Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Seni Seviyorum

Seni Seviyorum

8,54

(16 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 24 Dk Dram Duygusal Dram, Duygusal

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Tanju Şarman, Cengiz Tümay, Türkar Tümay, Serra Yılmaz, Tuluğ Çizgen, Turgut Savaş, Orhan Çağman, Erdal Özyağcılar, Sevda Ferdağ, Bülent Bilgiç Devamını Gör...

Konusu : Filmde, yıllar sonra yolları kesişen iki aşığın öyküsü anlatılır. Selma ve Murat birbirini seven iki gençtir. Evlenmek için birbirlerine söz verirler. Ancak Murat verdiği sözü tutmaz ve ayrılırlar. İkili yıllar sonra bir sahil şehrinde karşılaşır. Murat zengin bir iş adamı olmuştur. Mutsuz bir evlilik yapmış ve boşanmıştır. Selma ise bir pavyonda Aygül ismiyle çalışmaktadır. Bir gün Murat, Aygül’ün çalıştığı pavyona gelir. Aygül’e, geçmişi hatırlatmaya ve onu esas kimliğine kavuşturmaya çalışır. Ancak aradan geçen yıllardan sonra geriye dönmek kolay olmayacaktır.kibritkutusu74

1 Mayıs 2019 14:53

Hatay'ın farklı noktalarında (Antakya, Harbiye, Arsuz, Defne, İskenderun) çekilmiş bir Atıf Yılmaz filmi. Bence Cihan Ünal Türkan Şoray ikilisinin Mine ve Körebe ile birlikte en iyi filmi. Macit Koper'in senaryolarını hep çok sevmişimdir. Oyunculuklar, çekimler gerçekten çok güzel. Yardımcı oyunculuklarda özellikle Sarı Gönül'ü oynayan Ferda Ferdağ akıllara kazınacak bir karakter çiziyor.

Cevap Yaz

Göztepe

1 Mayıs 2019 01:22

Çok güzel bir filmdi aşk,sevgi vicdan azabı geçmişle hesaplaşma hem kadın hemde erkek tarafından çok güzel yansıtılmış. Hem Türkan Şoray hemde Cihan Ünal başrolde harikaydılar o dönem İskenderun'u gerçekten kadraja güzel yansımış.

Cevap Yaz

performer

30 Nisan 2019 21:56

belki kimilerine göre durağan ve temposu düşük olduğu için beğenilmeyebilir ama ben çok beğeniyorum... belki senaryoyu biraz değiştirerek kadir inanır'da kadroda olsaydı daha farklı bir film olurdu.

Cevap Yaz

yusufcubuk

31 Mart 2013 23:50

Evlenirlerken neden herkesin suratı asık anlayamamıştım ama sonra diğerleri için değilse de çift için nedeni anlaşıldı iyi de neden intihar ettiler bunu anlayamadım anlamam da mümkün değil...bir de bu film gerçekten 1 saat 7 dakika mı?bana izlediğim versiyon kesilmiş gibi geldi...

Cevap Yaz

t_rex

28 Mayıs 2011 10:52

türkan şorayın en sevdiği filmidir..

Cevap Yaz

eylül fırtınası

9 Ekim 2010 17:10

-Zahmet etme patron ben kendini p.z.v.n.k.sizde satarım!...

Pavyona yeni gelen alımlı ve seksi konsomatris Aygül,kendisini en fazla şampanyayı açtırarak masasına oturtmak için rekabete giren kalantor müşterileri ellerini ovuşturarak kızıştırmaya çalışan patronu Erdal Özyağcılar'a yukarıdaki şekilde seslenir.Bu sırada olan biteni sessizce ve içinde binbir fırtınalar koparak izleyen Murat daha fazla dayanamaz ve Aygül'ü en derinden yaralayacağını bile bile şu sözleri söylemekten kendini alamaz.Ve ortam buz keser bir anda..

-Bir gazoz!...

Yıllar önce tutkulu bir aşkla birbirini seven ve evlenmek üzere olan ancak bir yanlış anlama sonucu birbirlerinden kopmak zorunda kalan Selma ile Murat yıllar sonra hiç beklemedikleri bir anda ve yerde tekrar karşılaşırlar.Lakin köprünün altından çok sular geçmiş,dünün masum ve utangaç Selma'sı pavyon gülü Aygül'e dönüşmüştür,Murat'ta zengin ve başarılı bir iş adamına.Hesapta olmayan ise şudur:Tüm kırgınlığına ve onurunun zedelenmesine rağmen Selma Murat'ı,istemeden ayrılığa sebebiyet veren Murat'ta Selma'yı hala deli gibi sevmektedir.

Sinemamızın en popüler yönetmen-oyuncu ikililerinden Atıf Yılmaz ile Türkan Şoray'ın nispeten az bilinen,daha doğrusu meraklısının bildiği ve pek sevdiği bir filmdir Seni Seviyorum.

Macit Koper'in bu dramatik ve hüzün yüklü senaryosu Atıf Yılmaz'ın incelikli anlatımı ve güçlü oyuncuların desteği ile birleşince ortaya sinemamızın en iyi aşk filmlerinden birisi çıkmış tabi ki.

Filmin müziği Cahit Berkay imzalı.Cahit Berkay'ın kendine özgü tarzı,enstrümanları ve melodik yapısına sahip film müzikleri hemen ayırdedilebilir olmasına rağmen bu filmin müziği genel tarzının oldukça dışında olmuş.Jenerikte ismi görülmese sanırım kimse tahmin edemezdi müziklerin Berkay tarafından yapıldığına.Tabi ki her zamanki gibi dokunaklı ve etkileyici olduğunu belirtmek gerek.Filmin dingin ve usulca ilerleyen dramatik yapısı ile tam bir örtüşme sağlamış.

Finale doğru gelindikçe olayların ve duyguların gitgide abartılı ve aşırı hale gelmesiyle filmin tadı biraz kaçıyorsa da geneli itibarı ile Seni Seviyorum zihinlerde buruk tadlar bırakan,seviyeli bir melodram..

Not:Aygül'ün filmin başlarında söylediği ''Neredesin Ey Talih'' ile beraber ''Dert Bende'' Yeşilçam pavyon sahnelerinin vazgeçilmez iki şarkısıdır.

 

 

 

Cevap Yaz

emre84

24 Ağustos 2009 10:51

Çok güzel bir film senaryo ve cast mükemmel

Cevap Yaz

fulda

31 Temmuz 2008 01:16

A.Yilmaz, konusu, türk sinemasinin yabanci olmadigi bir konu olmasina ragmen takrara düsmüyor bu filmde.Dar mekanlari ustalikla kullaniyor.Filmin sonunda SEVGIYE  gec de olsa bir olanak daha vermemesi hayal kirikligina ugratiyor beni.

Cevap Yaz

modest_

20 Şubat 2008 02:56

harika film.. izlemeyen mutlaka izlesin. anlatım tarzı ve senaryosuyla başyapıt bile diyebilirim..

Cevap Yaz

performer

10 Eylül 2007 15:00

selvi boylum al yazmalım bu filmin yanında solda sıfır kalır, mutlaka ama mutlaka izleyin gözyaşları sel olup gidiyor, müzik olağanüstü.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica