Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nahit Ataman

Nahit Ataman

Doğum Yeri : İzmir

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1923

Ölüm : 1990-02-23

Hakkında : 1923 yılında İzmir’de doğdu. Ertem Eğilmez'le Efe (1961), sonra da Arzu Film şirketlerini kurdu (1963).

İlgili Filmler

ResimlerSinemakralı1

2 Mart 2020 01:56

Allah rahmet eylesin iyi bir yapımcıymış filmlerinin çoğu gişe filmi bir kaç tanede festival filmin de yapımcılık yapsaydı keşke.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

31 Temmuz 2016 19:29

Çok iyi bir yapımcı.

Cevap Yaz

worldshaking

11 Ocak 2013 01:23

çok sevdiğim filmlerin yapımcısı.Allah rahmet eylesin...

Cevap Yaz

FOSTERKANE

2 Haziran 2011 03:25

nahit ataman ne yazik ki vefat etmistir. türker inanoglu verdigi bir reportajda, ertem egilmez ölüm döseginde yatarken hic umadik bir anda nahit ataman in öldügü haberini aldigini  ve kendisinin bir arkadasiyla beraber bu kötü haberi ertem egilmeze söylemek zorunda kaldigini söylemisti(burdada bu kötü haberi vermek ne yazik ki bana düstü).bu vefat olayi ya 1988 de (arabesk filmi cekilirken ertem egilmez hastalanmistir) yada 1989 de olmustur bence , nahit atamanin eger aile yakinlari varsa daha saglam bilgi verebilir ve rahmetlinin bir resmini göndere bilir.

ertem egilmezle beraber sinemaya verdigi emekler cok büyük ve unutulmazdir. kendisi hic film yönetmemistir belkide isi daha cok filmleri pazarlamakti yani daha cok ticari alanda ugrasmakti ve bu ortaklikda belki bu sebebden dolayi böyle verimli ve basarli olmustur. (mesala memduh ün ve arsavir alyanak ortakligi cabuk bozulmustur, ikiside yönetmenlikle ugrasmak istemis ve bu istek yüzünden cabuk ayrilmislar ve beraber calistiklari yapitlar egilmez/ataman ikilisi  gibi basarli olmamistir)

allahtan hem nahit atamana hemde ertem egilmeze rahmet dilerim. türk sinemasina verdikleri emekleri hic bir zaman unutulmayacaktir. 

arzu film türk sinemasinda bir marka olmustur ve bugün yapilan ve komedi diye sunulan filmler inanin cok kisa ömürlü olacaktir ve bu filmler bir zamanlar sonra unutulup yerine yine arzu film yapitlari ilk günkü gibi deger kazanacaktir

Cevap Yaz

nedim yıldız

28 Ocak 2008 13:18

60 lı yıllardan itibaren yönetmen ertem eğilmez,senaryo yazarı sadık şendille arzu filmi kurarak,türk sinemasının unutulmaz güzellikte duygu yüklü komedi,aşk filmlerine imza atmıştır...

Cevap Yaz

emrahcakmak

27 Eylül 2007 11:08

sinemamızda bir cok basyapıtın yapımcılığını yapan nadide insan uzun ömürler versin

Cevap Yaz
Yandex.Metrica