Hülya Avşar

Gerçek Adı Hülya Avşar
Doğum Tarihi 10 Ekim 1963
Doğum Yeri Edremit-Balıkesir
Eğitim Durumu Ankara Cumhuriyet Lisesi

Biyografisi

Emral ve Celal Avşar'ın ilk çocuğu olarak dünyaya geldi. Aslen Ardahan'lı ve Avşarlar ailesine mensuptur. Erken yaşta Mehmet Tecirli ile yaptığı evliliği daha sonra sona erdirdi. 1982 yılında Bulvar G azetesi'nin düzenlediği Kâinat Güzellik Yarışmasında birinci seçildi, fakat daha önce evlendiği ortaya çıkınca tacı geri alındı. Bu olaydan sonra medya tarafından artık Taçsız Kraliçe olarak adlandırılan Avşar, 1983 yılında Fikret Hakan ve Salih Güney ile başrolü paylaştığı "Haram" filmiyle yaşamında bir dönüm noktası yaşayarak ve ünlü kariyerine başladı.Avşar müzik eğitimi aldıktan sonra müzikallere katılarak, yurtiçi ve yurtdışı konserleriyle kariyerini belirginleştirdi. Altı adet albüm ve bir single ile devam etti. 2000 yılında Kral TV tarafından düzenlenen Kral TV Video Müzik Ödüllerinde en iyi kadın şarkıcı ödülüne layık görüldü. Bir sene kadar Günaydın Gazetesi'nde köşe yazarlığı yaptı.Sanatçı daha sonra Show TV kanalı'nda Hülya Avşar Show isminde bir eğlence programı düzenledi, uzun yıllar boyu devam eden bu eğlence programı rakip kanallar tarafındanda transfer edilerek ekranlara geldi.Bu TV şovuyla aynı anda sergilediği tek kişilik tiyatro oyunundan başka, reklam filmlerinde oynamaktadır. Hülya Avşar aynı zamanda kendi adını taşıyan Hülya adlı aylık derginin editörlüğünü yapmaktadır.Kaya Çilingiroğlu ile olan evliliğinden Zehra isminde bir kız çocuğu sahibidir. Çift 2005 yılında boşandı.

Yönetmen (1)

Senaryo (1)

Oyuncu (70)

Son Yorumlar (72)

yeşilçam1987 27 Mart 2018 03:49:08

Bana gore Sadece turkiyenin degil yeryuzunun gelmis gecmis en guzel kadinlarindan birisidir.yesilcamda güzel filmleride var.medyatik olmasi oyunculuktan mahrum bırakıyo onu

bltszlk avatar bltszlk 16 Mayıs 2016 17:55:33

10

Hülya Avşar çok güzel bir kadın.En iyi kadın talk show programcısı.Mavi Mavi fliminde Sibel karakterini oynuyor.

sinemaadamı avatar sinemaadamı 02 Ocak 2016 12:58:43

10

o tam bir star yeşilçamın vazgeçilmezi müzik dünyasındada kendini kanıtlamış müthiş vücuduyla akıllarda kalmış mavi gözleriyle herkesi büyülemiş mavi gözleri üstüne şarkı bile yapılmış şahane bir kadın, müthiş bir oyuncu. 80 li yıllarda çok güzel fil mleri var. mesela orhan gencebayla kahır ve kaptan, tatlısesle ayşem, aşıksın, mavi mavi, hülya, kenan kalavla tutku, paranın esiri, ömrümün tek gecesi, salih güney ve fikret hakanla haram, tanju korelle çelik mezar , salih kırmızı ile alın yazım vede daha nice nice filmleri. önceleri filmlerdeki sevişme sahneleriyle daha sonraları vücut güzelliğiyle ve oyunculuğuyla sonra dediğim gibi sesi ile dev oldu. sensiz kaldım şarkısı çok güzeldi reha yepremle çevirdiği süper yıldız dizisi dönemin en güzel dizisiydi bence. ayrıca reha yeprem ve efgan efekanla çektiği geri dön isimli filminide sık sık tvlerde seyretme imkanı buluyoruz. cüneyt arkının dayı filmine benzer öğretmen zeynep ve türkan şorayın dönüş filmini andıran alamancının karısı filmleride fena değildi düşünsenize kızı zehrayı doğurduğu gün tvler yayın kesip hülya şuan doğumda diye yayın yapıyordu. eski eşi kayaylada olan olaylı evlilik dönemlerini de az çok hatırlıyorum hülya herşeyiyle dehşet evliliği, sevgilik dönemleri oyunculuğu artı 83 veya 82 türkiye güzeli sanırım.

Yandex.Metrica