Yakup Yavru

Doğum Tarihi 1 Mart 1952
Ölüm Tarihi 25 Eylül 2018
Doğum Yeri Amasya
Ölüm Yeri Adana
Eğitim Durumu Öğretmen Okulu
Ajans Ubay Menajerlik Cast Organizasyon ve Yapım

Biyografisi

22 yıllık tiyatro oyuncusu Yakup Yavru 1 Mart 1952 yılında Amasya'da doğdu.Öğretmen Okulundan mezun olduktan sonra, öğretmenlik yaptığı dönemlerde tiyatro ile ilgilenmeye başladı."Bana Sevgiyi Anlat" isimli dizi ile oyunculuk kariyerine başladı. Sonrasında birçok dizi ve filmde rol aldı.
Ödül almak üzere geldiği 25. Uluslararası Adana Film Festivali öncesi kaldığı otel odasında kalp krizi geçirerek hayata veda etti.
Ölümünden çok kısa bir süre önce doğduğu şehir Amasya'da mezarını yaptırdığı günlerde......

"Ölümlü dünya ne olur ne olmaz' diye, İstanbul'da Zincirlikuyu değil de kendi öz memleketimde aklım başımdayken, canım sağken yerimi satın alıp, mezarımı yaptırayım dedim. Hiç olmazsa yarın öldüğümde insanlara sıkıntı çıkarmayım dedim. Her şey hazır zaten kapakları bile hazır. Çok da keyifli oldu. Zaten yerimi de çok beğendim" demişti.

Oyuncu (118)

Son Yorumlar (11)

aybicekurtkız avatar aybicekurtkız 27 Eylül 2018 13:18:30

10

Mezarını yaptırdığı zaman '' Yerimi çok beğendim hemen ölesim geliyor. Kendime göre hayırlı bir iş yaptığıma inanıyorum'' demiş ve 4,5 ay sonra yani 25 Eylül 2018 de ödül almak üzere gittiği 25. Uluslar Arası Adana Film festivalinde tören öncesi geç irdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetmiştir maalesef. Usta Oyuncuya Allah'tan rahmet sevenlerine sabır diliyorum. Mekanı cennet olsun...

Göztepe avatar Göztepe 25 Eylül 2018 20:31:10

10

Bir dönem sinematürk'e röportaj veren usta oyuncuyu fazla filmini dizisini seyredemedim. Ama gerçekten gür sesli çok iyi tiyatrocuydu. Ödül almak için gittiği Adana'da maalesef kaldığı otelde kalp krizinden kaybettik. Amasya'da kendi yaptırdığı mezar a defnedilecek Allah rahmet eylesin.

DownTown avatar DownTown 15 Mayıs 2016 13:48:26

9

Her filme lazım :)

Yandex.Metrica