Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yedi Kocalı Hürmüz

Yedi Kocalı Hürmüz

9,10

(22 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Aralık 1971 1 Saat 28 Dk Duygusal Komedi Tarihi Duygusal, Komedi, Tarihi

Yönetmen: Atıf Yılmaz Atıf Yılmaz

Ülke: türkiye

Oyuncular: Münir Özkul, Süleyman Turan, Ali Şen, Salih Güney, Tanju Gürsu, Türkan Şoray, Necdet Yakın, Suna Selen, Rukiye Göreç, Mualla Sürer Devamını Gör...

Konusu : Hürmüz güzeller güzeli bir kadındır, kocası Ömer hapistedir ve onu çok sevmektedir. Kocasının da kendisine çok sadık olduğunu düşünür ama bir gün onu ziyarete gittiğinde kendisinden başka altı eşi daha olduğunu öğrenir ve bunu kendine yediremez ve Ömer'den intikam almaya başlar. Hızır Reis,Bekçi Hasan,Tulumbacı Hayri,Hallaç Rüstem ve Berber Hasan. Hürmüz sırayla hepsiyle evlenir ve hepsini gerdek gecesi kaçırır. Hürmüz'ün gönlü ise doktor dadır.KartalTibetTutkunu

5 Ekim 2017 02:06

Bu filmi salt cast oyuncu senaryo anlamında bakınca on numara film denebilir Ama usta Münir ÖZKUL statü sesi ile özdeş oyuncuları dublaj yapılması ve bu tarz filmi de Tiyatro norm çekince O sinemanın büyülü izlence tadını vermediği açık Türkan ŞORAY, Tanju GÜRSU uyumu olan farklı anlatım tarzıyla izlenmesi tavsiye edilebilir bir film

Cevap Yaz

TubaArtan

20 Ağustos 2017 00:03

Mevcudiyetiyle beni ekser cihette mesud kılan, latifesi bol, eğlencesi gani, tegannileri aliyy'ul ala olan mütemadiyen izlediğim Al-i Osmanlı'da yaşayan Taşkasaplı Hürmüz'ün hikayesi.. Mükerrerce temaşa etsem bittabi yılmam.... :) 10/10

Cevap Yaz

sinemaadamı

7 Mart 2016 19:48

orta şeker bir film filmden çok oyuncu kadrosu çok iyi süleyman turan karadenizli rolüne çok yakışmış , tanju gürsu kabadayı münir özkul yanlış değilsem berber necdet yakın hallaç ve salih güneyde doktor burda türkan salihe aşık bu filmde . salih de çok kibar b ir rolde rolünü hayri esen dublajının da yardımıyla iyi oynamış yoksa salih böyle rollerin adamı değil. türkan desen gene çok güzel gene çok alımlı ve komik. kocalarına çok çektiriyor bu filmde.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

17 Haziran 2015 16:22

İnternetteki versiyonunda görüntü ve ses kalitesi epey kötü.Temiz bir şekilde yeniden izlemek isterim.Oyuncu kadrosu iyi seçilmiş.

Cevap Yaz

yesim35

31 Mart 2012 00:25

bu filmde türkan şorayın okuduğu şarkıları kim söylüyor bilen var mıdır.mediha şen gibi geliyor ama emin olamadım.hem benziyor hem benzemiyor.

Cevap Yaz

benimsinema

19 Şubat 2012 10:49

izlenmesi gereken güzel bir komidi...bana göre herkes rolünü basariyla yapmis...

Cevap Yaz

FOSTERKANE

30 Ağustos 2011 18:11

film her ne kadar komedi tarzi olsada aslında o eğlecenin altında kadının tarih boyunca nasil ezildiğinde anlatmakta. caresiz durumda kalan hürmüz güzeliğini kullanarak daha kolay yaşamaya dener, tüm ona aşik olan erkeklerde onu aslında sevmezler hepsi hürmüzle güzel bir gece yaşamak isterler, filmde hürmüzün gördügü kabusda onun insanlığından cok etinden faydalanmak isteyen erkekleri gösterir. oyun basarli yazar sadik sendil in elinden cıkmasına ragmen bence bu kabus fikri ayse sasa ait olmalı, cünkü ah güzel istanbul 1966 ve balati arif 1967 filmlerindede böyle bir kabus sahnesi vardı.

kadın ve erkek ilişkilerini elestiren filmin son sahnesinde  hürmüz taslanma cezasindan  yine güzeligini kullanarak kurtulur.

Cevap Yaz

missy77y

11 Temmuz 2011 18:24

arkadaşlar bu filmi bir yılı aşkın bir süre önce trt'den kaydettim ancak film siyah beyaz yayınlandı ve filmin afişinde yazdığı gibi renkli olduğunu biliyorum... konu hakkında bir bilgisi olan bana ulaşırsa sevinirim.

Cevap Yaz

t_rex

2 Haziran 2011 11:02

zamanın ötesinde, harikulade.. afiş eseri hak etmiyor.

Cevap Yaz

erolavcı

15 Aralık 2010 22:15

Belkıs Özener...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica