Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tatlı Günler (Tatlı Günler)

Tatlı Günler

8,26

(8 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 16 Dk Komedi Duygusal Komedi, Duygusal

Yönetmen: Aram Gülyüz Aram Gülyüz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Hayri Esen, Nevin Akkaya, Faruk Çimen, Emel Soner, Berna Işıl, Salih Özmutlu, Sevim Sevil, Cango Kemal, Niyazi Gökdere, Zeki Sezer Devamını Gör...

Konusu : Filmde, görücü usulüyle evlendirilmek istenen iki gencin yaşadığı aşk hikâyesi konu edilir. Halil Bey, kızı Alev’i arkadaşının oğlu Osman ile evlendirmek ister. Kızını Osman ile tanıştırmak için arkadaşının çiftliğine götürür. Ancak Osman tanışmaya gelmez. Bu yüzden Alev, Osman’ı tanımak için İstanbul’a gitmeye karar verir. Osman’a kimliğini açıklamadan onu tanımayı plânlar. Osman, Alev’in bu plânından haberdar olur. Alev’le evlenmek istemediği için kendisine sahte bir sevgili ayarlar. Ne var ki işler Osman’ın istediği gibi ilerlemez. Alev, Osman’ın ayarladığı sahte sevgilisinin yerine geçer. Alev’in plânı Osman’la arasında bir aşkın başlamasına sebep olacaktır.caner aydin vegan

15 Mart 2021 19:51

Çok kesik sahne var. 56 dakikaya düşürmüşler filmi. Omercik de filme katılmış sonlara doğru :) Çocuklar bayağı iyi oynamış. Kendi kendilerine çeteyi çökerttiler. Tatlı bir film :)

Cevap Yaz

benimsinema

23 Eylül 2012 21:16

zamanin büyük ses sanatcilarin renk kattigi filme, özcan tekgül ve sema özcan rolünü iyi canlandirmis.,.. izzet günay zaten favorim. ömercik te filmin yarisinda gözükse bile, filme renk katmis... hikayesi hos olan bir film..

Cevap Yaz

MGUNAY

25 Nisan 2011 09:53

bol bol müzisyenlerin şarkılarını doldurup konusunun ne olduğu anlaşılmayan vasat bir film Sema Özcan ve İzzet Günay'ı çok severim ama bu film olmamış malesef.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

12 Mart 2011 20:09

Bu filmi arkadaşlar bir güzel değinmişler sağolsun. Benim de, aslında onların bu yorumuna pek ekleyecek bi'şeyim de yok.. salt eklemek istediğim husus;çoçuk oyuncuların oyunculukları ile bir nevi, filme de armoni katılmış bence.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

9 Mart 2011 22:46

Zengin bir aile oğlu ile birbirini tanımayan avrupada okumuş bir kızın hikayesi. "Osman" İzzet Günay Aydın ilinin zengin ailelerinden birinin oğludur.  Memlekete   gelen "Alev" Sema Özcan. Ailesinin ısrarı ile osmanla evlendirilmek istenir. Oda büyükşehirde yaşayan hovarda biridir. "Osman"  İzzett Günay 3 kızı idare etmektedir. Onu yakından tanımak isteyen "Alev" Sema Özcan bar kadını kılığına girer. "Osman" İzzet Günay durumu öğrendiğinde ondan kurtulmak için. Çareyi başka bir kadınla görünmekte arar. Fakat yanındaki odur. Mafya babası "Tonton" Hasan Ceylan bar kadını "Pervin" Özcan Tekgül'ün abisini öldürmüştür toz işinde. "Ali Seyhan" dır oda. Otel odasında yanlışlıkla alevi kaçırırar. Filmin sonlarına doğru "Osman" İzzet Günay ve küçük arkadaşları alevi kurtarırlar. Kurtaranlar "Ömer" Ömercik ve arkadaşlarıdır. Film beni aslında pek tatmin etmedi. Fakat dönemin aktif şarkıcıları. Ajda Pekkan,Juanito,Kamuran Akkor,Nigar Uluer,Sevim Tuna, ve Selçuk Ural. Filmde sahnede şarkıcı olarak rol almış güzel şarkılar söylemiştir. Filmin gidişatı onların varlığı ve oyunculuk bazındaki değerlendirmemde. En fazla 6 puan verebildim ne yazıkki.

Cevap Yaz

Loverman

22 Mayıs 2010 13:06

yeşilçam sanatçılarının ve şarkıcılarının birleştiği güzel bir film. yalnız ömer ve osman nasıl karşılaşıp tanışıyorlar orasını pek anlayamadım. belki kesinti yapılmış olabilir. sonlara doğru olan kısımlar filmin bağlantısından uzaklaşmış. farklı bir konu olsa daha iyi olurdu. ama yinede güzel bir film. en azından şarkıcıları dinleme fırsatımız da oluyor.  

Cevap Yaz

capone

16 Aralık 2007 17:06

sadri alışık hale soygazi ve nazan adalı nın oynadığı tatlım ın ilk versiyonu.ajda pekkan da şarkı provalarıyla filmde rol alıyor

Cevap Yaz

erbiş

2 Şubat 2007 16:08

sadri alışık ve hale soygazili tatlıım ın senaryosunu paylaşan ama ondan vasat bir film

Cevap Yaz
Yandex.Metrica