Tülin Özen

Doğum Tarihi 24 Aralık 1979
Doğum Yeri Artvin
Eğitim Durumu İTÜ Elektrik Mühendisliği -Yeditepe Üniversitesi Tiyatro
Ajans Sihirli Anahtar

Biyografisi

Annesi ve babası mühendis ve bir kız kardeşi olan Tülin Özen, İzmir Bornovada yaşamaktaydı. Lise hayatında tiyatro ile tanışmış ve çeşitli çocuk oyunlarında yer almış. Lisedeyken fiziği ve kimyası iyi olduğu için İTÜ Elektrik mühendisliğini gitmiş. 3.sınıftayken Yeditepe Üniversitesi'nin konservatuar sınavlarına girmiş ve kazanmış ailesine kazandığını söyleyip okulunu 3. sınıfta bırakmış ve yeditepe üniversitesi'nde eğitimine devam etmiştir.

Oyuncu (33)

Son Yorumlar (40)

Sinemaagresif avatar Sinemaagresif 03 Şubat 2017 13:17:56

8

Çok başarılı çok yetenekli ve bir o kadar da güzel bir oyuncu ablamız. Bizim yenge , Muhteşem yüzyıl kösem, Süt, Bal ,Beyaz gelincik ,Kapalıçarşı gibi dizi filmlerde ki performansıyla hayranlık uyandıran çok yetenekli bir oyuncudur. Rol aldığı büt ün dizi filmlerde farklı ve ayrı bir ışığı var. Şu anda yayın hayatına internet üzerinden başlayan Masum dizisinde rol alıyor. Diziyi henüz izlemedim ama eminim oraya da renk katmıştır ışığıyla. Dramada da komedide de çok başarılı. Umarım sanat hayatı uzun ömürlü olur. Dizi filmlerde hep görmek istediğim bir oyuncu. Kendisine sevgiler.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 10 Ekim 2016 11:03:23

10

iyi bir oyuncu.

mansurx avatar mansurx 06 Ekim 2016 01:40:01

8

Tülin özen yetenekli,güzel iyi bir oyuncu her türlü rolde oynayabiliyor ve hem dram hemde komedi performansı iyi nuri bilge ceylan ve zeki demirkubuz filminde çok görmek isterim meleğin düşüşü,vicdan filmleri beyaz gelincik ve üsküdara giderken dizil erinde iyi performans gösterdi özellikle üsküdara giderken dizisinde ödüllük bir komedi performansı vardı yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz başarılar dilerim.

Yandex.Metrica