Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Müjde Ar (Kamile Suat Ebrem)

Müjde Ar

Doğum Yeri : İstanbul

Doğum Tarihi : 21 Haziran 1954

Hakkında : 21 Haziran 1954 tarihinde İstanbul’da doğdu. Gerçek adı Kamile Suat Ebrem'dir. Bir süre tiyatro oyunculuğu ve mankenlik yaptı. İlk kez TV için çekilen Aşk-ı Memnu adlı dizide oynadı (1974). Ve Babacan adlı filmle de sinemaya geçti (1975). Daha sonraları özellikle de kadın sorunlarını işleyen filmlerde oynayarak dikkati çekti.

İlgili Filmlerkisxgunesi

18 Aralık 2019 01:06

Müjde Ar filmleri benim için feminizimi ifade ediyor. Bunu oynadığı cüretkar sahneler için demiyorum ve filmlerinin hepsini de izlemedim tabiki. Ama izlediğim çoğu filmde güçlü kadın rolleri oynamış. Örneğin Şalvar Davası, İffet yada Aile Kadınındaki gibi. Ama klasik Tosun Paşa ve Öyle Olsun filmlerinde de çok beğenmiştim kendisini. Tarık Akanla çok yakıştırdığım bir oyuncudur, Gülşen Bubikoğlundan daha çok yakıştırıyorum nedense :) Güzelliğine zaten söylenecek söz yok, oyunculuğu da çok iyi.

Cevap Yaz

eevket23

11 Temmuz 2019 03:54

Aşk-ı memnu dizisiyle halit refik sayesinde ünlü olmuştur bu dizide oynadığı rol ile sonra oynadığı filmlerde benzer roller oynamış ünlenmiştir gençliğin de çok güzeldi.

Cevap Yaz

Arsivci86

4 Mayıs 2019 18:11

En sevdiğim kadın oyuncu... Beni kendi sesini kullandığı filmlerde daha çok etkilemekte... Bütün filmlerini severim filan gibi klişe şeyler söylemeye gerek yok... Sevmediklerim de mevcut çünkü... Ama tartışmasız 10-15 filmi Türk sinemasının en iyileri arasına girer... Net... Tartışmaya açık değilim...

Cevap Yaz

Kpax08

18 Ocak 2018 15:59

Doğal güzelliğine üst düzey oyunculuğunu eklemiş, Türk Sinemasının en başarılı bayan yüzlerinden birisidir. Arabesk, Ah Belinda, İffet, Fahriye Abla ... gibi filmler onsuz düşünülemez.

Cevap Yaz

KartalTibetTutkunu

12 Haziran 2017 04:32

Türk sinemasında İsmi-ile müsemma! Alamet-i farika! O bir "milat" tır. Furya dönem oyuncular hariç: Cesurvari oyun kararıyla dört yapraklı yoncaları da yerlerinde tedirgen eden rakiplerinin ona gıpta ile baktığı yegane oyuncu ona öykünen gizli ve aşikar o kadar oyuncular vardı ki; pek çoğu erkek dergisi kapağını poz vermekten öteye geçemedi O ise, çoktan Üsküdar'ı geçmiştir "mecazen" Kendisini sağlıklı yaşam dilerim

Cevap Yaz

sinemaadamı

25 Haziran 2016 17:51

filmleriyle oyunculuğuyla ve kişiliğiyle çok farklı bir kadın. çok bir oyuncu oynadığı rollerde gerçekten çok başarılı. selam dostum, tosun paşa , kibar feyzo , çirkinlerde sever, gizli duygular,iffet, aile kadını, güneşin tutulduğun gün köçek ve tatlı kaçık bana göre en güzel filmleridir. atıf yılmazla çok iyi bir ikililer en değişik filmlerini atıf hocayla çekmiş. tarık akan kemal sunal mahmut cevher, mahmut hekimoğlu, kadir inanır ve faruk pekerle de uyumları gayet iyi delikan, öyle olsun, nehir gibi filmlerde tarık abiye bir partner olmuştu. ah güzel istanbul filmindeki rolüylede tüm dikkatleri üstüne çekmişti ama meşhur filmi iffet te gösterdiği perfonmans hepsinden daha farklıydı cemilin kaçışı ve cemili vuruşu çok komikti film bazı sahneleri dışında gerçekten çok güzeldi ama ailecek seyredilecek bir film değildi. müjde ar gerçektende sinemanın yapı taşlarından allah sağlık sıhhat versin oyunculuk nedir öğreten başlıca yıldızlarımızdan bence.

Cevap Yaz

MAVİ GÖZ

12 Haziran 2016 12:02

1970 li yıllardaki filmlerini çok beğenmişimdir misal baldız öyle olsun

Cevap Yaz

tayfunkerim

28 Aralık 2015 01:25

Dünyanın sayılı güzellerinden

Cevap Yaz

Kaptan34

5 Aralık 2015 11:47

Çekici ve güzelliği ile sinemada söz sahibi olmuştur

Cevap Yaz

baski003@hotmail.com

29 Kasım 2014 19:23

çok başarılı ve alımlı bir oyuncu

Cevap Yaz
Yandex.Metrica