Ajda Pekkan

Gerçek Adı Ayşe Ajda Pekkan
Namı Süperstar
Doğum Tarihi 12 Şubat 1946
Doğum Yeri İstanbul
Eğitim Durumu Çamlıca Kız Lisesi

Biyografisi

1963 yılında Ses Dergisi'nin açmış olduğu yarışmada birinci oldu ve sinemaya girdi. 1960'lı yılların sonuna kadar bir çok sinema filminde rol aldı. Daha sonra sinema kariyerine son verip müziğe yöneld i.

Oyuncu (55)

Son Yorumlar (41)

Mr.Rcmnt avatar Mr.Rcmnt 16 Eylül 2016 22:48:31

8

İyidir Ajda stardır... Bir sinema oyuncusu asla değildir belki ama şarkıcılığına laf söyleyenin alnı kaç karış acaba :) O sayılan diğer bütün isimler zaten şarkı söylemeyi Ajda'dan öğrendiğini kendileri de kabul etmişken bu ne anlamsız sözler... :) B ence Ajda Pop'un tam anlamıyla Türkiye'deki ilk starıdır... Ve ötesi Sezen, Tarkan devam eder... Son star ilk star yoktur... Ajda şarkıcıdır, o bir şarkı vitrinidir, sunumudur, yorumcudur... Beğenmeyen gider diğerlerini inceler ve görür ki aslında hepsi birer yansımadır... Yazarlar, bestelerler ama en iyi sergileyen Ajda olur ;)

Kaptan34 avatar Kaptan34 27 Temmuz 2016 22:59:51

10

Ayhan Işık ile aralarında süper bir uyum vardı

saralarda avatar saralarda 04 Mart 2016 00:09:30

Onu müzikte bir anlamda Türkiye'nin Beatles'ı olarak görüyorum. Hoş kendisinin 50 yılı aşkın kariyerinde tek bir bestesi veya söz yazarlığı bile ne hikmetse yok ama pop müziği ülkemize kabul ettirmede bir öncüdür. Yeşilçam'da kalsa belki güzelliğiyle hatırlanan starlardan biri olurdu, tercih etmedi. Müzikte ise asla bir Nilüfer, Zerrin Özer, Nükhet Duru değildir, daha sonraki kuşaklardan onlarca yetenekli "sanatçı"yı saymıyorum bile, yorumculuk ve diskografi anlamında ancak onlardan kat be kat fazla gündemde kalarak diğerlerine büyük haksızlık etmektedir. Yine de çalışkanlığı ile takdiri hak etmekte ama süperstar gibi sıfatları en fazla magazin parlatması ciddiyetine alabiliyorum. Gerçek bir star için Sezen Aksu incelenebilir.

Yandex.Metrica