Fatma Karanfil

Gerçek Adı Fatma Karanfil
Doğum Tarihi 3 Şubat 1952
Doğum Yeri Eskişehir
Eğitim Durumu lCC Tiyatro Okulu Burslu, Londra'da Tekstil eğitimi

Biyografisi

Tiyatro eğitimi boyunca büyük ustalar Muhsin Ertuğrul, Haldun Taner, Ayla-Beklan Algan, Nurettin Sevgin'den ders aldı. 1968 de Ses Artist yarışmasında 3ncü olup sinemaya da başladı. Porno filmler başl ayınca vasıfsız işçi olarak bir mağazada çalışmayı tercih etti. Tekstil işini seçip Londra'ya eğitim için gitti. Dönüp 1998 yılına kadar bu işte çalıştı. Göğüs kanseri teşhisi ile ameliyat olunca emekli oldu, tedavisi devam ediyor. 2002 yılında Yağmur Ajansın teklifi ile dizi film çekmeye başladı. Ali Kocatepe ve bir iş adamıyla evlenip boşandı.

Oyuncu (88)

Son Yorumlar (31)

bltszlk avatar bltszlk 25 Ağustos 2017 12:17:53

10

6.Bölümün 2.fragmanında Çocuklar Duymasın dizisine Necla Hanımda yer alıyor.Birol Güven'de yavaş yavaş kadroyu toplamaya kararlı..Necla Hanımında konuk oyuncu olarak yer almayacak galiba. Tamamen dizide yer alsa eski havasına geri döner.
Fatma Ka ranfil gerçektende havalı bazende ev hanımı rolleri yakışıyor.

KartalTibetTutkunu avatar KartalTibetTutkunu 25 Temmuz 2017 02:04:44

Yeşilçam'ın en sevecen en güzelde oyuncularından biri
olarak ikinci rolde değil daha çok başrolde oynatılması
gereken oyuncular için de yer almakta. Ara ara onu Tv
dizilerde yine izlemekte güzel Sağlıklı bir yaşam dilerim

mansurx avatar mansurx 17 Aralık 2016 16:14:14

6

Fatma karanfil yetenekli güzel bir oyuncu sinemada pek başarılı olamamıştır bence dizilerde daha başarılı performans göstermiştir tabi bu benim düşüncem farklı düşünende olabilir oyunculuğa 30 yıl ara vermesi yüzünden kendini pek gösterememiştir 30 y ıl sonra oyunculuğa en son babalar duyar dizisiyle dönmesi unutulmasını önledi yeni dizi ve filmlerde görmek isteriz.

Yandex.Metrica