Şevket Çoruh

Doğum Tarihi 30 Haziran 1973
Doğum Yeri Hopa
Eğitim Durumu Müjdat Gezen Sanat Merkezi Tiyatro Bölümü
Ajans Ahmet Koraltürk Management

Biyografisi

İlk ve orta öğrenimini Üsküdar'da lise öğrenimini ise Kartal Anadolu Lisesi'nde tamamlamıştır. Liseden sonra girdiği Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nden mezun olan sanatçı, adını bir İnternet firmasının r eklamında oynadığı "Kokoreççi" tiplemesiyle duyurmuştur.

2006 yılında bu yana Arka Sokaklar adlı dizide oynamaktadır. Kendisi en çok Arka Sokaklar dizisindeki Mesut rolüyle tanınır.

Broadway geçmişinde sahnelenen en uzun tek kişilik oyun olan Caveman (Mağara Adamı) adlı tiyatro oyununun Türkiye'de sahnelendiği ikinci sezonunda 23 Ekim 2010 tarihinden itibaren rol aldı. Günay Karacaoğlu ile yaptığı evlilikten bir kızı bulunmaktadır. Daha sonra Günay Karacaoğlu'ndan boşanmış ve bunu da "Birbirimize artık aşık değiliz." şeklinde açıklamıştır.

Oyuncu (52)

Eser (1)

Son Yorumlar (98)

truer 03 Eylül 2018 14:41:54

Biyografisinde reklam filmiyle adını duyurdu yazıyor ama ben ilk Çiçek taksi dizisinde Peker Açıkalın (Ömer ) diziden ayrılınca onun yerine Ömer in arkadaşı olarak diziye girdiğini taksici olduğunu hatırlıyorum daha büyük gösteriyordu ama 22 yaşında ymış rol aldığı yapım listesi öyle diyor.Sonra Affet Bizi Hocam da arka sıraların üç serseri öğrencisinden biri olarak rol aldı sonra hocası onu yola getiriyordu tabi iyi çocuk oluyordu.Sonra Yılan Hikayesi Yaşar kokoreççi reklamıda o dizinin olduğu zamanlara denk geliyor olmalı. Rol aldığı filmler diziler bence çok iyi. Rolüne yakışan bir sanatçı tebrik ederiz.

SarpBayhan avatar SarpBayhan 06 Nisan 2017 12:14:43

Yılan Hikayesinin Yaşar'ı, İnşaatın Amele Sudi'si, Sultan Makamının Sultanı, Arka Sokakların Mesut Komiseri... İyi rol yapan bir oyuncu ama son dönemde siyasi görüşü ve referandum ile ilgili paylaşımı yüzünden Arka Sokakların kadrosundan çıkarıldığı söyleniyor. Umarım bu gerçek değildir.

mansur34 avatar mansur34 09 Temmuz 2016 09:58:57

7

İnşaat filminde sudi rolün de ve arka sokaklar dizisinde mesut komiser rolünde performansı başarılıydı ama artık arka sokaklar ve çakallarla dans serisinden kurtulup yeni dizi ve filmlerde oynamalı gürkan uygun kurtlar vadisinden ayrılıp bunu başardı ama şevket çoruh çakallarla dans 4 filmi ve arka sokakların yeni sezonunda da var halbuki baş rollerde tek başına bir film ve diziyi taşıyabilecek yetenek de karizmatik iyi bir oyuncu umarım geç olmadan gürkan uygun gibi oda bunu başarır.

Yandex.Metrica