Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Seni Sevmek Kaderim

Seni Sevmek Kaderim

8,59

(28 kişi yorum yaptı)

2012-07-31 16:31:59 1 Ocak 1970 1 Saat 37 Dk Dram Dram

Yönetmen: Orhan Aksoy Orhan Aksoy

Ülke: türkiye

Oyuncular: Nevin Akkaya, Fuat İşhan, Jeyan Mahfi Tözüm, Abdurrahman Palay, Kaya Tayfun, Orhan Çoban, Ahmet Şenses, Hakkı Kıvanç, Memduh Ünsal, Nükhet Egeli Devamını Gör...

Konusu : Film, babasını mahkûm ettiren avukatla evlenerek intikam almak isteyen bir kadının öyküsünü anlatır. Köklü bir aileden gelen Selim Hanzade emekli bir milletvekilidir. Emekli olduktan sonra borçları yüzünden köşkünü satacak duruma gelir. Bu durumu kızı Lale’den saklamaya çalışır. Ancak Lale durumu öğrenir. Lale’yle evlenmek isteyen Bülent, Selim Bey’e bir şirkette iş teklif eder. Şirketin amacı Selim Bey’in nüfuzundan yararlanmaktır. Ancak bir süre sonra şirkette yolsuzluklar yapıldığı anlaşılır. Yolsuzluk Selim Bey üzerinden yapılmıştır. Bu nedenle Selim Bey tutuklanır. Şirkete karşı açılan davanın avukatı Murat Tayfuroğlu yüzünden Selim Bey mahkûm olur. Lale, Murat’tan bunun intikamını almaya söz verir.Tuba.Artan

24 Ağustos 2018 21:31

Sarılma sahnesi öyle güzeldir ki. o ana kadar donuk bakışlara sahip Lale, kendisini sevdiği adamın kollarında rahat bırakır ve gözlerinde mesut bir ifade belirir. Murat, ilk başta inanamayıp şok olmuş şekilde bakakalır ve sonra sevdiğinin saçını koklar. Çünkü o zamana kadar ki ilk yakınlaşmalarıdır. O kadar duygulu bi sahnedir ki. her izleyişimde keyif alırım. Şimdi çekilse eminim o duyguyu veremezdi.

Cevap Yaz

MuratHan2

7 Ocak 2016 14:50

Özellikle Damarımda Kanımsın şarkısı bir harika... Film sadece bu şarkı için bile izlenebilir.

Cevap Yaz

hayefli

6 Ocak 2016 22:27

Film baştan sona akıyor, hikayesi ilgi çekici, çok beğendim. Gerilimi canlı tutmuşlar filmin son kısmında. Murat ile Lale'nin arasındaki aşk yarım yamalak öpüşme sahnesiyle resmen baltalanmasaydı çok daha etkili olacaktı. Şu başrollerin yasaklayıcı eşlerinden yeşilçam birçok sevgi sahnesini ilkokul müsameresi kıvamında çekmek zorunda kalmış.

Cevap Yaz

benimsinema

4 Haziran 2014 22:04

Kamuran akkorun güzel sesinden sevdigim sarkilar ve sevdigim sanatcilar ayni karede bulusmuslar.. filmde bazi gereksiz sahnelerin olmasina ragmen son on dakika müthis final yapilmis... keske bütün sahneler yada cogu sahne böyle gecseymis diyorum...

Cevap Yaz

prenses34

1 Kasım 2013 10:55

film çok başarılı ama ediz hun hiç olmamış kartal tibet filiz akın uyumu sanırım daha etkili

Cevap Yaz

t_rex

25 Temmuz 2012 18:32

bu yorum: yaklaşımı  ile çok avam kalıyor. 

Cevap Yaz

t_rex

25 Temmuz 2012 18:31

film: diyalog alanında çok başarılı. kamera her ne kadar donuk ve durağan olsa da; mike rafaelyan kadrajları çok kaliteli yansıtmış. AKIN hanımefendi çok güzel, muhteşem resimler vermiş. film aşkın ilk kıvılcımını çok gerçekçi,içten sunmuş.filiz akın bu personası ile gurur duyup cv sinde özel kılmalı kanımca.

Cevap Yaz

Loverman

15 Kasım 2011 00:26

türk sinemasını seven bir insan zannetmiyorumki bu tür filmlerle dalga geçsin. belki beğenmeyebilir. dalga geçenleri takmayın kafaya. ayrıca o kişiler pekcan koşar sebebiyle dalga geçmemiştir.

Cevap Yaz

Loverman

11 Kasım 2011 23:58

dramdan ziyade duygusal ve gerilim yönü ile ön planda. salon filmleri türünün de en güzellerinden biri diyebilirim. konusu gayet güzel, akıcı merak uyandıran filmlerden. lale ve bülent arasında geçen son bölümlerdeki heyecan izlenmeye değer. bu sahneler öncesindeki nermin hanımı saklama ve buna rağmen ipuçlarıyla katilin nermin hanımı bularak onu öldüdüğü anlarda keza aynı şekilde. ayrıca bülentin polise teslim olmamak için kendisini pencereden aşağıya atmasıda etkileyici. duygusal bölümlerde muratın doğum gününün olduğu sahneler açısndan da bakılırsa, lalenin içten sevsede intikam için evlendiği muratın doğum gününde birazda annesinin teşvikiyle ona yakınlaşması. çiftlikte el ele tutuştukları anlar. bunlarda duygusal açıdan insanı etkileyen sahneler olmuş.  

Cevap Yaz

MuratHan2

26 Aralık 2010 02:04

fikrinize katılıyorum özellikle damarımda kanımsın şarkısı bir harika...

Cevap Yaz
Yandex.Metrica