Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Göl

Göl

7,37

(10 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Şubat 1983 1 Saat 23 Dk Macera Dram Duygusal Macera, Dram, Duygusal


sinemaadamı

2 Ocak 2016 20:20

eski bir gazete haberinde okumuştum bu filmde aslında cüneyt arkın , kadir inanır , birde yanlış değilsem türkan şoray oynayacakmış hatta film için kadirle cüneyt yan yana bile gelmiş senaryoyu okumuşlar anlaşma yapılmış filmde murat rolünde cüneyt hasan rolünde kadir oynayacakmış. herkes tamam demiş ama nedense sonra tüm kadroyu değiştirmişler. zaten her üç ismi o dönem birarada düşünmek imkansızdı. bi kere üçününde jenerik egosu vardı. hepsi kendisine en iyi star gözüyle bakardı bundan başka bi sebep olduğunuda sanmıyorum zaten bu filmde onlar oynasaydı filme 10 değilse bile 9 verirdim. ancak 7 verebilirim. filmde hakan baba müjde abla ve talat abi çok başarılı ama hakan baba 1 numara yani filmin fenomeni olmuş diyebilirim benim için öyle en azından.

Cevap Yaz

performer

4 Kasım 2013 00:18

zaten bir dublaj sanatçısı olan orhan aykanat kendi sesiyle oynayabilirdi, onu seslendiren kamuran usluer'de hakan balamir'i seslendirseydi daha iyi olurmuş bence.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

15 Şubat 2012 20:46

Kasaba'daki göl'deki gazino'ya şarkıcı olarak gelen bir kadının başına gelen olayları yansıtmış son derece etkileyici ve güzel bir film. "Nalan" Müjde Ar şarkıcı olarak başka bir memleketten gelmiş hayatını şekillendirmek zorunda olan bir kadındır. Geldiği yer ise kasabanın göl gazinosudur. Kasabalının eğlence mekanı canlı bir eğlence yeridir. "Murat" Hakan Balamir oranın en kuvvetli,kudretli insanıdır. O ne isterse o olur öldüğü karısına benzetir Nalan'ı hatta onunla konuşur kaçırır bile. Nalan'a aşık diğer kişi "Hasan" Talat Bulut'tur fakat tam anlamıyla bir kıvılcımlanma yoktur aralarında.  Olayların asıl seyri Murat'ın ,Nalan'ı zorla kaçırarak hapsetmesiyle başlar. Psikolojik bunalımda olan Murat Nalan'ı kaybettiği karısına çok benzettiği için Sabiha olarak seslenir. Fakat bir yolunu bularak Nalan oradan kaçar. Göl'de Hasan arkadaşı "Yaşar" Mehmet Esen ile balık tutmaktadır oraya gider. Yaşar ise biriyle evlenmektedir arkadaşı Hasan'ı davet eder ilişkileri olan kasaba tarafından hor görülen Nalan ile Hasan düğüne gider. Bir süre sonra Murat gelir her ikisini vuracaktır ve bunalıma dayanamayarak av tüfeğiyle kendini vurup ihtihar eder. Takı töreni zamanında ve kasaba sakinlerin gözünün önünde olması kasabalıyı derin üzüntüye boğar. Müjder Ar ve Hakan Balamir'in birçok filmi sinemamızda güzeldir izlenir. Bu filmde onlardan biri başlıca kasaba,kasaba gölü,gündelik hayat,insan ilişkileri. Filmde görülen başlıca etkenler arasında ayrıca filmin şüphesiz en iyi ve etkileyici karakteri. Hakan Balamir oluşturmuş geçmişteki acılarını unutamayan,matemli,yaralı bir insanı iyi canlandırmış. Filmle ilgili yorumları okuduğumda çoğu üye arkadaşım beğenmemiş. Olabilir zevk ve renk meselesidir ama beğenmemelerine biraz şaşırdım. Türk sinemasının güzel filmlerinden sadece filmin müziği beklenilen düzeyde değildi.. 

Cevap Yaz

comerollin

14 Temmuz 2010 16:11

Müjde Ar'ın bütün filmlerini defalarca seyrettim. En sevdiğim aktristtir. Kendisini çok seviyorum.  Ama bu filmi çok sıkıcı. Oyunculuğu yine çok iyi ancak senaryo çok monoton. Filmin sonu da ekileyici değil.

Cevap Yaz

turgut1955

14 Ekim 2008 09:52

Göl 1982 yapımı Yönetmen Ömer Kavur Yapımcı Atıf Yılmaz .Ömer Kavur Senaryo Selim İleri Müzik Atilla Özemir oğlu Görüntü yönetmeni Salih Dikişçi ışık yönetmeni bendim bir şarkıcıyı kendi karısına benzeten ağanın hikayesi çok güzel çalişmaydi Ömer abi çok rahat çalişirdi Ömer abi şaryoyu yerinde ve zamanında kullanan yönetmendi sete hakimdi çalişan oyuncu olsun teknik olsun hiç üzmezdi ömer abiyide çalişan üzmezdi çalişanin hakkini ve parasini Gününde ödüyen yapımcıydı ömer abi çok iyi insandi çok iyi bir sinemacıydı Aramizdan erken Ayrıldi mekani Cennet olsun usta yönetmen ÖMER KAVUR filmidir

Cevap Yaz

onury

2 Ekim 2014 09:21

Merhaba Film nerede çekildi acaba? Epey araştırdım bulamadım. İznik gölü olduğunu düşünüyorum. Bu durumda İznik ya da Orhangazi olabilir. Saygılar

isocum

27 Ağustos 2008 11:25

şarkıcılık yapmak için gittiği kasabada kendisini karısına benzeten bir ağanın esiri olan müjde arın kurtarıcısı talat bulut.

Cevap Yaz

Alın yazısı

30 Mart 2008 13:08

Bu Kadroya Rağmen Duruk Bir Film..

 

Cevap Yaz

selahatk

11 Şubat 2007 13:06

filde büyük sanatçılar var ama filmi seyredeken tat vermiyor.müjde ar da olmasa seyredilmez

Cevap Yaz

gerilla 447

19 Nisan 2006 00:39

Anlatımı ve senaryosu vasat bir film . Bence Ömer Kavur bu filmi çekmekle hayatının hatasını yapmış .Müziklerde dahil başarısız bir film. Yazık Kavur , Yazık Özdemiroğlu....

Cevap Yaz
Yandex.Metrica