Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Talat Bulut (Talat Dumanlı )

Talat Bulut

Doğum Yeri : Sarıkamış/Kars

Doğum Tarihi : 23 Mart 1956

Eğitim : Ankara Kurtuluş Lisesi, Hacettepe Üniversitesi Elektronik Mühendisliği 2. Sınıf terk

İlgili Filmlersinemakralı1

16 Şubat 2020 06:20

Talat bulut 23 mart da 64 yaşında olacak yeşilçam dan gelip yasak elma gibi popüler bir dizide adınız 1.sırada yazıyorsa bu büyük başarıdır seversiniz sevmezsiniz ayrı konu ama bu bile saygıyı hak ediyor yasak elma da halit argun rolünde başarılı kariyeri zaten ortada çok da güzel bir insan set de mütevazı 8 puanı herkese vermem hak ediyor doğrusu.

Cevap Yaz

zekeriyyaa

9 Ekim 2019 15:28

Talat bulut 62 yaşında yasak elma dizisinde başrol oynuyor ötesi var mı evet kadir inanır kadar ünlenemedi bazen ne yaparsan yap olmasa olmaz.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

12 Kasım 2017 22:19

1979 yıl sonu da sinemaya başlar 1980 li yılda az ve sayı filmlere de katığı nitelikli oyun performansı, izleyenlerce takdiri şayan... Sanatçı oyunluğun yanında.. seslendirme dublaj işini de başarıyla sürdürür Beğendiğim filmleri de Kurbağalar Derman Manisa Tarzanı Abuzer Kadayıf Firar Herşeye Rağmen evsaf filmler. Sağlıklı bir yaşam dilerim.

Cevap Yaz

halilmutluyorgali

15 Ocak 2017 17:45

Talat Bulut hem iyi bir sinema tiyatro dizi oyuncusu hem mükemmel bir seslendirme sanatçısı hem de beyefendi bir kişi

Cevap Yaz

sinemaagresif

7 Ocak 2016 12:25

Toplumsal temalı filmlerde Anadolu insanı tiplemelerini üstün bir performansla canlandırmıştır her zaman. Selamlar sevgiler kendisine.

Cevap Yaz

sinemaadamı

2 Ocak 2016 20:14

toplumsal içerikli ve köy konulu filmlerin aranan oyuncusuydu bi dönemler. aslında en zor rollerin hakkından gelen nadir oyuncularımızdan olmasına rağmen bir tarık akan kadir inanır kadar popüler olamadı malesef. oysa çok zor şartlarda çalışmalar yapmış. mesela bir derman filmi doğuda karlar arasında geçiyor, bir kurbağalar filmi , hazal filmi , göl filmi , onun harici firar filmi ve daha aklıma gelmeyen biçok zor yapımda çok ağır şartlar altında çekilmiş o filmlerin hepsini alnının akıyla ve rolünün hakkını vererek en iyi şekilde oynamıştır. dev bir oyuncu bana göre. allah uzun ömürler versin.

Cevap Yaz

Aslan42902

17 Kasım 2013 17:17

sevdiğim başarılı bir oyuncu

Cevap Yaz

fdts

12 Temmuz 2011 13:48

çok başarılı bir oyuncu. kaliteli yapımlarda yer aldı rolünün hakkını verdi. fakat son dönemde kalitesini düşüren filmlerde oynamaya başladı.

Cevap Yaz

delikadir39

4 Aralık 2010 15:50

özellikle 80lerde birçok filmde başarılıyla oynamış bir oyuncu.kurbağalar,kuyuccaklı yusuf,derman,firar vs.

başarılar dilerim.

Cevap Yaz

eylül fırtınası

5 Ekim 2010 17:53

Çekim öncesi role fiziki ve ruhi hazırlanma süreciyle yerli ''Robert de Niro'' olarak niteleyeceğimiz aktörümüz.Temiz bir filmografisi vardır.Kurbağalar filmindeki ''Balkanlı Ali'' ve Herşeye Rağmen filmindeki ''Hasan'' rolleri favorilerim arasındadır.Zamanında Banu Alkan tarzı havuzbaşı-denizkenarı-bikini filmlerinde oynaması için bolca teklif aldığını ve reddettiğini bir röportajda okumuştum.Duru,sade,abartısız ve etkileyici bir oyunculuğu ile bir dizi eliyüzü düzgün filmde aranılan oyuncu olmuş,ama hiçbir zaman star mertebesine yükselememiştir.Bunu bilinçli olarak yaptığını düşünüyorum,bir iki kötü filmde başrol oynayıp titizlikle koruduğu filmografisine gölge düşürmek yerine sessiz ve derinden gitmeyi tercih etmiştir..Bu tercihinin karşılığında sinemamızın ''en iyiler'' locasında şık ve sağlam bir koltuk sahibi olmuştur.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica