Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Kenan Ormanlar

Kenan Ormanlar

Doğum Yeri : Yugoslavya-Üsküp

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1937

Ölüm : 2015-03-18

Hakkında : 1960 da Almanyaya gitti. Berlin de sinema okudu.Münih de Tv üstüne çalıştı. Varşova ve Parisde eğitimini geliştirdi. Münih sinema okulunda öğretim üyeliği yaptı. Sinemamızın önemli görüntü yönetmenlerimizdendir.

Resimlermansuryıldırım

18 Mart 2015 16:45

İyi bir görüntü yönetmeniydi ayrıca seçici bir görüntü yönetmeniydi görev aldığı 9 filimde kaliteli iyi filmlerdi hiç bir zaman popüler olamadı nedeni her filimde çalışmadığı içindi tv filmi ve tv dizisi her şeye girse çok para kazanabilirdi ama o seçici olarak sadece sinemayı seçti kaliteli sanatsal festival filimlerini seçti fazla bilinmeyen bir sinemacımızdır halbuki görev aldığı filmlerin her biri türk sinemasının en iyi filmlerinden ayrıca yapımcı olarak türk sinemasının en iyi filmlerinden at,hakkaride bir mevsim ve mavi sürgün filmlerinin yapımcısıydı bu pek izlenmeyecek filimlere para yatırarak sinemada kaliteye sanata önem verdiği belli oluyor ayrıca mavi sürgün filminde senarist olarakta iyi bir yazar olduğunu göstermiş sadece sinema ile ilgilendiği tv filmi ve tv dizisi işlerine girmediği için kendisini tebrik ederim allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun.

Cevap Yaz

turgut1975

14 Ağustos 2007 13:13

kenan abi bir usta bir uzman kenan abi çok iyi bir insan çok iyi bir görüntü yönetmeni şimdi üç günde görüntü yönetmeni arkadaşlar kenan abiden biraz ışık bilgisi bir ışık şefine nasıl davranılır onu örenin kenan abi seni çok seviyorum ışık yönetmeni turgut köse

Cevap Yaz

performer

20 Nisan 2007 09:13

güneş karabuda gibi çok başarılı ama az film yönetmiş kamera direktörlerinden, gani turanlı, ali uğur, erdoğan engin ayarında bir usta.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica