Yeni Site Hakkındaki Yorumlarınızı
Bize Bildirin!

Tamer Karadağlı (Tamer Karadağlı)

Tamer Karadağlı

Doğum Yeri : Ankara

Doğum Tarihi : 24 Mayıs 1967

Eğitim : Bilkent Üniversitesi Sahne ve Güzel Sanatlar Fakültesi Tiyatro Bölümü

Hakkında : Tamer Karadağlı (d. 24 Mayıs, 1967; Ankara, Türkiye), Azeri kökenli Türk oyuncu ve seslendirme sanatçısı.İlkokula başlamadan ailesi ile birlikte ABD'ye yerleşen Karadağlı, Türkiye'ye dönmüş sonra tekrar Amerika'ya gitmiştir. Lise son sınıfta kesin dönüş yaptığı yıllarda da ise sıklıkla Akün Sineması'na giderdi. Bir yandan da lise yıllarında onun için bir tutku olduğunu belirttiği seslendirme sanatına başlamıştır. Sonra Shakespeare'in "Kuru Gürültü" adlı oyununu hem Türkçe hem İngilizce oynamış ve böylece Bilkent Üniversitesi macerası başlamıştır. TED Ankara Koleji'nden sonra Çankaya Lisesi'nden ve Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro Bölümünden mezun olan sanatçı ilk filmini 1993 yılında çevirdi. Ferhunde Hanımlar dizisiyle ün kazandı. Birçok ünlü oyuncunun seslendirmesini de yapan Karadağlı, Arzu Balkan ile evliydi. Sanatçı ayrıca 8 farklı İngilizce lehçesini konuşmaktadır. Hala Çocuklar Duymasın adlı dizide rol almaktadır.

İlgili FilmlerYeşilcamavi

19 Eylül 2018 23:48

Bu akşam da (2018 sezon-3.bölüm) çok güzel Azeri şişesi konuştu. Hemen 2014 yılında yaptığım yorum geldi.Sanki halihazırda konuşmasını bekliyormuşum gibi.Bu arada kendisi hala çok iyi bir oyuncu,severek de izliyoruz.

Cevap Yaz

SarpBayhan

29 Temmuz 2017 08:36

Ses tonu gerçekten çok karizmatik kendisi de belli bir karizmaya sahip bir oyuncu ama Çocuklar Duymasın dizisindeki Haluk karakteri dışında başarılı diyebileceğimiz bir rolü yok. Çocuklar duymasının özellikle TGRT'de ve ATV'de yayınlanan bölümlerindeki oyunculuğu efsaneydi sonraki yıllarda dizi bir durdu sonra yeniden başladı. Yıl olmuş 2017 halen bu dizi Ekranlarda oynuyor hemde yeni bölümleriyle. Tamer Karadağlı dizi yayınlanmadığı dönemlerde ekrandan hep uzak kalıyor sanki, nedense dizi birkaç yıl ara verip tekrar başlıyor kendisini de ekranlarda ancak o zaman görebiliyoruz. Haluk dışında farklı rollerde de yer alabilirse başarılı oyunculuğuyla göz dolduran bir aktör olabilir.

Cevap Yaz

halilmutluyorgali

6 Ocak 2017 22:26

Tamer Karadağlı iyi bir seslendirme sanatçısı olması iyi de en başarılı olduğu tek yapım Çocuklar Duymasın dizisindeki Taş Fırın Erkeği Haluk rolünden istisnalar hariç başka hiç bir rolde başarılı değildi hatta Whitney Houston ve Kevin Costner'ın baş rolde oynadığı Bodyguard (Koruma) filminden uyarlanan Seda Sayan'la baş rol paylaştığı Fedai dizisi tutmadı mesela Çocuklar Duymasın Atv'ye gelmeden önce hem dizisi hem kendisini kimse tanımıyordu zaten ama Azra Akın'la baş rol oynadığı Yağmur Zamanı izlenme oranı açısından tutan diğer bir diziydi bir de Beyza'nın Kadını adlı baş rolde rol aldığı film tuttu Süper Türk Ölümle Dans buna benzer filmler gişe ve hasılatta fiyaskoydu zaten görsel olarak ilk kez 1993 yılında yayınlanan o dönem tutulan dizi Ferhunde Hanımlar dizisindeki Selçuk karakteriydi Şaşıfelek Çıkmazı Demir Leblebi Babam Olur musun Artık Sevmeyeceğim v.b Çocuklar Duymasından önceki yapımlarda küçük rollerdeydi zaten

Cevap Yaz

mansurx

8 Kasım 2016 14:38

Tamer karadağlı çocuklar duymasın ve son ağa dizilerinde fena değildi çocuklar duymasın dizisindeki rolü üzerine yapıştı bu rolü son ağa dizisiyle unutturabilirdi bu dizide rolünde fena değildi ama dizi tutmayınca bu şansıda kaybetti 49 yaşında yeniden bir çıkış yakalaması zor gibi ses tonu iyi dublaj sanatçısı ve sunucu olarak devam edebilir.

Cevap Yaz

Yeşilcamavi

6 Ağustos 2014 16:57

Başarılı bir oyuncu bence. Çocuklar duymasında ki Haluk karakterini çok beğeniyordum. Baya da karizmatik bir aktör. Ardayaya arkadaşımızın azerbaycan asıllı olduğunu söylerken, çocuklar duymasının ilk sezonlarında azerbaycan şivesi konuştuğu bir bölüm vardı hem beceriyordu da. Çok iyi hatırlıyorum. Umarım daha güzel projeler de görürüz ve ayrıca çok iyi bir baba.

Cevap Yaz

ardayaya

5 Eylül 2013 21:55

En çok sevdiğim karakterdin, bugünse azeri kökenli olduğunu öğrendiğimdese dahada çok sevdim seni. En çok izlenen komik eğitimsel dizi güney Azerbaycanda 'çocuklar duymasın'.Azerbaycan boğazıyla dahafazla konuşursan mutlu olurum. Güney Azerbaycandan Arda.

Cevap Yaz

gecedensonra

29 Mart 2012 15:45

orta karar bir oyuncu olmasına rağmen hep o buğulu ve tok ses tonu ile  popülerliğini korumuş oyuncu - dublaj sanatçısı. aslında sadece dublaj ile uğraşmış olsa belki daha iyi bir kariyer daha saygın bir  konumu olurdu ..

Cevap Yaz

kartal tibet tutkunu

15 Mart 2011 20:53

Bence en iyi oynadığı rolü "Çoçuklar Duymasın" daki olan, taş fırın erkek Haluk. O'da yine ağıp dönüp bunu oynuyor zaten!. Naçizane elli yaşına geldin sayılır.. şöyle bi' adam akıllı başka projede seni de ne zaman göreceğiz be! kardeşim? demeden de, insan kendisini alamıyor doğrusu.

Cevap Yaz

sinan_6744

1 Ağustos 2010 19:40

filmi bulamıyorum

Cevap Yaz

delikadir39

12 Mayıs 2010 18:11

İyi bir oyuncu ve karizmatik bir sese sahip.

Cevap Yaz
Yandex.Metrica