Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Nazmi Özer

Nazmi Özer

Doğum Yeri : Yozgat

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1936

İlgili Filmler

Resimlermansuryıldırım

3 Kasım 2015 18:57

Türk sinemasında erotik furyanın başlamasında etkin olmuş filmler yapmış sinemaya yapımcı yönetmen ve senarist olarak hizmet etmiş ayrıca cem özer inde amcasıdır ve bu piyasaya girmesinde yardım etmişdir en iyi filmi arkadışım filmidir onun dışında iyi bir işi yoktur.

Cevap Yaz

MGUNAY

15 Eylül 2010 08:54

erotik furyanın ilk dönemlerinde yönetmenlik yapmış dikkat edilirse o filmler fazla açık değildir hatta bazısına erotik bile denemez ama arkadaşım filmi gerçekten çok büyük bir başarıdır kendisini favorime alıyor 4 puan vermeyi uygun görüyorum.

Cevap Yaz

kariz_ma_35

30 Temmuz 2010 18:47

Araştırmalarıma göre erotik furyayı tetikleyen isimlerden başarılı olduğu filmler vardır yönetmen olarak yinede başarılar  ve uzun ömürler dilerim..

Cevap Yaz

selahatk

21 Haziran 2010 18:58

yorumlara baktım da çok az kişi yorum yapmış.günümüzde 1 film çeken yönetmenleri yere göğe sığdıramıyorlar.halbuki nazmi özer sinemamıza yönetmen,senaris ve yapımcı olarak çok sayıda eser bıramkıştır.60 lı yılların yarısından başlayım 95 li yıllara kadar her dönem film çekmiştir.son dönemlerinde güzel eserler vermesine karşın.ticari açıdan ağır basan banu lakanlı.serpil çakmaklı filmlerde çekmiştir

ayrıca filmelinin tamamına yakanı günümüzde tv lerde oynatılmaktadır.

Cevap Yaz

YTOKAR

8 Mayıs 2006 17:00

Türk sinemasını incelediğimde her dönemde ve her tür filmde önce \"ÖZER FİLM\" daha sonra \"EMEK FİLM\" olarak NAZMİ ÖZER karşıma çıktı.1969 \'da başlayan serüven; dönemin en iyi oyuncularıyla başlayıp, daha sonra \"seks furyası\"ndan etkileniyor, sonra \"türkücü film\"leri ve 80\'li yılların sonunda ise iddialı filmlerle karşımıza çıkıyor.

Cevap Yaz

Emka

24 Nisan 2006 16:06

Yönetmenimizin sinemaya kazandırdığı ; Yarın Cumartesi\'de \"Duygu Asena\"yı ve Kiraz Çiçek Açıyorda Nur Sürer\'i izlemek benim için büyük bir keyifti. Şerif Gören\'li Yılanların Öcü, Kadir İnanır ve Fatma Girik\'le sinema tarihine geçmiştir. Bu arada yönetmen+yapımcımızın Cem Özer\'inde amcası olduğunu biliyorum. Meşhur Kumkapı hikayelerinden...

Cevap Yaz

gulsenkasap

16 Nisan 2006 21:42

türk sinemasının oluşmasına ve ayakta durabilmesine zor koşullara direnerek katkıda bulunabilen 70\'li yıllarda bile bu sinema aşkından vazgeçmeyen kahraman sinema yönetmen+yapımcılarından olduğu için 5 yıldızı hakettiğini düşünüyorum. \"YILANLARIN ÖCÜ\"\'de unutulmamalı tabii.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica