Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Macit Flordun (Macit Flordun)

Macit Flordun

Doğum Yeri : Bulgaristan-Vidin

Doğum Tarihi : 13 Mart 1939

Ölüm : 1996-11-12

Eğitim : Ankara Devlet Konservatuarı Müzik, Tiyatro Mezunu

Hakkında : Sanatçı Tardu Flordun'un babası olan Macit Flordun, Ankara Devlet Konservatuvarı müzik ve tiyatro bölümü mezunudur. Sinemaya 1975 yılında başlamıştır. Yeşilçam'da, 1976 yılında Ben Sana Mecburum adlı filmle "En iyi yardımcı oyuncu" ödülünü aldı. Devlet tiyatrolarında oyuncu, rejisör ve yönetici olarak çalıştı. 12 Kasım 1996 tarihinde hayata veda etti.

İlgili FilmlerMusaKaya

4 Kasım 2020 15:17

Yarınsız Adam, Yıkılmayan Adam, Sakar Şakir (Marmara Kazım), Avanak Apti (Erto), İnek Şaban (Antrenör), İyi Aile Çocuğu başta olmak üzere çok sayıda filmde başarılı bir yardımcı oyuncu olarak kendisini izletmiş çok beğendiğim sinema sanatçısı. Marmara Kazım bana göre sadece Türk değil dünya sinema tarihindeki en iyi sarhoş tiplemelerinden birisidir.

Cevap Yaz

KralAkrep07

21 Eylül 2019 22:45

Sarhoş Haliyle Marmara Kazım Rolüyle Hepimizin Hafızalarına Yerleşen Macit Flordun 1990 Lı Yıllardan İtaberen Kendini Dine Vermiş Ve Dini Fimlerde Oynamış Son Yıllarında O Kadar Yaşlanmış Ki Bembeyaz Sakallar Yüzü Hiç Benzemiyor Ama Sesi Aynı Hiç Değişmemiş Çok Şaşırdım , Benim Doğduğum Sene Vefat Etmiş Ben 7 Aylık İken , Son Filmi Yürek Dede Filmini İzlemenizi Tavsiye Ederim Kemal Sunal İle Başlayıp Ne Hikayeler Sundu Bize Mekanın Cennet Olsun...

Cevap Yaz

gezgin1903

4 Ekim 2013 02:11

sakar şakir filminde performansı başarılıydı

Cevap Yaz

erakman

24 Eylül 2013 16:19

4 yıl önde yapmış olduğum yoruma ek olarak.'' Yarınsız adam adlı filmde Ögretmen rolü ile muhteşemdi.Muhteşem insan.

Cevap Yaz

MGUNAY

22 Haziran 2010 11:49

bir Münir Özkul, Hulusi Kentmen, Sadri Alışık ve Yıldırım Önal derecesinde güçlü bir oyuncuydu yaşarken bence pek değerlendirilemedi fırsat verilseydi belkide ilk ona girebilecek bir kişiydi dini filmlerine bir bakın ne kadar güçlü bir oyuncu olduğunu görebilirsiniz yada Sakar Şakir filminde Marmara Kazım rolünüde çok ustalıkla oynamıştı. türk sineması böyle çok yetenekli oyuncular kaybetti ne yazıkki.

Cevap Yaz

Loverman

17 Ocak 2010 01:01

sakar şakir filminde ayyaş haliyle - gardrop fuat dumanmı çıkarıyor yoksa benim gözlerimmi dumanlı görüyor lafı unutulmaz replikler sınıfında her zaman yer almıştır. filmlerde kendi sesini kullanan özel sanatçılardan biriside rahmetli macit flordun dur. tardu bey daha iyi bilir ama macit flordun un ana resmi kendisine ait değil. bu resim haluk kurtoğlunun. 

Cevap Yaz

tardu flordun

21 Aralık 2009 17:45

yeşilçam sinemasina yüregiyle hizmet eden bir avuç insandan biriydi.içinde bulundugumuz bu sektörün sahteliginden,basitliginden o zamanların temizligine,samimiyetine selamlar olsun...yeteri kadar anlaşilamadin,anlaşilamadık...genlerimize işlemiş  bir etik duyguyla karşilik verdik herkese.adalet içimizdeydi hep.ayak oyunlarina bulasmadik.daha fazla!! daha fazlaaa! naralari atıp arsizlaşmadik.ben bu bayragi aldim ve tasimaya gayret ediyorum elimden geldigince..merak etme tum saldirilara ragmen herşeyi göze alarak,o kokuşmuş çemberin dişinda tutuyorum kendimi.gün gelir bütün gerçekler çıkar aydınlığa.bu inançla yaşiyorum ben hala.öyle de yaşamaya devam edicem!topragin bol,mekanin cennet olsun.seni çok özlüyorum baba...

Cevap Yaz

demagoji

12 Kasım 2009 17:50

dede rollerinin en iyi isimlerinden biri. Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

MGUNAY

14 Ekim 2009 09:07

Resim onun arkadaşlarım çok başarılı bir oyuncuydu 70'li yıllarda en Kemal Sunal Cüneyt Arkın ve Ferdi Tayfur'la film yapmıştır sonra 90'lı yıllara gelince başta TGRT yapımı olarak bir çok dini filmde rol aldı Allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

yedikule_zindanı

14 Ağustos 2009 02:16

Avatardaki kişi [ön ana sahife] Macit Flordun değildir, lakin resimler kısmındaki kişi kendisidir zati..

Kendisi çok eskilerde TV tek kanal iken Pandomim de yapardı başarılıydı da..Oyun treninde Ank'da görmüştüm eskilerde, rahmetli eniştemde orada kukla oynatırdı,ama kendi gözükmez idi,Z.Müren-B.Manço-E.Büyükburç gibi bir sürü sanatçıların kuklaları hâla saklanır duruyor bir yerde..Levent Kırca ve Mete Dönmezer de orada Oyun Treninde tanınmış meşhur olmuşlar idi,S/B TV'miz de..

Vefat edenlere Allah rahmet eylesin..Macit Flordunu da severdim beğenirdim,tonunu sesini de hiç unutmam hayat boyu..

Cevap Yaz
Yandex.Metrica