Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Yemen'de Bir Avuç Türkperformer

3 Kasım 2019 15:06

filmin bütçe olarak o döneme göre kısmen epey para harcanarak çekildiğini düşünüyorum kostümler vs.... ama filmde 2 oyuncu filme önemli değerler katmış fikret hakan ve mümtaz ener... bu arada senaryo da çok güzel... ama keşke film genel olarak görüntü kalitesiyle falan çok iyi bir film olsaydı. manevi değerinden dolayı ancak 7 puan verebildim. yoksa yemen savaşını anlatan bir hikayenin çok önemli değeri vardır.

Cevap Yaz

Kleberson

16 Temmuz 2017 14:44

bu filmi yeniden bulup izlemek lazim cok güzel bir filmdi bu film baslarken jenerikte isim siralamasinda ilk fikret hakan sonra kadir inanir sonra serdar gökhan en sonada müjgan agralinin ismi yaziyor

Cevap Yaz

sinemaadamı

23 Mart 2017 17:06

Kadrosunu beğendim.bu yüzden puan verdim. Film orta şeker. Daha iyi olabilirdi diye düşünüyorum.

Cevap Yaz

AlınYazısı

22 Ekim 2016 10:09

Vatan’ın bekası için yüreği bayrak ve yurt sevgisiyle çarpan bir avuç türk’ün yemendeki kahramanlık öyküsü. Biri Yıllar önce yemene gidip geri dönmeyen babası’nın intikamını almak için yemene seve seve giden Muş’lu Mülazım Ahmet. Diğeri Sivil hayatındaki şatafatlı yaşamını bir kenara bırakıp bayrak aşkıyla canını feda edebilecek derecede vatan aşkıyla yanan Paşa Çocuğu Mülazım Serdar. Yıllar önce yemen’e gidip geri dönmeyen Aile ve evlat hasretinin dört bir yanını sardığı ama vatan vatan diyerek ailesinden çocuğundan vazgeçen bir yiğit Tahsin Çavuş varki Kader Ona hasretini çektiği çocuğunu yemende yanı başında sırt sırta çatışırken karşılaştırır. Mülazım Ahmet. Tahsin Çavuş’un Öz Oğludur. Çavuş son nefesinde Mülazımım Ben sizin babanızım dediğinde yürek dayanmaz. Yemen’in düşmemesi için Kahraman Yüzbaşı Murat, Mermilere yüreğini siper ederken. Bütün Anadolu’nun kalbide yemendekiler için çarpar. İngiliz Arabistanlı Lawrence’nin kurnaz ve şeytanca oyunlarınında anlatıldığı bu filmin önemi büyük. Kahramanlar asla ölmez bu mubarek ve kutsal topraklar için feda edilen nice aziz şehitlerin anısına.

Cevap Yaz

Göztepe

28 Aralık 2013 22:00

Yeşilçamın üç jönü Fikret Hakan,Serdar Gökhan ve Kadir İnanır aynı filmde izlemek istediğim için filmi seyretmeyi tercih etmiştim. İyi bir film Yemen'deki şehitler anısına yapılmış bir film. Filme gelirsek orta ayar şeklinde daha iyisini beklerdim Yılmaz Atadeniz'den ama olsun. En fazla ön plana çıkan filmde şüphesizki Fikret Hakan bence !

Cevap Yaz

aylinkucuk

30 Ocak 2013 18:35

fikret hakanla kadir inanırın çok iyi serdar gökhanın da vasat bir performans sergilediği gayet başarılı bir film

Cevap Yaz

delikadir39

17 Temmuz 2010 00:44

1.Dünya Savaşı'nda Yemen'de isyancı Araplarla savaşan kahraman Osmanlı ordusunun öyküsü...

Konusu ve oyuncular itibarıyla harika bir film.

Cevap Yaz

nedim yıldız

2 Kasım 2006 13:27

Cevap Yaz
Yandex.Metrica