Ziya Kürküt

Doğum Tarihi 19 Haziran 1967
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü

Biyografisi

İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü mezunu olan sanatçı, aynı zamanda film ile dizilerde seslendirme ve resim yapmaktadır. Taner Barlas Mim Tiyatro, Kent Oyuncuları, Tiyatrokare, Bakırköy Belediye Tiyatrosu, Dostlar Tiyatrosu'nda çalıştı. Kasım 2006'da Samimiyet adını verdiği bir resim sergisi açtı. Halen Akademi İstanbul Gelişim de Tiyatro bölüm başkanlığı, Sinema-Tv bölümünde Beden Dili ve İletişim eğitmenliği, televizyonda yarışma ve müzik eğlence programlarında sunuculuk yapmaktadır.

Oyuncu (100)

Son Yorumlar (13)

sinemaadamı avatar sinemaadamı 24 Ocak 2016 18:51:17

10

hem oyunculuğu,hem sesi,hemde spikerliğiyle akıllarda kalan çok değerli bir emekçi abimizdir.kaygısızlarda fenasiyi hem oynadı hemde yerine geçen fenasiyi seslendirdi.ama kara melekte çok gıcık almıştım bu abimizden tıpkı aynalı tahirde bilal rolünde oynayan kayra gibi ne istediğini bilmeyen,sağa sola vuran çok gıcık çok bilnçsiz bir insanı oynuyordu.ama gerçekten rollerinin de dublajınında trt de yaptığı programlarında hakkını veren bir jöndür,spikerdir.adamın dibidir.hakettiği yere gelse daha iyi olacaktı ama kısmetten ötesi olmaz :))

sinemaagresif avatar sinemaagresif 02 Aralık 2015 13:43:28

9

halil güneşli arkadaşın yorumuna katılıyorum. sessiz kaldığı için değeri bilinmiyor. oysa ki süper bi yetenek.

mansuryıldırım avatar mansuryıldırım 13 Kasım 2014 13:03:35

8

Çok iyi bir oyuncu kara melek dizisinde kötü adam murat sökmen rolünü oynayıp sonra yeter annede komik adam rehayı oynamak sevdirmek kolay değil arkadaşların dediği gibi daha iyi bir kariyeri olmalıydı çok popüler olmalıydı ama evlenmiş evinin erkeği olmuş çokta iyi bir aile babası fotoğraflardan bakabilirsiniz artık tiyatro ve seslendirme yoğunlukta çalışıyor ama biz onu sinema filmlerinde yada dizilerdede görmek istiyoruz.

Yandex.Metrica