Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Hakan Balamir (Balamir Tavacıoğlu)

Hakan Balamir

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 7 Ağustos 1945

Ölüm : 2017-07-04

Hakkında : Hakan Film şirketini kurup yapımcılığa başladı.seyrisefer

15 Mayıs 2018 19:46

Değerli bir oyuncuydu, 14 numaradaki performansı çok iyiydi. Nurlar içinde yatsın.

Cevap Yaz

Rıza_Nur

18 Temmuz 2017 17:09

Tugay Toksöz, Tamer Yiğit gibi köy filmlerinin çok başarılı oyuncusuydu.Onu anlatmaya hakikaten de kelimeler yetmez.Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

Sinemaagresif

14 Temmuz 2017 12:57

Çok başarılı bir sinema yıldızımızdı. Ne yazık ki Onu da diğer yıldızlarımızın arasına uğurladık.... Allah rahmet eylesin mekanı cennet olsun...

Cevap Yaz

tamerking

11 Temmuz 2017 20:01

Daha önce Tarık Akan ile ilgili bir anımı anlatmıştım. Bu gün sıra rahmetli Hakan Balamir' deymiş. Yıl 2006.. Her gün Ataşehir' de çalışmakta olduğum iş yerine gidip gelirken yol üstünde bulunan "Hakan Balamir Emlak" tabelasına gözüm takılıyordu. Herhalde yine  isim benzerliğidir diyerek pek umursamadım açıkcası.  Daha önce "Metin Akpınar Ray Dolap" tabelası olan dükkana Metin Akpınar'ı göreceğim diye daldığımda, Metin Akpınar isminde başka bir adamla muhabbet edip ayrılmışlığım olmuştu. Yine aynı hayal kırıklığı olmasın diye uzunca süre arabayla geçerken o dükkana bakıp durdum sadece. Günün birinde "14 Numara" filmini birkez daha seyrettikten sonra gaza gelip  "yahu gidip bakayım nolur ki?" dedim ve kapısından içeri daldım.. Aha o da ne.. patron koltuğuna oturmuş ama patrondan çok kahvede vakit öldüren amcalara benzeyen Hakan Balamir karşımda.. kıpkırmızı çillli yüzüyle, bir gün öncesinde "14 Numara" filminde gördüğüm karizmatik Hakan Balamir' den hiç ama hiç eser yoktu.. elinde ki galetayı katur kutur yiyordu. Bir yandan da önünde duran 2 çay bardağından birisine galetayı daldırıyor diğer bardaktan da çayını yudumluyordu.. Gömleğinin üstü boydan boya galeta kırıntılarıyla doluydu. Ben sevinçle "Abi sen Hakan Balamir'sin" dedim.. o sert mizacı, şaşırmış bir yüz ifadesi alarak  "nerde? Hani Hakan Balamir?" diyerek etrafına bakınmaya başladı.. İşte o an içimi bir mutluluk kapladı.. "yahu bu adam komikmiş" diye iç geçirdim.. Bütün gerginliğim gitmişti resmen.. bir saatten fazla muhabbet ettik. . Espirilerini ve bir saat boyunca bitiremediği galetalarını unutamadım hiç.. çünkü her attığı kahkahada o galeta parçacıkları direk benim üstüme geliyordu.. şu galeta ile ilgili espiri yapmazsam içimde kalır diye düşünmedim değil.. Ama bir gün önce seyrettiğim filmde psikopat "Arap" karakterini oynamış adama yapılacak iş değil diye cesaret edemedim açıkçası. Ertesi gün hazırlıklı olarak bir defa daha yanına gittim. Yanımda "14 Numara" filminin video kaseti ve 2 paket galeta ile geçtim karşısına oturdum.. Video kaseti kapağını uzattım.. "Abi alayım imzanı artık" dedim.. Filmin kapağını görünce birden yüz ifadesi değişti.. "Yahu bunun video kasetini mi çıkarmışlar?". "Nasıl yani?" dedim. "Sen bu filmin video kaseti çıktığını bilmiyor musun?" .. "Bilmiyordum" dedi ve ekledi. "Çoğu bilmez ama Hakan Filmcilik olarak filmin yapımcısı da benim" dedi.. Filmin yapımcısı, başrol oyuncusu.. ama filmin video kaseti çıktığından haberi olmaması beni çok şaşırtmıştı.. üstüne üstlük hiçbir filminin video kaseti vs. elinde olmaması Tv de denk gelirse seyretmesi de cabası.. Daha sonraki günlerde elimde bulunan bir kaç filminin kopyasını yapıp kendisine hediye olarak götürüp verdim.. Yapımcısı olduğu filmi, yapımcıya hediye etmek garip olsada, bizim sinemamızın bir zamanlar ne kadar kötü idare edildiğinin en güzel örneklerinden birisi diyebilirim.. Artık Hakan Balamir' de "bir yeşilçam hatırası" olarak belleklerimizde yer edecek.. Mekanın cennet olsun sert mizaçlı komik adam.

Cevap Yaz

Aslan42902

9 Temmuz 2017 00:25

Allah rahmet eylesin Sevdiğim bir oyuncuydu Yunus Emre Filminde çok başarılıydı

Cevap Yaz

Göztepe

8 Temmuz 2017 13:28

İyi bir oyunculuğu sinema için değişik bir tipi vardı sakallı ilk jönlerimizden Allah rahmet eylesin.

Cevap Yaz

hasankef

5 Temmuz 2017 21:39

Geri planda kalan bir oyuncumuzdu hülya koçyiğit türkan şoray gibi yıldızlarla filmleri olmasına rağmen kıymeti bilinmediği kaanâtindeyim..aslında kötü adam rollerine uygun bir yapısı vardı...mekanı cennet olsun..

Cevap Yaz

Kleberson

5 Temmuz 2017 19:04

bazi filmleri cok güzeldi rumuzgoncagül kan üc halka filmleri güzel filmleriydi allah rahmet eylesin

Cevap Yaz

hayrivarol

5 Temmuz 2017 16:18

Allah rahmet eylesin. Hakan Balamir en beğendiğim Yeşilçam oyuncularından biriydi. Göl filminde ki rolü, yine Yarınlr Bizim filminde ki oyunculuğu ve Bafra Belediye Sineması koridorlarını süsleyen afişler arasında bulunan Nikah filmi afişini hiç unutamayacağım. Mekanı cennet olsun..

Cevap Yaz

AlınYazısı

5 Temmuz 2017 09:50

Silvester arkadaşım haklısın 8 gün önce yaptığım yorumda Kim bilebilirdi Usta'nın aramızdan ayrılacağı. İçimden bir ses kısa bir yorum yazmamı söyledi sanki. Nur içinde uyusun asla unutulmayacak. Onun kendine has bir stili bir oyun kabiliyeti vardı. 14 numara, Kuma, Diyet, Mahpus, Güneşli Bataklık, Destan, Dadaş Hasan, Namus borcu Bir defa yetmez, Kara Çarşaflı Gelin ve daha bir çok filminde oynamış olduğu karakterler ile hatırlanacak. Kalın bıyıklarının altındaki gülüşü ve duruşu ile beğenilmiş yeşilçama emek vermiş bir ustaydı. Bana göre çok az filmde rol aldı. Böyle bir oyuncu için 49 film çok az bir rakam. Destan filmindeki Beyto'yu asla unutmayacağım. Allah Rahmet Eylesin. Usta

Cevap Yaz
Yandex.Metrica