Yıllar sonra kocalarının mezarı başında karşılaşan iki kadının öyküsü."> Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey ~ Sinematurk.com
Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey (Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey)

Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey

8,13

(14 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 9 Şubat 1996 2 Saat 8 Dk Fantastik Gizem Dram Duygusal Deneysel Fantastik, Gizem, Dram, Duygusal, Deneysel

Yönetmen: Zeki Ökten Yusuf Kurçenli Ömer Kavur İrfan Tözüm Erden Kıral Zeki Ökten, Yusuf Kurçenli, Ömer Kavur, İrfan Tözüm, Erden Kıral

Ülke: türkiye

Gişe: 3.496

Oyuncular: Erol Demiröz, Ali Sunal, Arda Selvi Evren, Arda Bülbül, Nezihe Becerikli, Serap Aksoy, Tarık Akan, Zeynel Kayabal, Vecihi Ata Berk, Güner Özkul Devamını Gör...

Konusu : Yıllar sonra kocalarının mezarı başında karşılaşan iki kadının öyküsü.

Yapımcı

Müzik

Kurgu

Sanat Yönetmeni

Yapım Ekibi

Yönetmen Ekibi

Kamera Ekibi

Post-Prodüksiyon

Işık Ekibi

Makyaj Ekibi

Ses Ekibi

Efektler

Seslendirme

Ulaşım

Diğermahfel06

8 Ocak 2021 02:40

Fena değil. Konu bütünlüğü olsaydı daha güzel bir film ortaya çıkabilirdi ama bu haliyle de çok kötü değil film. Buluşma : Başrolleri Zuhal Olcay ve Lale Mansur paylaşıyor ve bu ikiliye Cüneyt Türel ile Nüvit Özdoğru eşlik ediyor. Filmin yönetmeni Ömer Kavur. Fena değil diyebileceğim bir kısa film, beni fazla tatmin etmedi 5/10 Monte Kristo : Hale Soygazi ve Macit Koper çok başarılıydı, Taner Barlas da fena değildi. Filmin yönetmeni İrfan Tözüm. İzlenebilir güzel bir film ortaya çıkmış 7/10 Çünkü Onu Seviyorum : En vasatı bu sanırım. Yönetmen Yusuf Kurçenli. Oyunvuluklar vasat, sinematografi güzel, başka bir numarası yok. +18 sahneleri sebebiyle ailece izlememenizi tavsiye ederim 4/10 Ay Hikayeleri : Başrollerini Fikret Kuşkan vs Güner Özkul'un paylaştığı filmin yönetmeni Erden Kıral. Fazla karanlık sahneleri seyir zevkini düşürüyor. Onun haricinde filmi pek beğenmedim 5/10 Hep Aynı : Nezihe Becerikli, Tarık Akan ve Serap Aksoy gibi oyuncuların bulunduğu filmin yönetmeni Zeki Ökten. En beğendiğim film bu oldu. Uzun metraj olarak çekilseydi daha iyi olurdu ama bu haliyle de gayet güzel, sırıtan bir oyunculuk yok. Ayrıca filmde birkaç saniyeliğine de olsa Erol Demiröz ve Ali Sunal'ı görebilirsiniz 8/10

Cevap Yaz

karademir1981

28 Aralık 2015 23:30

Bir kere yönetmenlere bakınca herhalde türk sinemasının en önemli isimlerini görüyoruz. Bu filmi ben biraz da bu gözle izledim. Öyküsünü beğenmediğim bir bölümde bile bazen bir sahne ya da kurgu bağlanmamı sağladı. Oyuncular açısından da zengin bir kadro var karşımızda. Ben sanırım en çok Hale Soygazi ve Macit Koper'in oynadığı ve İrfan Tözüm'ün yönettiği bölümü sevdim...

Cevap Yaz

M.Y

21 Aralık 2015 08:21

Aşk üzerine söylenmemiş herşey filmi 5 kısa filmden oluşsada konu bütünlüğü pek yok her yönetmen kendi ekibiyle bir film yapmış mesela anlat istanbul da konu bütünlüğü vardı bu filmde yok doğrusunu söylemek gerekirse pek olmamış ama ömer kavur ve irfan tözüm ün filmleri filmi ayakta tutuyor ama herşeye rağmen türk sinemasının 5 değerli yönetmenin çektiği kısa filmler izlenebilecek kalitede.

Cevap Yaz

M.Y

21 Aralık 2015 08:13

Hep aynı-yönetmen-zeki ökten-film aşktan çok yaşlı bir kadının yalnızlığını anlatıyor torunu oğlu ve gelini ile yaşadığı kuşak çatışması aslında güzel bir kısa film sinema tadında olmuş ama konunun aşkla ilgisi pek yok sadece evin genç kızıyla konu aşka bağlanmış oda pek ayrıntıya girilmeden yapılmış ortalama bir kısa film nezihe becerikli yaşlı kadın rolünde iyi performans göstermiş baş rolün altında kalmış kısaca aşk üzerine söylenmemiş herşey filminin son kısa filmi izlenebilecek bir kısa film filmin notu 10 üzerinden 6.

Cevap Yaz

M.Y

21 Aralık 2015 07:33

Ay hikayeleri-yönetmen-erden kıral-film ilk 3 kısa filme göre çok masalsı bir film olmuş iki ayrı hikaye aynı filmde belkide yabancı eserlerden uyarlama olduğu için çok batı tarzı bir film olmuş ama hikayelerin pek iyi işlendiğide söylenemez yinede ortalama bir başarısı var çünkü onu seviyorum ile birlikte serinin ilk iki filmi düzeyinde değil filmin notu 10 üzerinden 6.

Cevap Yaz

M.Y

21 Aralık 2015 06:51

Çünkü onu seviyorum-yönetmen-yusuf kurçenli-film baştan sona bir aşk hikayesi 2 adam arasında kalan bir kadının karar veremeyişinin hüzünlü hikayesi ilhan şeşen,yalçın dümer ve sermin karaali rollerinde fena değildi buna rağmen klişe bir konusu olan ilk iki kısa filmden zayıf bir film ortalamadan öte olmayan bir kısa film son olarak filimde azda olsa erotik sahne olduğundan ailecek izlenmeyecek bir film olduğunuda önceden söyleyeyim filmin notu 10 üzerinden 6.

Cevap Yaz

M.Y

21 Aralık 2015 06:02

Monte Kristo-yönetmen-irfan tözüm-15 yıllık evli nebile ile komşusu selahattin in aşkları anlatılıyor film birazda yine irfan tözümün yönettiği ve hale soygazi nin baş rolünde oynadığı cazibe hanımın gündüz düşlerine benziyor bu kısa filmde düşle gerçek arasında bir hikaye filmin bitirişi güzeldi kısaca film izlemeye değer iyi bir kısa film filmin notu 10 üzerinden 7.

Cevap Yaz

M.Y

21 Aralık 2015 05:24

Buluşma-yönetmen-ömer kavur-film ömer kavur un sanatsal filimlerindeki gerelim gizem ve psikolojik öğeleride barından başarılı bir kısa film olmuş zuhal olcay filmin en iyisiydi lale mansur da rolünde fena değildi ama bitiriş daha iyi olabilirdi yinede sinematoğrafik iyi bir kısa film filmin notu 10 üzerinden 7.

Cevap Yaz

Göztepe

28 Aralık 2012 18:35

5 yönetmen 5 tane kısa metrajlı ayrı bir film ve 5'ninde ayrı ayrı farklı senaryosu var. Filmin başında rahmetli yönetmen Ömer Kavur'un psikolojik tarzında filmle başlıyor ve kendi sinemasını icra ediyor. Filmde yer alan her yönetmenin kendi ekibi ve oyuncuları var farklı farklı yönetmenlerimizin hepside kendi sinemasını perdeye aktarıyor. Fakat rahmetli yönetmenlerimizden Yusuf Kurçenli'nin çektiği kısa metrajlı yapımda üstsüz sahneler var bunu ben 90'lı yıllardaki sinemaya yakıştıramadım. Ben şahsen şöyle bekliyordum Aşk Üzerine Söylenmemiş Herşey adı altında sinemamızın. 5 değerli yönetmenlerinden Zeki Ökten,Yusuf Kurçenli,İrfan Tözüm,Erden Kıral ve Ömer Kavur bir araya geldi hepsi anlaştı . Bu film adı altında sinemasını farklı bir tarzda gerçekleştirdi fakat düşündüğüm gibi olmadı . Ortalama 8 puanı hakeden 5 kısa metrajlı 5 senaryoyu bir arada toplayan değişik bir yapım..!

Cevap Yaz

kamil zafer

16 Nisan 2012 14:07

Sinema Vakfının gerçekleştirdiği 5 ad.kısa metrajlı filmden oluşuyor "Yerçekimli Aşklar-1995 de olduğu gibi.

1-Monte Kristo:Yön:İ.Tözüm,Eser:N.Eray,Müzik:C.Hakgüder,Gy:E.Kahraman,Oyuncular:H.Soygazi,M.Koper,T.Barlas,F.Evren,E.Okay,A.Okay ,Konu:15 yıllık evli 2 çocuk annesi Nebile'yle komşusu Selahattin'in aşkları anlatılıyor.

2-Buluşma(1995)Yön:Ö.Kavur,Gy:O.Oğuz,Müz:C.Hakgüder,Oyuncular:L.Mansur,Z.Olcay,C.Türel,N.Özdoğru,Konu:İki çocukluk arkadaşı Nesrin'le Meral'in farklı zamanlar da evli oldukları adamın ölümünden 3 yıl sonra mezarı başında karşılaşıp hakkında konuşurlar ve onun bilinmeyen bir çok yönlerini keşfederler.

3-Çünkü Onu Seviyorum(1995),Yön:Y.Kurçenli,Gy:S.Taylaner,Müz:İ.Şeşen,

T.Sezer,Oyuncular:Ş.Karaali,Y.Dümer,İ.Şeşen,K.Avcılar,S.Taylaner,Konu:Kocasıyla kavga etmiş olan Feride arabasıyla giderken kaza yapar ve bitkisel hayata girer.Sevgilisi Uğur'da onun bu haline dayanamıyarak onu öldürür,nedenini de açıklar. "Çünkü Onu Seviyorum".

4-Hep Aynı,Yön:Z.Ökten,Sen:H.Haksun,Müz:O.Abadan,Gy:E.Şenkay,Oyuncular:T.Akan,S.Aksoy,N.Becerikli,A.Bülbül,A.Sunal,E.Demiröz,S.Eren,Konu:Dar gelirli bir ailenin yaşamı hikaye ediliyor.

5-Ay Hikayeleri(1995) Yön:E.Kıral,Sen:E.Kıral,H.Kuzu,Gy:B.Ulus,Oyuncular:F.Kuşkan,G.Özkul,V.A.Berk,Z.Kayabal,Konu:Genç bir yazarın yeni geldiği bir kentte yerleştiği çatı katında,anlattığı öykülerle her gece kendisine misafir olan AY'la olan muhabbetleri anlatılıyor.NOT:Hans Christian Andersen'in "Resimsiz Resim Defteri" ve Alphonse Daudet'nin "Ayna" adlı öykülerinden uyarlanmış.

 Yine "Bana Gelince" diyerek, "Yerçekimli Aşklar-1995" de dediklerimin burada da geçerli olduğu belirtelim ki fazla uzun etmeyelim. 16.4.12  Zafer ALGAN

Cevap Yaz
Yandex.Metrica