Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aşk Dediğin Laf Değildir

Aşk Dediğin Laf Değildir

8,30

(31 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 31 Ekim 1976 1 Saat 21 Dk Duygusal Duygusal

Yönetmen: Safa Önal Safa Önal

Ülke: türkiye

Oyuncular: İhsan Özenç, Nilgün Ceylan, Ahmet Turgutlu, Ferhan Şensoy, Vala Önengüt, Erhan Yazıcıoğlu, Gülçin Akçay, Ayla Oranlı, Mehmet Yağmur, Osman Çağlar Devamını Gör...

Konusu : Filmde fakir bir delikanlı ile patronun zengin kızı arasındaki ilişki anlatılır. Yakup, bir plajda cankurtaranlık yapan gayretli bir gençtir. Çevresinde yardımseverliğiyle tanınmaktadır. Plaja gelen genç kızların gözdesi olan yakışıklı genç, iyi bir gelecek için para biriktirme derdindedir. Patronun şımarık kızı Belma ile şans eseri tanışırlar. İkisi de birbirinden etkilenmiştir. Ancak Yakup’un iyileşmek için her sabah plajda denize giren Serpil’in ona olan ilgisinden haberi yoktur. Belma’nın ailesi ve arkadaşları da iki gencin yakınlaşmasından rahatsızdır.Nimune

8 Ekim 2019 23:50

Asıl adı Halk Plajı'dır filmin. Sansürden geçemeyip bu adı almıştır.Bu filmde oynamasının özel bir nedeni vardır. Hem macera/drama filmlerinde oynama arzusu, hem de sinema öncesindeki hayatını ziyadesiyle anımsatması. Ayrıca filmdeki sahil çoktan hakkın rahmetine kavuşturuldu. Sevda Ak tolga'ya Hababam sınıfı'na ve so nrasına kapı açan filmdir.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

6 Haziran 2018 01:03

Senarist Safa ÖNAL'ın yalın güzelde bir senaryosu Ve de dev aktör Tarık AKAN'ın sinemada jön olduğu ilk yedi yıl ki dönemden Harika DEĞİRMENCİ ile harika da aşk filmi

Cevap Yaz

AlınYazısı

24 Eylül 2016 10:28

Temiz ve net bir hikaye. Bir plajda kendi halinde çalışarak kıt kanaat para biriktirip ufacık hayaller kuran bir genç Vardır. ve bu gencin yanına gidip gelen bir zaman sonra gönlünü bu gence kaptıran sevgiye ihtiyacı olan sakat bir kız vardır. Günün birinde zengin bir kızın yolu bu fakir plaja düşer ve bu gence rastlar. oda bu gençten hoşlanmaya başlar. Gencin yüreği bu zengin kıza istemeden titresede aradaki sınıf farkı ve imkansızlık bu sevgiyi başlamadan bitirmeye yetecektir. Zaman geçer ve o genç kendisini çok seven sakat kız ile evlenir. Zengin kız eski hayatına dönmek zorunda kalır. Filmde bir nokta var. Yakup herşeye rağmen Belmaya kapı açar. Ama bir yanı aslında ilerde bu sınıf farkı nedeniyle sorun olacağının farkındadır.Çünkü Belma’nın babası bu genci uyardığında Yakup o tatlı aşk uykusundan çoktan uyanmıştır bile. Belma da o zengin hayatı silip gelir ama belki bir heves yada bir egodur onunkisi. Belma’nın babası çok rahat bir tavırla Annesine, kızının bir gün geri geleceğini ve çok pişman olacağını önceden bildirmektedir.Çünkü onların yaşamları alışılmış bir takım şeylerin aslında asla bırakılmayacağını Adı gibi bilmeleridir. Zenginlik lüks hayat ve para gibi. ..Yakup Belmaya ufacık bir derme çatma odadan sattığı birkaç balık parasıyla bakamayacağını ve bu zengin güzel kızı mutlu edemeyeceğini Anlamış olacakki. Kendisine Umut bağlayan ve delice seven sakat kızın İlan-ı aşkını gördükten sonra kendisine bambaşka bir hayat kurar. Yani kısacası hikayede anlatan aşkın bazen bir heves bazen paranın aşktan üstün geleceği ve aşkın bazen bir müddet sonra yalan olduğunun göstergesidir. Burdaki mesaj çok anlamlıydı bana göre.

Cevap Yaz

MGUNAY

14 Ocak 2016 14:42

Belma'ya askıntı olan Doğan Bavli'nin seslendirdiği oyuncu kim? Filme gelecek olursak güzelliği dişiliğiyle izleyiciyi ekranlara kilitleyecek bir Harika Değirmenci var. Film sırf bunun için bile izlenir. Filmin konusu da çok güzel.

Cevap Yaz

sinemaadamı

12 Ocak 2016 12:56

tarık akanın başrolünü oynadığı güzel bir türk filmi.

Cevap Yaz

performer

9 Kasım 2014 23:29

güzel bir film... bir safa önal filmi.

Cevap Yaz

Elvis07

11 Nisan 2014 05:09

Tarık Akan nın en iyi filmlerinden biridir bana göre . Üstat Safa Önal ın hem yazıp hem yönettiği bir film olması da filme başka bir değer katıyor. 1975 Türkiye güzeli Harika Değirmenci sinema yaşamına devam etseymiş olurmuş hem güzelliğiyle hemde dahada üzerine koyacağı oyunculuğuyla sinemada başarılı bir kariyer edinebilirmiş aslında, iki filmde kalması üzücü olmuş.

Cevap Yaz

erakman

23 Kasım 2013 12:40

10 numara bir film.Tarık Akan-Harika Degirmenci gerçekten de çok güzel oynamışlar.Sevda Aktolga ise filme bambaşka bir tat vermiş.Tum bunların yanında öyle bir kadro kurulmuşki film için,adeta sinema için biçilmiş bir kaftan olmuş.Filmin başında ki şarkılar ise tam olmuş.Harika!!!

Cevap Yaz

jeremiekhan

12 Eylül 2013 12:04

son derece güzel bir oyuncu kadrosuna sahip duygusal ve mantıklı bir yapım kesin izleyin

Cevap Yaz

Shadow_

14 Aralık 2012 05:59

filmin teknik aksaklıkları bi yana, hikayesini kolaylıkla içselleştirdiğiniz bir aşk , müzikler, oyuncuların karaktere oturuşu ve hüzünlü gerçekçi bir son, aynı etkiyi yaratırmı bilmem ama duygusal bi türk filminden beklentinizi en üst seviyede karşılamaya yeter.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica