Şevket Çoruh

Doğum Tarihi 30 Haziran 1973
Doğum Yeri Hopa
Eğitim Durumu Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü
Ajans Ahmet Koraltürk Management

Biyografisi

İlk ve orta öğrenimini Üsküdar'da lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden mezun olan sanatçı, adını bir İnternet firmasının r eklamında oynadığı "Kokoreççi" tiplemesiyle duyurmuştur.

2006 yılında bu yana Arka Sokaklar adlı dizide oynamaktadır. Kendisi en çok Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolüyle tanınır.

Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununun Türkiye'de sahnelendiği ikinci sezonunda 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren rol aldı. Günay Karacaoğlu ile yaptığı evlilikten bir kızı bulunmaktadır. Daha sonra Günay Karacaoğlu'ndan boşanmış ve bunu da "Birbirimize artık aşık değiliz." şeklinde açıklamıştır.

Oyuncu (55)

Eser (1)

Son Yorumlar (100)

enigmacuture avatar enigmacuture 20 Kasım 2018 15:39:41

10

gerek dizilerde gerek sinema filmlerinde çok başarılı bulduğum oyuncu çok iyi bir yetenek.

Mert Hereke 21 Eylül 2018 17:45:19

10

dizi ve sinema sektörünün son dönemlerinin en kral oyuncusudur,şevket çoruhun askerleriyiz

truer 03 Eylül 2018 14:41:54

Biyografisinde reklam filmiyle adını duyurdu yazıyor ama ben ilk Çiçek taksi dizisinde Peker Açıkalın (Ömer ) diziden ayrılınca onun yerine Ömer in arkadaşı olarak diziye girdiğini taksici olduğunu hatırlıyorum daha büyük gösteriyordu ama 22 yaşında ymış rol aldığı yapım listesi öyle diyor.Sonra Affet Bizi Hocam da arka sıraların üç serseri öğrencisinden biri olarak rol aldı sonra hocası onu yola getiriyordu tabi iyi çocuk oluyordu.Sonra Yılan Hikayesi Yaşar kokoreççi reklamıda o dizinin olduğu zamanlara denk geliyor olmalı. Rol aldığı filmler diziler bence çok iyi. Rolüne yakışan bir sanatçı tebrik ederiz.

Yandex.Metrica