Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Av Zamanı (...Hunting Time)

Av Zamanı

7,87

(6 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 33 Dk Dram Politik Psikolojik Dram, Politik, Psikolojik

Yönetmen: Erden Kıral Erden Kıral

Ülke: türkiye

Oyuncular: Dilaver Uyanık, Nüvit Özdoğru, Zihni Küçümen, Aytaç Arman, Şerif Sezer, Mustafa Alabora Devamını Gör...

Ödüller: En İyi YönetmenEn İyi FilmEn İyi Müzik

Konusu : v Zamanı, Erden Kıral'ın yönetmenliğini yaptığı 1988 yapımı bir film. Film, 2. Ankara Film Şenliği'nde en iyi film ödülü almış ve Berlin Film Festivali'ne kabul edilmişti. Terörizmin ortalığı kasıp kavurduğu günlerde Cunda Adası'na giden yazar, burada çalışan dul bir kadından ilham alarak yine yazmaya başlar.Göztepe

27 Şubat 2019 22:53

Yeni yitirdiğimiz Aytaç Arman anısına seyrettiğim bir filmdi psikolojik ağırlıklı bir film. Ortalığın kötü olduğu darbe dönemi filmde canlandırılmış sırasıyla yazarı, profesörü öldürüldüğü dönem. Cunda adasında çekilen film kare kare fenada yansımamış. Aytaç Arman ünlü bir yazarı iyi canlandırmış biraz ağır olsada film iyidi.

Cevap Yaz

performer

10 Nisan 2016 20:26

genel olarak bu tarz siyasi filmlerdeki psikolojik anlatım bir nev-i zorunluluk olmuş, belki o dönem (filmin çekildiği yıl) sansür heyeti o kadar katı olmasaydı bu tarz filmlerde daha anlaşılır ve daha akıcı bir anlatım şekli kullanılabilirdi. film için olumlu veya olumsuz birşey söylemeyeceğim ve az yada çok puan vermiyorum.

Cevap Yaz

kral_affetmez

22 Kasım 2013 12:05

aytaç arman çok iyi bir oyuncu türk sinemasının en güzel filmlerden birisi aytaç arman süper

Cevap Yaz

turgut1955

13 Ekim 2008 10:48

Av Zamanı 1988 yapımı Yönetmen Erden Kıral yapım Mine Film Kadri Yurdatap Senaryo Ferit Edgo müzik Sarper Özcan Görüntü Yönetmeni Kenan Ormanlar ışık yönetmeni bendim çekimleri Ayvalıkta yaptık çekimler Otuz beş gün sürdü çok güzel bir çalişmaydi O Zamanlar herkes kendi işini yapardi şimdi setde herkes her işi yapıyor adam iki gün seti izliyor ya yapımcı ya yönetmen ya görüntü yönetmeni ya ışık yönetmeni oluyorlar ondan sonrada Başımıza uzman sinemacı oluyorlar Yeşilçamın işi bilen sinema emekçılerını begenmezler 12 Eylül öncesini Anlatan güzel bir ERDEN KIRAL filmidir

Cevap Yaz

fulda

2 Ağustos 2008 01:32

12 Eylül öncesi terör dönemine ilk kez deginen bir Erden Kiral filmi.Izlemenizi öneririm, bu dönemi bireysel düzeyde anlatsa bile.

Cevap Yaz

LoveYou

29 Temmuz 2007 04:51

Psikolojik ve Durgun bir film olarak Kusursuz...Zaten Aytaç Arman'ın rol kabiliyeti Ortada ! Erden Kral yönetimi de usta işi olunca ortaya bir Klasik Çıkıyor ... Savaş dönemine'de parmak basmaktan geri kalmayan filmde Aytaç Arman'ın öldürüldüğü Sahneye dikkat ! !

Cevap Yaz
Yandex.Metrica