Ali Düşenkalkar

Doğum Tarihi 1 Ocak 1961
Doğum Yeri Lefkoşa-Kıbrıs
Eğitim Durumu Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuarı
Ajans Goldmine Management

Biyografisi

Mezun olduktan sonra, İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda göreve başladı. Yaklaşık 38 oyunda oyuncu, yönetmen ve yardımcı yönetmen olarak görev yaptı. Yaklaşık beşbin saat film, dizi film ve çizgi film; ark ası yarın radyo tiyatrosu ve belgesel seslendirmiştir. 15 yıldır Atatürk'ün Söylev'ini saydam görüntü eşliğinde sivil toplum kuruluşlarına, askeri okullara, üniversitelere, lise son sınıflara yurt dışında Türk topluluklarına sunmaktadır. Dialog Anlatım ve İletişim? de Diksiyon, Fonetik, Drama, Konuşma dersleri vermektedir. Halen İstanbul Devlet Tiyatrosu'nda çalışmaktadır. Evli ve bir çocuk babası.

Oyuncu (72)

Son Yorumlar (16)

mansurx avatar mansurx 22 Ekim 2016 16:32:24

7

Ali düşenkalkar yetenekli iyi bir oyuncu iyi ve kötü her rolde oynayabilen bir oyuncu korkuyorum anne,devrim arabaları,kabuslar evi kaçan fırsatlar limited ve hanımın çiftliği dizilerinde en iyi performanslarını gösterdi ses tonu da iyi dublaj sanatç ısı olarak da başarılı ayrıca oyuncu munis düşenkalkarın da abisidir yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim

Senden Başka avatar Senden Başka 24 Eylül 2012 22:46:34

10

Çok iyi bir oyuncu , şüphesiz .Bir keresin de kendisini markette gördüm ,yere düşürdüğü sebzeleri alıp yerine koydu,içimden ,ne kadar çevreye saygılı dedim ,yanına yaklaştım ve sizi beğenerek izliyordum ,Erkek Tarafı neden kalktı ki yayından dedim .İ çine sinerek çalıştığı bir iş olduğunu söyledi .Çok iyi biri olduğu yüzünden okunuyordu. Ekranda gördüğüm de sahnelerini kaçırmadan izlerim.

kartal tibet tutkunu avatar kartal tibet tutkunu 20 Ağustos 2011 01:25:08

8

Sanatçının özelliklerine benden önce yorumlayan arkadaşlara bir saptamada ben yapayım:) Oynunu mimikleriyle oynuyor!.

Yandex.Metrica