bir mekânda, kendisiyle, hayalleriyle, sevdikleri ve taşrayla kurduğu ve düşe kalka sürdürmeye çalıştığı ilişkilerini konu alıyor. Karı-koca ve kardeşlik bağları da dahil her türlü insan ilişkisinin, çaresizlik, hayal kırıklığı, önyargılar ve çıkışsızlıkla mühürlenmiş olan o ağır kapısını aralıyor...ToqqLe

8 Mayıs 2020 14:40

Kesinlikle iyi film haluk bilginer filmi tek başına sırtlamış.

Cevap Yaz

Göztepe

13 Mart 2018 03:49

Yönetmen Nuri Bilge Ceylan'ın seyrettiğim ilk filmi olmakla birlikte bugüne kadar seyrettiğim en uzun süreli film. Yaklaşık film 3 saat sürüyor film aldığı tüm ödülleri haketmekle birlikte derin konularada temas ediyor. Haluk Bilginer filmin resmen bel kemiği nerdeyse her sahnede vardı. Eski bir tiyatrocu Kapadokya'da Otel işleten yörenin zengin birini Melisa Sözen ile Haluk Bilginer çok iyi oynamış. Diğer oyuncularda rollerinde muhteşemdi en fazla etkilendigim sahnelerden biride bir tomar parayı şöminede yakması oldu Nejat İşler'in çok iyi bir film.

Cevap Yaz

filmamateur

7 Aralık 2016 15:47

Çok derin bir film aslında. Kısacası, yapmak isteyip, ama yapamayanların hikayesi. Yapmak istediklerinin çok fazla bedel istediyini görüp yapmamayı yeğleyenlerin filmi.

Cevap Yaz

jepgambardella

21 Eylül 2016 10:34

Unitulmaz., Haluk Bilgine tiradı... “Nihal… Gitmedim. Gidemedim. Artık yaşlandım mı, kafayı mı oynattım, yoksa başka bir adam mı oldum, nasıl istersen öyle düşün. Bilemiyorum. Ama birkaç gündür içime yerleşen yeni adam gitmeme izin vermiyor. Nolur sen de gitmemi isteme. Anladım ki artık beni İstanbul’a çağıran bir şey yok. Her yerde olduğu gibi orada da her şey yabancı bana. Bilmeni isterim ki, senden başka yakınım yok. Seni her dakika, her saniye özlüyorum. Ama gururum el vermediği için hiçbir zaman söyleyemiyorum. Senden ayrılmanın benim için ne derece korkunç hatta olanaksız olduğunu çok iyi biliyorum. Tıpkı artık beni sevmediğini bildiğim gibi. Biliyorum, eski günlere dönemeyiz. Gerek de yok buna. Beni bir uşağın gibi, bir kölen gibi yanına al. Ve hayatımıza senin istediğin gibi de olsa devam etmemize izin ver. Beni affet…” Kış Uykusu (Nuri Bilge Ceylan)

Cevap Yaz

jepgambardella

21 Eylül 2016 10:32

Yalnız bu para biraz fazla değil mi? Neye göre, yani ne düşünerek özellikle bu kadar para getirdiniz şimdi? .... Bir bakalım bakalım, doğru hesap yapmış mıyız? Şimdi, şu kadarı babasının kırılan gururunu onarmak için canını ortaya koyan küçük İlyas için olsa, şu kadarı tek başına beş cana bakabilmek için el öpmeye gitmek zorunda kalan, fedakar kardeş Hamdi için olsa, şu kadarı oğlunun gözü önünde dayak yiyip kendini ve ailesini rezil eden sarhoş baba İsmail için olsa, geri biraz daha kalır da.. O da, kendinden düşkün insanlara sadaka dağıtarak vicdanını rahatlatmaya çalışan Kahraman hanfendi Nihal hanım için olsa, bu para tam yeter. Doğru hesap yapmışsınız. Gerçekten de ince bir düşünce ama bir şeyi hesaba katmamışsınız Nihal hanım. Karşınızdaki insan, bütün bu inceliğinizi anlayamayacak olan, pis bir sarhoş olduğunu. Kış Uykusu (Nuri Bilge Ceylan)

Cevap Yaz

balabangür

26 Şubat 2016 15:26

Bir zamanlar anadoludan sonra en beğendiğim ceylan filmi. Ben şahsen diyolaglardaki derinliği bayıldım. özellikle Haluk Bilginer ile Demet Akbağın atıştığı sahne harika. Halukun her tartışma ile mücadele edip ondan sonra karşısındakinde haklılık payı görmesi ve onun dediğini yapması çok hoşuma gitmişti filmde. Ben ara ara tekrar açıp o diyologları tekrar izliyorum ama filmi baştan sonuna kadar izlemiyorum .

Cevap Yaz

Metromax

11 Kasım 2015 09:47

sıkıcı bir film çok uzun süresi var vede çok uzun konuşmalar sıktı beni pek hoşuma gitmedi film

Cevap Yaz

şabanoviç

17 Temmuz 2015 12:26

çok uzun bir film durmadan konuşma var uzun diyaloglar sıkıcı ama oyunculuklar çok iyi filmin başı ve sonu pek iyi değil ben olsam kamyonet sahnesiyle başlatır para yakmayla bitirirdim eski filmler havasında bir film hatta tiyatro oyunu gibi ilerleyen bir film benim beklentilerimi karşılayamadı

Cevap Yaz

sinemadelisi

16 Temmuz 2015 23:27

Kış Uykusu,Türk sinemasının son yıllardaki yüz akıdır.Nuri Bilge Ceylan'ı senaryosundaki samimiyetten ve oyuncu yönetiminden dolayı kutluyorum.Gökhan Tiryaki her zamanki gibi görüntülerde mükemmel işçilik çıkartmış.Entellektüel donanımı çok yüksek olan Aydın'ın taşrada sıkışmış yaşantısı izleyiciye çok güzel yansıtılıyor.Aydın'ın her işe karışması,bencilliği ve kibirliliği bazı şeyleri kendine itiraf edememesine sebep oluyor.Nejla ve Aydın karakterlerinin birbirlerine karşı besledikleri duyguların itirafının sahnesi Türk sinema tarihine geçecek cinstendi.Hamdi Hoca'nın ağabeyi İsmail karakterinin paraları yakma sahnesini abartılı bulduğumu söylemeliyim.Filmden çıkarılacak tonla hayat dersi var herkes izlemeli.Haluk Bilginer döktürmüş.Ama Melisa Sözen gibi çok çok iyi bir oyuncu kazandığımızı söylemeliyim.

Cevap Yaz

mumillica

21 Nisan 2015 17:56

Ülkemiz sinemasının 100. yılında Cannes' da 1982 yılında "Yol" filminden sonra Altın Palmiye' yi alan Nuri Bilge Ceylan Kış Uykusu' nda bize taşrada otel işleten Aydın' ın, etrafındaki insanlarla olan münasebeti aracılığıyla insanı anlatıyor.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica