Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Faruk Turgut

Faruk Turgut

Doğum Yeri : Pertek-Tunceli

Doğum Tarihi : 1 Ocak 1960

Eğitim : Haydarpaşa Lisesi

Hakkında : Haydarpaşa Lisesinden Mezun oldu. 1982 yılında asistanlık yaparak sinemaya girdi. Atıf Yılmaz, Başar Sabuncu, Temel Gürsu , Erdoğan Tokatlı ve Orhan Aksoy ile çalıştı. 1987 yılında Sis isimli film ile yönetmenliğe başladı, TV dizileri çekti.

İlgili Filmler

Resimlerkartal tibet tutkunu

8 Mart 2012 23:10

Bence:) Yönetmen ve yapımcı olarak pek çok film ve dizilere başarılı sayılır düzeyde imzasını atmış bir isim. Sanırım Kadir TURGUT Ferit TURGUT ve bir kişi daha olacak yakın akrabası diye düşünüp, genellikle bu isimlerle adını sıkca rastlıyorum..

Cevap Yaz

MGUNAY

11 Ekim 2011 13:49

80 lerin sonları ve 90 larda iyi filmler yönetmiş bir yönetmendir kendisi.

Cevap Yaz

turgut1975

15 Haziran 2008 14:28

faruk    turgut     çok  iyi  bir  insan     iyi  bir  yönetmen  iyi  yapımcı     faruk  beyin     sinema     filimlerinde   çaliştim   ne   yazikki      çok    dizi  çektidiği    halde   hiç  beni  bir     diziye    çağirmasi   beni     çok   üzüyor   en    iyi    zamanimda    mesleğe   küstüm   iyi   olupda    hatırlanmak    kadar     aci   bir    şey  olmaz  ışık   yönetmeni    turgut   köse

Cevap Yaz

rdam

5 Ekim 2006 18:39

Faruk Bey, çok kaliteki bir çizginiz var. Genel olarak bütün kanallarda yapılan dizi ve sit-com larda kırsal kesim ve sosyete dünyasının bütün basitliklerinin yansımalarını görmekteyiz. Sosyete ve kırsal kesimdeki bütün kadınlar gerçek hayatta da olduğu gibi daldan dala konmakta, algı eksikliği, cehaletlerinin verdiği cesaretle karşılarındaki kişilere hükmeden karakterler... Oysa günümüz Türkiye\'sinde Atatürk çü kültürlü,eğitimli ve tahsilli kadın ve erkek karakterlerini yansıtan diziler görmek istiyoruz. size de bu yakışır zaten.. Teşekkür ediyorum..

Cevap Yaz

murat yavuz

28 Eylül 2006 20:30

FARUK BY SİZ MUHTESEM BİR YAPIMCISINIZ GECEN ADAK DZİSİNİ İZLEDİM ORDA ARİFİ OYNIYAN ARKADAŞA HAYRAN KALDIM ONU KURTLAR V.IRAKTA DAMAT OLARAK SEYRETMİŞTİM VE HAYRANIM OYUNCULUGUNA ADAKTA OLMASI ÇOK SEVİNDİRİCİ

Cevap Yaz
Yandex.Metrica