Tarzan İstanbul'da

8,42

( 4 kişi yorum yaptı )

Tarzan İstanbul'da

Sinema Filmi

1952

Bir Afrika yolculuğuna çıkan gazeteci Tekin (Hayri Esen) ve rehberi Kunto (Cemil Demirel) ormanda bir iskeletin yanında mektup bulurlar. Mektup, Afrika'da eşi ve küçük oğluyla birlikte yaşarken vahşiler tarafından öldürülen birine aittir ve İstanbu'da yaşayan tüccar Kamil Karazincir'e teslim edilmesi istenilmektedir. Sonunda temas kurulur ve hep beraber hazineyi bulmak üzere yola konulur. Binbir güçlükle hazine bulunur. Fakat Kunto ve küçük kafileyi izleyen iki arkadaşı hazineye göz dikmiştir. Hazineyi almak üzere iken vahşi Gabonilerin saldırılarına uğrarlar. Vahşiler Kunto ve arkadaşlarını timsahlara yedirirler. Tekin kaçarken bir mızrakla öldürülür.

Künye

Yönetmen Orhan Atadeniz
Senaryo ,
Yapımcı Sabahattin Tulgar
Görüntü Yönetmeni Sabahattin Tulgar
Eser
Süre 91 dk
Tür Macera
Özellikler Siyah Beyaz
Ülke Türkiye
Etiketler Ormanda Macera, Romandan Uyarlama Daha Fazlası

Ekip

Kurgu Yılmaz Atadeniz (Kurgu)
Orhan Atadeniz (Kurgu)
Kamera Ekibi Vasıf Öngören (Kameraman)
Post-Prodüksiyon Yıldırım Karaaslan (Laboratuar)
Ali Küçük (Laboratuar)

Firmalar

Milli Film (Yapım)

Son Yorumlar (4)

Göztepe avatar Göztepe 13 Nisan 2013 18:37:42

10

Mgunay arkadaşın söylediği gibi çekildiği yıla göre çok iyi bir film rahmetli Tamer Balcı'nın tek başrol filmi olabilir. Hazine peşine taa afrikaya Türkiye'den gelen bir grup insan hazine peşine düşüyor ve olanlar oluyor. Özellikle tarzan rolünde Ta mer Balcı'nın mantıksız olsada aslan ve timsah'la dövüşmesi galip gelmesi mantıksız olsada güzeldi.!

MGUNAY avatar MGUNAY 19 Ocak 2012 11:46:01

10

yılına göre gayet iyi bir fantastik film ayrıca yabancı film veya belgesellerle filmin görüntüsünün hemen hemen aynı olmasıyla film pek sırıtmıyor. youtubede şu an kayıtlı durumda. 

FOSTERKANE avatar FOSTERKANE 16 Temmuz 2011 21:28:07

bu filmin üzerine bilgi isteyenler icin youtube / toma balci trt reportaj - tarzan istanbuldayilmaz atadeniz ve tamer balciyla yapilan bir reportaj.tamer balci sahte kabadayi (kemal sunal/natuk baytan) ve hinc (cüneyt arkin/natuk baytan) filmlerinden taninan bir oyuncu.

enigmacuture avatar enigmacuture 19 Mart 2009 12:05:03

10

başarılı bir adaptasyon filmi. konu da güzel işlenmiş.

Yandex.Metrica