Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yücel Uçanoğlu

Yücel Uçanoğlu

Doğum Yeri : Eskişehir

Doğum Tarihi : 11 Eylül 1934

İlgili Filmler

Resimlersadowski

14 Kasım 2019 10:58

çok iyi bir yönetmendir ,filmlerini anlaşılır bir şekilde izleyiciye sunar..aksiyon filmlerinde türkiyenin en iyi yönetmenlerindendir,erotik filmlerinde bile bir düzey vardı o filmlerinde de başarılıdır....

Cevap Yaz

murat1984

25 Ağustos 2018 12:12

İyi bir yönetmendir.Sinemamızın en çok film çeken 2.yönetmenidir.En çok erotik film çeken yönetmenlerdendir.Macera avantür filmleri daha iyidir.60-70'lerde iyi 80'lerde vasat filmler çekmiştir.Kendisine sağlıklı ömürler diliyorum.

Cevap Yaz

mansurx

6 Aralık 2016 05:51

Yücel uçanoğlu her döneme ayak uydurmuş bir yönetmen aslında kötü bir yönetmen değil sadece filmleri özensiz ve hızlı çektiğinden filmlerinin çoğu malesef vasat filmlerdir aralarında bir kaç tane idare eder filmi vardır keşke 70 ler furyasında yer almasaymış türk sinemasının en çok film çeken 2.yönetmeni olarak biliniyor oğuz gözen,yavuz figenli ve savaş eşici den daha iyi bir yönetmen olmasından başka olumlu bir özelliği yok yinede senaryoda yazması ve yeşilçama emeklerinden dolayı bir kalemde silinmemesi gerek bir yönetmen 1960 da sinemaya başlayıp günümüze kadar yönetmenliğe devam etmesi de takdir edilecek bir şey.

Cevap Yaz

sinemaadamı

21 Ocak 2016 15:04

her tarz film çekmiş bir yönetmen. esen püsküllüyle bir dönem evli olduğunu duymuştum.tarihi filmlerde çok başarılı bir yönetmen. erotik tarzı filmlerde yönetmiş. filmlerinde genellikle serdar gökhan , tamer yiğit , fatma belgen, seyyal taner, kazım kartal, atıf kaptan , yılmaz güney yer alır. en sevdiğim filmi serdar gökhanla çevirdiği kara orkun filmidir.bana göre her sahnesiyle tam bir başyapıttır. bazen aynı filmleri 3 kez hem yönetmiş, hem senaryosunu tekrar tekrar farklılaştırarak ve değişik oyuncularla gene çekmiş böylede ilginç bir yönü var.mesela yılmaz güneyin azrail benim filmini 1969 da çekmiş sonra 73 de kara osman olarak irfan atasoyla bir daha çekmiş birde 86 da bulut arasla kabadayı adıyla tekrar çekmiş.tamer yiğitle yabancı adlı filmi çekmiş 73 de. 78 de ünsal emreyle sonsuz geceler yada diğer ismiyle denizden gelen kadın adıyla çekmiş 88 de ahu tuğbayla yenide yağmur altındaki kedi adıyla çekmiş.hemen hemen her oyuncuyla film çekmiş. arabesk furyasında bile gene yönetmenlik yapmış.sevgiler saygılar kendisine.

Cevap Yaz

MGUNAY

1 Temmuz 2010 16:55

her dönem ayak uydurmuş bir yönetmen biraz seçici olsaydı tabi daha iyi olabilirdi kendisne uzun sağlıklı ömür diliyorum.

Cevap Yaz

selahatk

8 Ocak 2010 22:06

En çok film çeken 2.yönetmen.Her dönemde film çekmiş.Sevdiğim tarzda kolay anlaşılır film yönetti.Artık bu tür yönetmenler yok.

Cevap Yaz

turgut1975

11 Haziran 2008 07:28

yücel  abi  türksinemasina  yönetmen   olarak  169   senaryo  117   yapımci  4    oyuncu  2   eşide    türksinemasin    en   iyi   oyuncularindan     yeşilçam   ve  türksinemasi     ödüllerinden   n e    yaziki   türksinemasina    bu  kadar     filim    çeken    değerli  biryönetmen    yine   türksinemasina    çok  iyi  filimlerle  oyunculuk  yapan   değerli   eşi   esen  hanimi  hatirlanmasi   ne  aci  olay   yeni   sinemacilar   yeşilçamdan   yetişene   saygi  duymuyorlar   şunu bilmeliler    yeni  sinemacilar  yeşilçamin   mirasini   yiyorlar    bügün     yönetmenlik   yapan   yücel  abinin   yaninda   beşinci   asitan    bile   olamaz      bu    değerli    yönetmen  ve    eşini     yaşarken   kiymetini   bilelim   birde    yeşilçamda    yetişene   saygi  duyalim  birde   yaşarken    kiymetini    bilelim      yeşilçam   düşmanliği   neden     ışık yönetmeni      turgut   köse

Cevap Yaz

ahmet45

25 Mart 2008 23:37

kesınlıkle ıyı bır yonetmen zaten gecmsınden bellı basarılarının devam etmesı dılegıyle

Cevap Yaz

emre84

11 Eylül 2007 09:23

İyi bir yönetmen

Cevap Yaz

intikamci

27 Temmuz 2007 10:35

10 numara bir yönetmen ne istediğini bilen ekiple kardeş herkesin abisi bunca filme rağmen kendini hiç bozmamış şımarmamış harika bir insan umarım tekrar çalışmak nasip olur saygılar

Cevap Yaz
Yandex.Metrica