Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Bir Millet Uyanıyor

Bir Millet Uyanıyor

9,06

(25 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 41 Dk Dram Savaş Tarihi Dram, Savaş, Tarihi

Yönetmen: Ertem Eğilmez Ertem Eğilmez

Ülke: türkiye

Oyuncular: Atıf Kaptan, Önder Somer, İhsan Yüce, Münir Özkul, Danyal Topatan, Hayati Hamzaoğlu, Kartal Tibet, Sevda Nur, Şeref Gedik, Nermin Özses Devamını Gör...

Ödüller: En İyi 2. Film

Konusu : Filmde, Yüzbaşı Davut ile altı askerinin köylülerle birlikte Yunan işgaline karşı koymaları anlatılır. 96. Alayın komutanı Yüzbaşı Davut, Çanakkale Savaşı’ndaki kahraman askerlerini toparlamaya çalışır. Bir araya gelen yedi asker köylüleri düşmana karşı örgütler. Köylülerle beraber düşmanın öncü birliğini yok ederler. Düşman, esir aldığı kadın ve çocuklara karşılık askerlerin teslim olmasını ister.burcusara

13 Nisan 2019 01:11

Kartal Tibetin ilk filmlerinden ama bence hiç de belli değil, o kadar güzel oynamış. Diğer oyuncular da zaten hep usta oyuncular. Kadro şampiyonlar ligi kadro gibi diyenler çok haklı. Herkes mutlaka izlesin diyorum.

Cevap Yaz

MGUNAY

7 Ocak 2016 09:57

Küçük Ağayla beraber en iyi Kurtuluş Savaşı filmi diyebilirim.

Cevap Yaz

performer

25 Ocak 2015 21:39

filmin ses mühendisi yorgo iliyadis ve görüntü yönetmeni kriton iliyadis kardeşlerin bu filmde çalışmış olmaları çok anlamlı, verdikleri emeklerden dolayı her iki sinemacımızı da rahmetle anıyorum. ertem eğilmez ve tüm oyuncu kadrosu zaten muhteşem. türk sinema tarihinin önemli filmlerinden.

Cevap Yaz

Göztepe

19 Mayıs 2013 15:43

Gururla iftiharla izlediğim bir film yönetmen rahmetli Ertem Eğilmez'den tut oyuncu kadrosuna kadar dört dörtlük bir film. Bugün 19 Mayıs böyle bir günede anlı şanlı bir film yaraşırdı. Güçlü düşman kuvvetlerine bir avuç eski silah arkadaşlarıyla ve yanına köylüleri alarak savaşa katılan. Bir grup cefakar Türk mileti yansıtılmış bu filme kurtuluş savaşında bağımsızlığımızın ne kadar zor kazanıldığını yansıtan filmlerimizden biri. Başrolde Kartal Tibet olmak üzere hemen hemen tüm oyuncular rollerinin hakkını vermiş. Özellikle rahmetli dini filmlerin vazgeçilmez dublaj sanatçılarından. Agah Hün'ün anlatıcı olarak başarılı dublajı filme damgasını vurmuş. Aziz şehitlerimizin ruhu şad vatan için gazi kalan o insanlardan ve bu güzel filmi bize armağan eden yönetmen rahmetli Ertem Eğilmez'in ruhu şad olsun..Ne Mutlu Türküm Diyene..

Cevap Yaz

oguzkaganturkyilmaz

13 Şubat 2013 18:16

Herkes Ertem Egilmez'den bahsedip durmus ama filmin asil kahramani Kartal Tibet'tir. Bu filmdeki oyunculugu o kadar yuksektir ki tek basina alip goturmus diyebiliriz. Tabi diger ustalarin hakkini inkar etmemek gerekir. Ancak Bu tarz filmlerde Kartal Tibet ve Cuneyt Arkin disinda basarili olan basrol yoktur...

Cevap Yaz

ilhan-59

1 Temmuz 2011 11:11

  Yul Bryner'in " Yedi Silahşörler " filminden esinlenerek çekilmiş . kurtuluş savaşı sırasında savaşmak için bileği kuvvetli 7 adam tek tek ikna edilip toplanıyorlar ve cepheye savaşmaya gidiyorlar. Filmde Münir Özkul başarılı oyunuyla hemen sivriliyor. Yönetmen başarılı.

Cevap Yaz

MGUNAY

1 Mart 2011 14:08

Türklerin iftihar edeceği unutulmaz bir Ertem Eğilmez filmi Delikadirinde dediği gibi Aziz şehitlerimizi minnetle ve filmde o eski günleri hatırlatan oyunculardan senaryoyu yazan Sadık Şendil'e kameramanından ve figuranına kadar herkeze minnetdarız.

Cevap Yaz

delikadir39

26 Şubat 2011 00:03

Aziz şehitlerimiz vatan size minnettardır.

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

25 Şubat 2011 23:00

Yüce Türk Milletinin, Milli duygularını kabartan Türk sinemanın en güzel kurtuluş savaşı filmlerinin başlıcası... Kartal TİBET ve ekibi, usta oyuncuların hepsinin canla başla adeta gerçek milli mücadela savaşı... Bu, filmin başarısında en büyük pay sahibi Yönetmenide olan usta duayen Ertem EĞİLMEZ hoca sayılmalı.

Cevap Yaz

nurettin_akgoz@hotma

7 Haziran 2009 18:19

MİLLİ DUYGULARIN DORUĞUNDA BİR FİLİM EMEĞİ GEÇENLERE 10 PUAN  BİLE AZ ..........

Cevap Yaz
Yandex.Metrica