Müjde Ar

Gerçek Adı Kamile Suat Ebrem
Doğum Tarihi 21 Haziran 1954
Doğum Yeri İstanbul

Biyografisi

21 Haziran 1954 tarihinde İstanbul’da doğdu. Gerçek adı Kamile Suat Ebrem'dir. Bir süre tiyatro oyunculuğu ve mankenlik yaptı. İlk kez TV için çekilen Aşk-ı Memnu adlı dizide oynadı (1974). Ve Babacan adlı filmle de sinemaya geçti (1975). Daha sonraları özellikle de kadın sorunlarını işleyen filmlerde oynayarak dikkat çekti.

Oyuncu (72)

Son Yorumlar (71)

Kpax08 avatar Kpax08 18 Ocak 2018 15:59:42

Doğal güzelliğine üst düzey oyunculuğunu eklemiş, Türk Sinemasının en başarılı bayan yüzlerinden birisidir. Arabesk, Ah Belinda, İffet, Fahriye Abla ... gibi filmler onsuz düşünülemez.

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 12 Haziran 2017 04:32:59

Türk sinemasında İsmi-ile müsemma! Alamet-i farika! O bir "milat" tır. Furya dönem oyuncular hariç: Cesurvari oyun kararıyla dört yapraklı yoncaları da yerlerinde tedirgen eden rakiplerinin ona gıpta ile baktığı yegane oyuncu ona öykünen gizli ve aşi kar o kadar oyuncular vardı ki; pek çoğu erkek dergisi kapağını poz vermekten öteye geçemedi O ise, çoktan Üsküdar'ı geçmiştir "mecazen" Kendisini sağlıklı yaşam dilerim

sinemaadamı avatar sinemaadamı 25 Haziran 2016 17:51:41

10

filmleriyle oyunculuğuyla ve kişiliğiyle çok farklı bir kadın. çok bir oyuncu oynadığı rollerde gerçekten çok başarılı. selam dostum, tosun paşa , kibar feyzo , çirkinlerde sever, gizli duygular,iffet, aile kadını, güneşin tutulduğun gün köçek ve tat lı kaçık bana göre en güzel filmleridir. atıf yılmazla çok iyi bir ikililer en değişik filmlerini atıf hocayla çekmiş. tarık akan kemal sunal mahmut cevher, mahmut hekimoğlu, kadir inanır ve faruk pekerle de uyumları gayet iyi delikan, öyle olsun, nehir gibi filmlerde tarık abiye bir partner olmuştu. ah güzel istanbul filmindeki rolüylede tüm dikkatleri üstüne çekmişti ama meşhur filmi iffet te gösterdiği perfonmans hepsinden daha farklıydı cemilin kaçışı ve cemili vuruşu çok komikti film bazı sahneleri dışında gerçekten çok güzeldi ama ailecek seyredilecek bir film değildi. müjde ar gerçektende sinemanın yapı taşlarından allah sağlık sıhhat versin oyunculuk nedir öğreten başlıca yıldızlarımızdan bence.

Yandex.Metrica